31 sierpnia 2012

Francuski dla bystrzaków

Tytuł: Francuski dla bystrzaków
Autorzy: Dodi-Katrin Schmidt, Michelle Williams,Dominique Wenzel
Liczba stron: 288
Dodatki: płyta CD
Seria: dla bystrzaków
Wydawnictwo: Septem

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

„Francuski dla bystrzaków” to znakomita propozycja dla wszystkich osób,które chcą nauczyć się języka francuskiego w łatwy,przyjemny i szybki sposób. Jest to książka z serii „Dla bystrzaków” wydana przez wydawnictwo Septem.

Na samym początku książki znajdziemy dość obszerny spis treści. Następnie możemy przeczytać krótką informację o autorkach podręcznika oraz podziękowania. Czytelnik powinien również zapoznać się ze wstępem,w którym znajdziemy takie informacje jak z czego składa się książka,jak została podzielona,ikony które zostały w niej zastosowane oraz konwencje,którymi posłużyły się autorki. Dzięki piktogramom oraz innym oznaczeniom czytelnik łatwiej odnajdzie się w książce i będzie wiedział czego w danym momencie może się nauczyć.
Książka podzielona jest na pięć części i zawiera dwadzieścia jeden rozdziałów. Część pierwsza zatytułowana „Na dobry początek” ma za zadanie wprowadzić nas w język francuski,zapoznać z zasadami,nauczyć powitania i pożegnania. Część druga „Francuski w akcji” to chyba najbardziej obszerna część. Tutaj czytelnik może dokładnie poznać język francuski,potrzebne mu zdania w różnych sytuacjach,np. Na zakupach,w pracy,w domu. Bardzo praktyczna i przydatna jest trzecia część kursu „Francuski w podróży”. Czytelnik może przyswoić sobie potrzebne zwroty podczas podróży,transportu czy pobytu w hotelu. Natomiast w czwartej części podręcznika „Dekalogi” znajdziemy takie rozdziały jak,np. „Dziesięć wyrażeń,których nie należy używać, czy dziesięć ulubionych francuskich zwrotów. Na końcu podręcznika znajduje się część piąta w której zostały umieszczone tabele odmiany czasowników,mini słownik i informacje i płycie CD. Dodatkowym plusem jest to,że do książki została dołączona płyta na której znajdują się nagrania. Dzięki niem możemy osłuchać się z językiem.

Muszę przyznać,że bardzo miło i przyjemnie uczyło mi się z książką „Francuski dla bystrzaków”. Jest to pozycja inna niż wszystkie te z którymi do tej pory miałam do czynienia. Wszystkie zdania,słówka,zwroty są zapisane prawidłową francuszczyzną ,a do tego obok lub w nawiasach mamy zapisane wymowę,czyli to jak powinno się czytać,mówić. To jest bardzo duży plus tej książki. Na końcu każdego rozdziału znajdują się Gierki językowe,dzięki którym możemy utrwalić sobie to czego się nauczyliśmy. Gramatyka jest wyjaśniona w prosty i przejrzysty sposób,nic nie jest zagmatwane. Znajdują się tu również ciekawostki o Francji oraz o ludziach tam mieszkających i obyczajach.

Książkę serdecznie polecam wszystkim,którzy chcą nauczyć się języka francuskiego lub sobie go podszkolić. Ja osobiście bardzo często będę wracać do tej pozycji. Naprawdę nauka z tą książką była wielką radością. Gorąco polecam!

Za możliwość nauki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Septem

 

5 komentarzy:

 1. Ciekawa książeczka, sama przypomniałabym sobie co nieco z francuskiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi interesująco, ale czy do "odświeżenia" języka też będzie przydatna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak książka przyda sie jeśli chcesz odświeżyć sobie język i co nieco przypomnieć

   Usuń
 3. Ciekawa książka...

  OdpowiedzUsuń
 4. Powiem tak. Uczyłam się francuskiego 3 lata i jest to taki beznadziejny język, że ... już za więcej podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń