22 maja 2012

Letni staż-Carrie Karasyov, Jill Karman


Tytuł: Letni staż
Autor: Carrie Karasyov,Jill Karman

Ocena: 4/6

Oficjalny opis książki:

Kolejna bestsellerowa powieść autorek "Słodko-gorzkiej Szesnastki". Kiedy Kira Parker dostaje się na staż w najlepszym czasopiśmie o modzie - "Skirt" - myśli, że drzwi do kariery stanęły przed nią otworem. Ale najtrudniejsze dopiero ją czeka. Kira bardzo się stara, by ją doceniono, ale wygląda na to, że wymarzona posada asystentki redaktor naczelnej jest zarezerwowana dla innej stażystki, Daphne Hughes. Daphne to córka właściciela pisma i przywykła, że zawsze z łatwością dostaje to, co chce. Kira przekona się, że w świecie mody toczy się zaciekła walka... Carrie Karasyov i Jill Kargman poznały się w ekskluzywnej szkole średniej w dzielnicy Upper East Side w Nowym Jorku. Napisały scenariusz do filmu Stażystka (2000), którego akcja osadzona jest w redakcji czasopisma o modzie. Słodko-gorzka Szesnastka ich autorstwa stała się w USA i w Polsce wielkim sukcesem wydawniczym.

Moja recenzja książki:

 Letni staż Carrie Karasyov, Jill Karman to wciągająca powieść o młodej dziewczynie która dzięki wygranej w konkursie otrzymuje staż w najlepszym piśmie o modzie – „Skirt”. Nie dość że magazyn jest powszechnie znany i luksusowy to jeszcze Kira czytała od zawsze. Jest to dla niej spełnienie marzeń, oraz szansa na dostanie atrakcyjnej pracy i możliwość wejścia do wielkiego świata mody, sztuki i luksusu.
Letni staż to powieść o wkraczaniu w okres dorosłości, podejmowaniu trudnych decyzji, miłości, przyjaźni, ambicjach i… walce o swoje. Akcja książki rozgrywa się w Nowym Jorku. Pojawiają się znane nazwiska, marki i miejsca. Oczami głównej bohaterki poznajemy świat VIPów, drogich kreacji, modelek, młodych projektantów, fotografów i przyjęć - czyli wszystko to czym żyje na co dzień świat mody. To czysta przyjemność zajrzeć do środka.
Powieść napisana jest znakomitym językiem, który nadaje jej realizm i łatwość utożsamienia się z główną bohaterką. Plusem książki jest dbałość autorek o szczegóły: opisy kreacji i dodatków, luksusowych marek, nazwisk, agencji modelek… To wszystko sprawia że Letni staż czyta się znakomicie. Autorkom udało się połączyć lekki styl i życiowe prawdy unikając moralizatorstwa.


6 komentarzy:

 1. A ja wręcz przeciwnie lubię yaka tematykę na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie się zapowiada, gdy będę miała taką możliwość, z pewnością sięgnę po tę książkę. Pozdrawiam :)
  PS Bardzo mi się podoba Twój blog.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej... Chyba to czytałam ;)

  OdpowiedzUsuń