29 sierpnia 2012

Katarzyna Michalak-Powrót do Poziomki

Tytuł: Powrót do Poziomki
Autorka: Katarzyna Michalak
Czas czytania: 2 dni
Liczba stron: 295
Wydawnictwo: Literackie

Ocena: +5/6

Moja recenzja książki:

„Powrót do Poziomki” to kolejna książka autorstwa Katarzyny Michalak. Po Serię Owocową sięgam zawsze z uśmiechem i z zainteresowaniem. To właśnie od tej serii rozpoczęła się moja przygoda z książkami tej autorki.

Znów wracamy do Poziomki. Na początku wszystko jest idealnie. Ewa i Witold są szczęśliwym małżeństwem i razem zajmują się wychowaniem swojej córeczki. Natomiast Andrzej i Karolina z niecierpliwością oczekują na narodziny bliźniaków. Ewa postanawia wrócić do wydawnictwa i zamierza napisać książkę. Nagle z dnia na dzień Ewa dowiaduje się,ze jej mąż wyjeżdża w ramach pracy do Korei. Ewa bardzo chce wyjechać z mężem lecz okazuje się,że ze względu na alergie nie będzie to takie proste. Witold wyjeżdża i Ewa zostaje sama z córeczką. Postanawia,że wynajmie opiekunkę,aby i ona mogła powrócić do pracy. To wprowadza chaos w życie głównej bohaterki. Gdy Karolina urodzi,okaże się że nie wszystko poszło tak jak miało być. W tym czasie na obie pary spadają problemy z którymi muszą sobie poradzić.

Czy Witold i Ewa przetrwają rozstanie? Czy Karolina urodzi zdrowe dzieci? Czy Ewa znajdzie właściwą i spełniająca jej wymagania nianię? Czy napisze książkę? Jaką tajemnicę skrywa niania?
Jak potoczą się losy Ewy i Witolda? A jak ułoży się między Andrzejem a Karoliną?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę autorstwa Katarzyny Michalak pod tytułem „Powrót do Poziomki”.

Tak jak inne powieści Katarzyny Michalak tak samo i ta przypadła mi do gustu. Seria Owocowa jest moją ulubioną serią. Na początku miałam pewne obawy czy autorka stanie na wysokości zadania,jednak moje obawy były bezpodstawne. Książka jest świetna. Nie bark w niej poczucia humoru,czasami wręcz płakałam ze śmiechu,miłości,problemów,rozstań i przemyśleń osobistych głównej bohaterki. Ewa w tej części jeszcze bardziej zyskała moją sympatię. Jest osobą roztrzepaną,niecierpliwą i momentami jej zachowanie było naprawdę zabawne,co jest kolejnym plusem tej powieści. Jednak w życiu głównej bohaterki nie zabraknie problemów,którym będzie musiała stawić czoła. Nie zawsze będzie to łatwe,ale główna bohaterka już wcześniej pokazała,że życie jej nie oszczędzało i potrafi sobie poradzić w różnych sytuacjach. Jednak Ewa zawsze ma wokół siebie przyjaciół na których zawsze może liczyć.

Język autorki jest prosty,barwny i łatwy do zrozumienia dla każdego. Nie wspomnę tutaj o minusach,ponieważ ich nie znalazłam. Książkę czyta się fantastycznie i bardzo wciąga czytelnika już od pierwszych stron.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim fanom Katarzyny Michalak oraz tym którzy z Jej twórczością chcą się dopiero zapoznać. Na pewno się nie rozczarujecie. Jest to typowa powieść kobieca i obyczajowa. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Gorąco polecam. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackie.

 

7 komentarzy:

 1. Muszę w końcu dorwać gdzieś całą tę serię :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałoby mi się w końcu zapoznać z twórczością Katarzyny Michalak.

  OdpowiedzUsuń
 3. No tyle pozytywów o tej książce się nasłuchałam i naczytałam, że na pewno kiedyś przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na przeczytanie tomu pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. czytałam całą serie owocową,ale właśnie rok w poziomce i powrót do poziomki najbardziej przypadły mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowna ksiązka, podobnie jak i inne Katarzyny Michalak :)

  OdpowiedzUsuń