22 sierpnia 2012

Anna Świątek-Japonia w sześciu smakach

Tytuł: Japonia w sześciu smakach
Autorka: Anna Świątek
Liczba stron: 288
Czas czytania: 2,5 dnia
Wydawnictwo: Bernardinum

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

„Japonia w sześciu smakach” autorstwa Anny Świątek to kolejna książki z serii Poznaj świat. Z ta serią miałam okazję się zetknąć czytając książkę „Podróżnik WC” autorstwa Wojciecha Cejrowskiego. Z wielką przyjemnością sięgnęłam po kolejną pozycję z tej serii.

Ktoś kiedyś powiedział,że człowiek nie jest samotną wyspą,że ludzie są archipelagiem wysp. Może i są archipelagiem,ale czy nie jest prawdą,że wszystkie te wyspy stanowią o sobie oddzielnie? Każda z nich jest odrębną plamą lądu na rozedrganym morzu. „

Książka zawiera przepiękne ilustracje. Ciekawy i przystępny język to dodatkowy atut książki. Japonią interesuje się od dawna. Bardzo intryguje mnie ten kraj,ale również język. Dzięki książce Anny Świątek mogłam sobie go przybliżyć i poznać tradycję oraz kulturę Japonii,która jak się okazuje jest bardzo interesująca. Autorka podróżując po tym kraju przeżyła ciekawe przygody, czasem nawet śmieszne. Zwiedziła wiele ciekawych miejsc,pięknych zabytków oraz poznała fascynujących ludzi.

Szkoda,że w społeczeństwie,które funkcjonuje jak jeden zintegrowany organizm dzieje się tak,że jeśli jedna jego część zachoruje,nie leczy się jej,a po prostu odcina,by nie szkodziła reszcie. Zyskuje na tym organizm jako całość,ale traci jednostka.”

Autorka przedstawia czytelnikowi bardzo szeroki krajobraz Japonii. Porusza tu między innymi problem dyskryminacji kobiet oraz innych narodowości. Autorka przebywała w Japonii rok i w swojej opowieści ukazuje nam to co ją zadziwiło,rozśmieszyło,zaciekawiło i rozbawiło. Znajdziemy tu odpowiedzi na takie pytania jak:
-Dlaczego Japończycy chodzą w maskach?
-Jak wygląda japoński porządek i codzienna toaleta?
-Co kryje Hiroszima?
I wiele innych ciekawych tematów. Mnie najbardziej zainteresował rozdział mówiący o gejszach. Znajdziemy tu ciekawą historię i piękne zdjęcia.

Podsumowując po książkę powinny sięgnąć wszystkie osoby zafascynowane podróżami,Japonią oraz ciekawymi i barwnymi opowieściami.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bernardinum.

 

6 komentarzy:

 1. Ooo, to może być ciekawa książka, zważywszy na tematykę. Lubię takie publikacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O! O! O! Kocham Japonię! I sięgnę po wszystko co z nią związane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Japonia-moja miłość ;) Mam zamiar przeczytać tą książkę :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Japonia podoba mi się i nie podoba jednocześnie. To kraj pełen kontrastów i nie wiem, czy np mogłabym tam pojechać. Ale książkami nie pogardzę ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka wydaje się idealna dla miłośników Japonii. Ja nie jestem ogromną fanką tego kraju, jednak mimo to chętnie sięgnę po "Japonię w sześciu smakach", ponieważ wydaje się interesującą pozycją.

  OdpowiedzUsuń