3 sierpnia 2012

Leo Kessler-Blitzkrieg 1939. Marsz na Warszawę

Tytuł: Blitzkrieg 1939. Marsz na Warszawę
Autor: Leo Kessler
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Erica

Ocena: +3/6

Oficjalny opis książki:

Upalne lato 1939 roku. Cała Europa znajduje się w cieniu nadchodzącej wojny. Niemcy szukają już tylko pretekstu, by ją wywołać. Jednak ich przeciwnicy do ostatniej chwili starają się uzyskać informacje, które mogą zadecydować o wyniku przyszłego starcia. Kluczem wydaje się być niemiecka maszyna szyfrująca ENIGMA. Do akcji w Berlinie wkracza brytyjski wywiad wspomagany przez polskich agentów. Liczy się każda chwila – armia hitlerowska jest już gotowa do wojny z Polską. Elitarny oddział – BATALION SZTURMOWY SS WOTAN zostaje wysłany do przeprowadzenia prowokacji w radiostacji w Gliwicach, a celem pierwszej kampanii staje się Warszawa. 

Moja recenzja książki:
 
O twórczości autora kolejnej książki którą mam zamiar zrecenzować słyszałam bardzo dużo. Były to zarówno pochlebne opinie jak i te niepochlebne. Wybierając z oferty wydawnictwa książkę autorstwa Leo Kesslera pod tytułem „Blitzkrieg 1939. Marsz na Warszawę” chciałam koniecznie zapoznać się z twórczością tego Pana.

Akcja powieści toczy się w 1939 roku. Głównym bohaterem powieści jest Kapitan Fflukes i jego towarzysz Bull. Świat znajduje się w cieniu wydarzeń,które zwiastują wybuch II wojny światowej. Hitler i jego żołnierze szukają już tylko pretekstu do rozpoczęcia walk,które mają doprowadzić do zapanowania przez Niemcy nad światem. W książce zostały nam przedstawione dwie historii: agentów angielskich którzy mają za zadanie odnaleźć niemiecką maszynę szyfrującą o nazwie Enigma oraz działania Batalionu Szturmowego SS Wotan który ma za zadanie przeprowadzić prowokacje w radiostacji w Gliwicach.

Jak zakończą się te dwie historie? Czy Fflukesowi uda się odnaleźć Enigmę? Dlaczego tak bardzo zależy mu na tej maszynie? Jak przebiegnie akcja przeprowadzenia prowokacji w Gliwicach? Jak potoczą się losy bohaterów?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Leo Kesslera pod tytułem „Blitzkrieg 1939. Marsz na Warszawę”.

Po książkę sięgnęłam z dużą rezerwą. Lubię historię i książki historyczne,ale gdy sięgałam po tę książkę miałam pewne obawy,które niestety się sprawdziły. Książka według mnie jest przeznaczona dla naprawdę zagorzałych miłośników historii do których ja za bardzo niestety nie należę. Książkę czytało mi się dobrze,jednak czasami miałam myśli aby ją odłożyć. Po pewnym czasie książka spodobała mi się i zaczęła wciągać bez reszty. Książka jest podzielona na 5 ksiąg, z czego każda księga jest jeszcze podzielona na rozdziały. Tak jak wspomniałam na początku podczas czytania nudziłam się,jednak później akcja zaczęła nabierać tempa. Autor posługuje się ciekawym i barwnym językiem. Według mnie język nie jest trudny i powinien być zrozumiały dla każdego czytelnika. Główny bohater jest ciekawą i bardzo intrygująca postacią,którą nie do końca możemy zrozumieć. Jest bardzo specyficzny. Autor posłużył się także licznymi opisami.

Ja niestety nie będę fanką tego autora. Jak dla mnie pisze on ciężko. Nie wiem jak to określić,ale czytałam już wiele książek historycznych i jeszcze żadna nie przychodziła mi z taką trudnością. Jednak muszę przyznać,że pomysł na fabułę książki jest bardzo ciekawy i sama fabuła oraz wartka akcja wciąga czytelnika bez reszty. Mamy ochotę wiedzieć co stanie się dalej.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim którzy są pasjonatami historii i chcą poznać ciekawą historię,która została przedstawiona w powieści oraz wszystkim fanom twórczości Leo Kesslera.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Erica.


7 komentarzy:

 1. Sięgnę to zdecydowanie moje czytelnicze klimaty.
  Ps Masz sporo powtórzeń w recenzjach popracuj nad tym. Zapraszam do tworzenia wywiadu szczegóły na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z racji tego, że mieszkam niedaleko Gliwic interesuje mnie wątek prowokacji w radiostacji. Chętnie przeczytam!
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem pasjonatką historii, ale lubię tego typu książki, więc może się skuszę :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie muszę przezcytać tę kolejną powieść Kesslera. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. You can definitely see your skills in the article you write.
  The world hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to mention how they believe.
  All the time follow your heart.

  Visit my weblog natural cellulite treatment

  OdpowiedzUsuń