25 sierpnia 2012

Philip Jose Farmer-Czarodziejski labirynt

Tytuł: Czarodziejski labirynt
Autor: Philip Jose Farmer
Czas czytania:5 dni
Liczba stron:  528
Wydawnictwo: MAG/Nowa Proza

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

„Czarodziejski labirynt” autorstwa Philipa Josea Farmera to już czwarty i ostatni tom przygód dość zgranej paczki przyjaciół zwanej Grupą Ziemian.

Autor znów przenosi nas do magicznego Świata Rzeki. Zgrana Grupa Ziemian w skład której wchodzą: Sir Richard Francis Burton, Samuel Clemens,Alicja Liddell Hargreaves,Cyran de Bergerac,Ulysses S. Grant oraz baron Von RichtHofen . Grupa Ziemian jest co raz bliżej poznania odpowiedzi na pytania dotyczące powstania Świata Rzeki. Sir Richard Francis Burton oraz jego grupa przedostają się nareszcie do fortecy nadludzkiej rasy,która włada Doliną. Gdy Grupa Ziemian poznaje odpowiedzi na dręczące ich do tej pory pytania. Jednak na miejsce starych pojawiają się nowe pytania,problemy i nowe przygody.

Jakie nowe przygody czekają na Grupę Ziemian? Kim jest Tajemniczy Nieznajomy znad brzegu Rzeki? Dlaczego odsłania on tylko część prawdy? Jaki jest klucz do potężnego komputera,który ma władze nad życiem i śmiercią? Czy Grupa Ziemian zdobędzie klucz? Czy uda im się rozszyfrować zagadki? Czy wystarczy im mądrości i odwagi?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w czwartym tomie przygód Grupy Ziemian pod tytułem „Czarodziejski labirynt” autorstwa Philipa Josea Farmera.

Każdy powinien lękać się tylko jednej osoby-samego siebie.”

Z przeczytaniem tej książki miałam jeden zasadniczy problem. Mianowicie nie czytałam poprzednich trzech tomów przygód Grupy Ziemian i bardzo ciężko było mi się w tym wszystkim połapać. Na początku miałam problem z połapaniem się kto jest kim i o co w tym wszystkim chodzi. Jednak podczas czytania wszystko stawało się dla mnie co raz jaśniejsze. Nie lubię czytać książek,które pochodzą z serii,a których wcześniej nie czytałam. Jednak ja tej książki nie wybierałam otrzymałam ją niespodziewanie od wydawnictwa i dlatego ją przeczytałam. Osobiście uważam ,że łatwiej by mi się pisało tą recenzję,gdybym znała poprzednie trzy części. Nie mogę porównać poprzednich tomów z tym jednak cała historia opowiedziana przez autora jest bardzo ciekawa i barwna. W książce spotkamy barwne postacie,dzięki którym z łatwością przenosimy się w magiczny świat Świata Rzeki. Razem z głównymi bohaterami odkrywamy tajemnicę,poznajemy odpowiedzi na wcześniej nurtujące ich pytania oraz szukamy odpowiedzi na nowe pytania,które są stawiane na drodze Grupy Ziemian.

Akcja książki jest ciekawa i wciągająca. O wiele łatwiej byłoby mi się wypowiedzieć o tej książce,gdybym znała poprzednie tomy i miałabym jakiekolwiek porównanie z nimi. Muszę w tym miejscu wspomnieć również o okładce. Gdy pierwszy raz ją zobaczyłam byłam wręcz przekonana,że będzie to jakaś powieść wojenna. Jak się potem okazało tak nie było. Jest to powieść z wątkami fantastycznymi. Na okładce znajdują się dwa okręty oraz góra,kraina.

Podsumowując książka spodobała mi się i teraz mam zamiar sięgnąć po wcześniejsze tomy tej serii. Powieść polecam wszystkim osobom,które przeczytały poprzednie tomy i z niecierpliwością czekały na ostatni tom przygód Grupy Ziemian. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu MAG/Nowa Proza.

 

2 komentarze:

  1. Nie czytałam wcześniejszych tomów ale może się skuszę

    OdpowiedzUsuń