17 lipca 2012

Pierdomnico Baccalario-Ulysses Moore.Wrota czasu

Tytuł: Ulysses Moore.Wrota czasu
Autor: Pierdomenico Baccalario
Liczba stron: 224
Wydawnictwo: Olesiejuk

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

Troje dzieci, Jason, Julia i Rick, rozkochanych w przygodzie. Willa Argo nad urwiskiem, wysoko nad morzem, z tajemniczymi pokojami. Drzwi ukryte za szafą, zamknięte na cztery spusty, niedające się otworzyć. Ale dzieci za wszelką cenę chcą je otworzyć...
"Jeśli z czterech jedne otworzysz przypadkiem. Z czterech trzecie wskażą motto. Z czterech dwoje zaprowadzi na śmierć. A jeden z czterech - poprowadzi na dół." - Ulysses Moore.

Moja recenzja książki:
 
„Ulysses Moore. Wrota czasu” to pierwszy tom który opowiada o przygodach trójki przyjaciół autorstwa Pierdomenico Baccalario. Książka bardzo przypadła mi do gustu,ale o tym za chwilę. Teraz nieco o fabule.

Bohaterami książki jest trójka młodych osób. Julia i Jason Covenant to rodzeństwo które przybywa do Willi Argo,gdzie obecnie maja zamieszkać. Poprzednim właścicielem tej willi był Ulysses Moore-żeglarz i podróżnik. Całym domem opiekuje się Nestor. Dzieci poznają tam Ricka, miejscowego chłopca z którym się zaprzyjaźniają. Okazuje się że ochotę na Willę Argo ma również agentka nieruchomości Obliwia Newton. Pewnego dnia w skale dzieci znajdują wskazówkę zapisaną niezrozumiałym dla nich językiem. Dzieci próbuja ją rozszyfrować. Następnie w nieodebranej paczce, zaadresowanej do poprzedniego właściciela odnajdują cztery klucze. Jak się okazuje owe klucze pozwalają głównym bohaterom otworzyć Wrota czasu ukryte za szafą.

Jak zakończy się ta przygoda? Czy dzieciom uda się otworzyć tajemnicze drzwi? Jakie zagadki i tajemnice czekają na trójkę przyjaciół? Z jakimi niebezpieczeństwami spotkają się młodzi przyjaciele? Czy im podołają?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Pierdomenico Baccalariego pod tytułem „Ulysses More. Wrota czasu”.

O tej serii książek słyszałam bardzo wiele dobrego i w końcu miałam okazję się z nią zapoznać. Chociaż jest to książka dla młodzieży uważam ją za wspaniałą. Cała historia wciągnęła mnie już od pierwszych stron. Wartka akcja i ciekawa fabuła to pozytywne aspekty tej pozycji. Autor posługuje się pięknymi opisami. Używa barwnych opisów. Język jest zrozumiały dla wszystkich. W powieści czytelnik spotka się z ciekawymi i bardzo charakterystycznymi postaciami. Książka jest z początku przygodowa, pod koniec możemy zauważyć elementy fantastyki,a nawet odrobinę kryminału. Sama książka zawiera w sobie mnóstwo tajemnic, które zarówno bohaterowie, jak i czytelnicy na okrągło odkrywają, jakby brali w nich udział na żywo.

Książka kończy się w najciekawszym momencie co zmusza nas do kupienia kolejnej części. Należy również wspomnieć o przepięknej oprawie graficznej. Zarówno tej wewnątrz jak i na zewnątrz. Duże litery to dodatkowy plus tej książki.

Reasumując książka bardzo mi się spodobała. Fakt jest to typowa młodzieżówka ale mnie się bardzo podoba. Książkę serdecznie polecam osobom które lubią powieści z tajemnicą i zagadkami które można rozwiązać wraz z bohaterami.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Firmie Księgarskiej Olesiejuk.

 

9 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam tej książki, wnioskuję jedynie po Twoim opisie, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że fabuła jest mocno wzorowana na "Opowieściach z Narnii". Tak czy inaczej, takie baśniowe klimaty bardzo lubię, więc możliwe, że bliżej się "Wrotami czasu" zainteresuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O dziwny zbieg okoliczności. Właśnie wypożyczyłam tą książkę z biblioteki ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapowiada się ciekawie. Przeczytam gdy tylko wpadnie w moje ręce.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam tę książkę od wielu lat, ale nigdy jej nie przeczytałam i jakoś mi się nie spieszy. Wcale mnie nie zachęca, nienawidzę książek pisanych taką dużą książką ;3

  OdpowiedzUsuń
 6. póki co raczej pass
  mam dość serii, i tak mam sporo na głowie już rozpoczętych ;]

  OdpowiedzUsuń
 7. Aż wstyd - no nie czytałam jeszcze tego!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam tę książkę już parę ładnych lat i bardzo się cieszę, że pewnego dnia zaciekawiła mnie zwykła reklama w gazecie i kupiłam pierwszą część przygód trójki przyjaciół.. Nie uważam aby to była książka wzorowana na "Opowieściach z Narnii". Książka naprawdę warta przeczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Może i wciągająca, ale już teraz się tyle części porobiło, że aż się odechciewa. Ja dałam sobie spokój bodajże po 5 części... Zwłaszcza że z każdą kolejną jest coraz słabiej :(

  OdpowiedzUsuń