25 maja 2012

Cenobita-Barbara Szczepanowicz


Tytuł: Cenobita
Autorka: Barbara Szczepanowicz
Liczba stron:226
Wydawnictwo: Wydawnictwo Benedyktynów Tynieckich

Ocena:-4/6

Oficjalny opis książki:

Cenobita to żywa opowieść o mnichu, który przeżył kilka zamachów na swoje życie, stanął oko w oko z diabłem, czynił cuda i zachował w tym wszystkim głęboki szacunek do swoich ludzkich przeciwników. Człowieku, który został niewątpliwie wybrany przez Boga po to, aby w mrokach wczesnego średniowiecza nieść Dobrą Nowinę. Prawodawcy, który zostawił światu duchową regułę, która nadaje rytm i sens życia niezliczonym zakonnikom już prawie 1500 lat.
Ta fascynująca powieść mogłaby być powieścią fantasy, jednak ma nad takimi powieściami jedną przewagę - opisuje wydarzenia, które wieki temu zdarzyły się św. Benedyktowi z Nursji naprawdę!
 
Moja  recenzja książki:

Powieść pod tytułem "Cenobita" opowiada o życiu świętego Benedykta.Książka rozpoczyna się od opisu dzieciństwa Benedykta.Autorka bardzo dokładnie opisuje dzieje życia głównego bohatera.Możemy poznać wszystkie koleje losu Benedykta.Od ciężkiego dzieciństwa aż do momentu śmierci.Barbara Szczepanowicz opowiada w swojej książce o założeniu zakonu przez Benedykta,jego działalności publicznej i zakonnej,o cudach i walce z szatanem.W książce został poruszony również wątek rodziny Benedykta oraz tego jak główny bohater zaczął żyć według Bożych zasad.
Książka jest typową książką historyczną chociaż można znaleźć w niej elementy fantastycznej powieści.Jeśli miałabym ją polecić to poleciłabym ją osobom które naprawdę fascynują się historią i lubią czytać tego typu historię.Możemy tam znaleźć wątki o starożytnym Rzymie i o czasach panowania dwóch papieży.Szczerze mówiąc bardzo ciężko mi jest się wypowiedzieć na temat tej książki gdyż nie do końca wpada ona w moje gusta literackie,ale szczerze mogę napisać że książka jest ciekawa,w pewnych momentach akcja nabiera dość ciekawego tempa.Książkę oceniam na dobrą.Jeszcze raz polecam ją osobom które interesują się historią.


Książkę otrzymałam od wydawnictwa Benedyktynów Tynieckich za co bardzo serdecznie dziękuję.
 

6 komentarzy:

 1. Raczej po nią nie sięgne ponieważ nie interesuję się historią ale polecę ją mojej przyjaciółce która historię wręcz uwielbia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Podaruję ją sobie, chociaż opis brzmi nawet ciekawie ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Chętnie po nia sięgnę przy nadarzającej się okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś dla mnie! Zapowiada się ciekawie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W książce straszą błędy językowe. Ewidentnie wydawnictwo zaniedbało korektę. Zob.: http://www.biblionetka.pl/art.aspx?id=663703&aid=663839&answer#663839

  OdpowiedzUsuń