9 sierpnia 2012

Anna Gręda-Angelus

Tytuł: Angelus
Autorka: Anna Gręda
Liczba stron: 220
Seria: Requiem dla aniołów tom 1 
 Czas czytania: 1,5 dnia
 Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Ocena: -5/6

Moja recenzja książki:
 
Książka autorstwa Anny Grędy pod tytułem „Angelus” zrobiła na mnie wrażenie. Początkowo myślałam i byłam wręcz przekonana,że jest to nudna powieść dla nastolatków,jednka po kilku rozdziałach zmieniłam zdanie.

Bohaterkami książki są dwie dziewczyny,uczennice liceum: Anka i Monika. Dziewczyny przyjaźniły się ze sobą jednak Ania po śmierci swojego ojca odsuwa się od wszystkich. Najlepiej czuje się w samotności. Pewnego dnia w życiu dziewczyn pojawiają się dwaj obcy i nieziemsko przystojni chłopcy: Paweł i Dymitr. Jak później się okazuje tajemniczy nieznajomi są tak zwanymi Angelus,czyli pół aniołami,pół ludźmi. Anna i Monika dowiadują się,że już kiedyś żyły i poznały Pawła i Dymitra. Zszokowane dziewczyny nie wiedzą co robić i czy uwierzyć tajemniczym nieznajomym. Do tego wszystkiego w ślad za Pawłem i Dymitrem podąża Igor,brat Dymitra żądny zemsty. Przyjaźń Moniki i Anki odradza się na nowo.

Jak potoczą się losy czwórki młodych ludzi? Czy Ania i Monika również są Angelusami? Jaką osobowość skrywa w sobie Anna? Jakie zdolności nadprzyrodzone posiada Monika? Czy dziewczyny uwierzą Pawłowi i Dymitrowi? Czy uda im się pokonać złego Igora? A może trzeba będzie uciekać? Czy przyjaźń przetrwa? Co połączy Annę i Pawła? Co spotka Monikę i Dymitra?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się sięgając po książkę autorstwa Anny Grędy pod tytułem „Angelus”.

Książka bardzo mi się spodobała. Początkowo myślałam,że będzie to kolejna „zmierzcho” podobna
historia. Jednak tak się nie okazało. Książka trzyma w napięciu i jest bardzo tajemnicza. Waz z głównymi bohaterkami stopniowo odkrywamy tę tajemnicę,a to co odkryjemy naprawdę nas zaskoczy. Główne bohaterki są bardzo dobrze skonstruowane. Zarówno Ania jak i Monika to osoby bardzo złożone,które jako nastolatki mają swoje problemy,a do tego Anny los nie oszczędzał. Bardzo spodobały mi się postacie pół aniołów,pół ludzi- Pawła i Dymitra. Są to postacie ukazane bardzo normalnie. Nie są przerysowani i również w życiu popełnili błędy. Nikt nie jest idealny. Jak mówi pierwsza strona książki jest to tom I. Mam nadzieję,że autorka napisze kolejne części. Język powieści jest prosty i bardzo bogaty.

Reasumując bardzo fajnie czytało mi się tę książkę. Cała historia na pewno spodoba się wszystkim fanom powieści fantastycznych i młodzieżowych. Z wielką chęcią sięgnę po kolejne tomy historii Ani,Pawła,Moniki i Dymitra. Gorąco polecam!


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej.

 
 

7 komentarzy:

 1. Chętnie przeczytam choć nie jestem już nastolatką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Opis zachęcający, ale nie jestem w 100% przekonana :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, raczej nie dla mnie. Interesuje mnie temat aniołów w książkach, ale tutaj to mnie odrzuca. Wydaje mi się, że wszystko jest oklepane. ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawie sie zapowiada na pewno sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam coraz bardziej dość tematyki anielskiej. Tej pozycji raczej podziękuję.
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. to dla mnie. Masz dość dużo literówek w recenzjach.

  OdpowiedzUsuń