11 września 2012

Andrzej Zwoliński-Leksykon współczesnych zagrożeń duchowych

Tytuł: Leksykon współczesnych zagrożeń duchowych
Autor: Andrzej Zwoliński
Liczba stron: 683
Wydawnictwo: WAM

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

O książce którą będę dzisiaj recenzować nie muszę dużo pisać. Jest to typowy leksykon,encyklopedia autorstwa Andrzeja Zwolińskiego. Uważam,że ta pozycja jest warta tego aby mieć ją na swojej półce i w razie potrzeby po nią sięgnąć.

Oczywiście nie będę tu rozpisywała się na temat treści.Książka jest leksykonem,typową encyklopedią. Hasła ułożone są według alfabetu od A-Z. Znajdziemy w niej mnóstwo przydatnych haseł,takich jak np.ateizm,atlantyda,buddyzm,doświadczenia pozacielesne, guru,hipnoza,joga,new age,magia,masoneria,medytacja,okultyzm,opętanie,sekty w Polsce,satanizm,tarot,świadkowie Jehowi i wiele,wiele innych haseł związanych z zagrożeniami wiary. 

Każde z tych haseł jest bardzo dokładnie opisane. Autor opisywał tych zagadnień po "łebkach". Wszystko jest przemyślane,a wytłumaczenie niektórych haseł zajmuje nawet cztery-pięć stron. Język jest raczej przystępny i zrozumiały. Na końcu książki znajduje się spis treści dzięki czemu możemy z łatwością odnaleźć interesujące nas hasło. "Każde z haseł po prezentacji krótkiej historii danego problemu i form jego współczesnego występowania, zakończone jest krótką oceną z punktu widzenia Kościoła katolickiego, łącznie z przytoczeniem odpowiednich tekstów biblijnych, czy dokumentów nauczania Magisterium."

Reasumując uważam,że książka ta jest bardzo przydatna i potrzebna. Znajdziemy w niej wszystko czego szukamy o zagrożeniach naszej wiary. Nie znalazłam tu żadnych minusów czy niedociągnięć. Uważam,że ta książka powinna zagościć na naszych półkach.

Za możliwość zapoznania się z leksykonem serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM.


2 komentarze:

  1. Ciekawa pozycja na pewno warto mieć ją u siebie

    OdpowiedzUsuń