12 sierpnia 2012

Anna J.Szepielak-Dworek pod Lipami

Tytuł: Dworek pod Lipami
Autorka: Anna J. Szepielak
Liczba stron: 528
Czas czytania: 4,5 dnia
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

„Dworek pod Lipami” to książka autorstwa Anny J. Szepielak,po która sięgnęłam z wielką chęcią,gdyż czytałam już kilka opinii o tej książce i bardzo mnie zaintrygowała. Uznałam,że warto po nią sięgnąć.

Główną bohaterką książki jest Gabriela,pisarka,która wychodząc za mąż za Marka, wdowca musi stawić czoła różnym problemom związanych z przeszłością i jej przyszłością. Pisze ona powieść o lekarce weterynarii Julii. Jej powieści są bestsellerem,jednak wydawnictwo żąda aby zakończenie jej książki było inne. Gabriela jest kobietą stanowczą,ale i trochę szaloną,wyłączającą się chwilami z rzeczywistości. Nie mogąc porozumieć się z mężem,Gabriela postanawia zaopiekować się domem przyjaciółki,która musiała wyjechać na tydzień. Główna bohaterka chce odpocząć od męża i napisać książkę,która będzie opowiadać historię Celiny,gdyż właśnie dostała natchnienia.

Czy Gabriela i Celina to jedna i ta sama postać? Czy główna bohaterka znajdzie spokój? Czy pogodzi się z mężem i jego stosunkiem wobec niej? Czy powstanie kolejna książka Gabrieli? Jak zakończy się cała historia?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce Anny J. Szepielak pod tytułem „Dworek pod Lipami”.

Książka jest bardzo wciągająca. Ciekawa i lekka fabuła oraz akcja która wciąga czytelnika już od pierwszych stron to kolejne pozytywne aspekty książki. Dzięki tej powieści czytelnik może przenieść się do innego świata. Możemy oderwać się od naszych codziennych problemów i przeczytać historie inną niż wszystkie. Autorka w sprytny sposób pobudza wyobraźnię czytelnika i jego ciekawość co zachęca do dalszej lektury. Czytelnik chwilami przenosi się w realia XIX wiecznej wsi. Poznaje życie i pozycje kobiet w tej epoce. W książce nie brak poczucia humoru,dzięki któremu czytelnik może pozwolić sobie na chwilę odprężenia i zapomnienia o swoich problemach.
Ciekawe i barwne postacie to kolejny pozytywny aspekt książki. Dużą sympatię zyskała u mnie główna bohaterka. Autorka sprawnie łączy losy Gabrieli i bohaterki jej powstającej powieści,młodej Celiny. Czytelnik jest świadkiem powstawania nowej powieści. W pewnym momencie mamy wrażenie,że czytamy książkę w książce,co jeszcze bardziej pobudza wyobraźnię czytelnika i sprawia,że chcemy czytać dalej. Właśnie w tym momencie czytelnik jest ciekaw nie tylko tego jak potoczą się losy głównej bohaterki Gabrysi,ale również jak potoczą się koleje losu Celiny.

„Dworek pod Lipami” wciąga już od pierwszych stron. Jest to lekka i przyjemna powieść obyczajowa,która dostarcza czytelnikowi mnóstwo uśmiechu oraz wzruszeń. Książkę polecam wszystkim osobom,które chcą oderwać się od swoich codziennych problemów i przenieść się w inny ciekawy świat. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.


12 komentarzy:

 1. Jestem właśnie na 10 stronie tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję,że również ci się spodoba tak samo jak mnie

   Usuń
 2. Mnie jakoś fabuła nie przekonuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Super ksiażka wszystkim polecam,taka klimatyczna.Osobiście styl mogę porównac do stylu Pani Katarzyny Michalak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w takim razie na pewno spodoba mi się ta książka

   Usuń
 4. Dużo dobrego słyszałam o tej książce ;) Mam nadzieję, że wpadnie w moje ręce :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama okładka przyciąga mnie do tej książki.. Mam nadzieję, że także treść spodoba mi się tak, jak okładka. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Recenzja zachęcająca równie bardzo jak okładka ;) Sięgnę

  OdpowiedzUsuń