5 października 2012

Licia Troisi-Królestwa Nashiry. Marzenie Thalithy

Tytuł: Królestw Nashiry. Marzenie Thalithy
Autorka: Licia Troisi
Liczba stron: 408
Czas czytania: 5 dni
Wydawnictwo: Zielona Sowa

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA!!!

Ocena:5/6

Moja recenzja:

 
„Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy” to książka autorstwa Licii Troisi. Z ta autorką miałam do czynienia po raz pierwszy,jednak na pewno nie ostatni. Popularność autorce przyniosła trylogia „Kroniki Świata Wynurzonego”. Niestety nie miałam jeszcze okazji,aby się z nimi zapoznać,jednak na pewno zrobię to w niedługim czasie.

Akcja powieści toczy się w krainie o nazwie Nashira. Świat dzieli się na Femtytów i Talarytów. To właśnie Talaryci stanowią większość ludności. Główną bohaterką jest Talitha,hrabianka,której głównym celem i marzeniem jest dostanie się do grupy gwardzistów. Pochodzi z Królestwa Lata. Uwielbia walczyć,nie przykłada większej uwagi do swojego wyglądu,ma dość despotycznego ojca. Talithcie zawsze towarzyszy jej sługa Saiph. Jako,że Talitha jest hrabianką nie powinna zaprzyjaźniać się ze swoim sługą,jednak w tym przypadku jest inaczej. Saiph i Talitha są sobie bardzo bliscy. Pewnego dnia marzenia Talithy legły w gruzach. Stało się to za sprawą śmierci siostry głównej bohaterki Lebithy,która była zakonnicą. Na życzenie ojca Talitha ma zająć miejsce swojej siostry i również zostać zakonnicą. Te plany nie podobają się dziewczynie,jednak musi ona poddać się woli swojego ojca. Do zakonu wraz z Talithą udaje się jej sługa,a zarazem najlepszy przyjaciel Saiph. Razem planują ucieczkę,a Talitha zamierza za wszelką cenę walczyć o swoje marzenia. Jednak tego co spotka tę dwójkę zaskoczy ich samych.

Jak potoczą się losy Talithy i Saipha? Czy ucieczka tej dwójki się powiedzie? Czy Talitha spełni wolę ojca? A może za wszelką cenę stanie do walki o swoje marzenia? Czy Saipha i Talithę coś połączy? Jakie tajemnice odkryją? Czego jeszcze się dowiedzą?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce pod tytułem „Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy” autorstwa Licii Troisi.

Bardzo spodobała mi się ta książka. Jest to dopiero pierwszy tom,ale za to jaki ciekawy. Na pewno sięgnę po kolejne części przygód Talithy. Autorka wykreowała bardzo ciekawy świat i barwne postacie. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a dzieje się tak za sprawą wciągającej od pierwszych stron fabuły. Wykreowany świat jest kolorowy i barwny,co dodatkowo pobudza wyobraźnię czytelnika. Ludność została podzielona na Talarytów i Femtytów. To właśnie Talaryci rządzą i stanowią większość ludności. Na naszą szczególną uwagę zasługują główni bohaterowie. Talitha jest hrabianką,jednak jej zachowanie nie jest adekwatne do jej pochodzenia. Nie przykłada uwagi do swojego wyglądu,zachowania. Najważniejsze dla niej jest dostanie się do grupy gwardzistów. Uwielbia walczyć i jest w tym naprawdę dobra. Jednak wiadomość o tym,że będzie musiała wstąpić do zakonu niweczy jej plany. Jak dalej potoczą się jej losy? O tym musicie przeczytać sami. Ogólnie mówiąc Talitha jest barwną postacią,która już na początku zyskała moją sympatię. Jednak nie pomyślcie,że jest ona postacią idealną. Czasami denerwowało mnie w niej zachowanie względem Saipha. Najpierw traktowała go jako najlepszego przyjaciela,a za chwilę zwracała się do niego jak do niewolnika i wydawała rozkazy. Ciekawą postacią jest również wspomniany wcześniej Saiph. Jest on Femtytą i sługą Talithy. Jednak łączą ich bliższe stosunki niż powinny. Saiph jest ciekawą postacią i bardzo go polubiłam.

Autorka stopniowo dawkuje napięcie w powieści. Tempo akcji jest umiarkowane-nie za wolne,ale też nie za szybkie,co sprawia,że czytelnik czyta powieść z jeszcze większą ciekawością i zainteresowaniem. Dodatkowym atutem książki jest przepiękna okładka,która od razu przyciąga wzrok czytelnika i zachęca do sięgnięcia po tę pozycję.

Podsumowując książka bardzo mi się spodobała i na pewno sięgnę po kolejne tomy przygód Talithy. Książkę serdecznie polecam wszystkim tym,którzy mieli już do czynienia z twórczością Licii Troisi oraz wszystkim,którzy są zaciekawieni historią i przygodami Talithy i Saipha.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa

 

 

6 komentarzy:

 1. Okładka wpadająca w oko i ciekawa recenzja zachęcają do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialna okładka, ale nie wiem czy przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgne po tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 4. ostatnio dużo słyszę o tej książce i mam na nią coraz większą ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Intrygująca, chociaż do autorki się zraziłam ;(

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypożyczyłam tę książkę i nie długo zacznę ją czytać, ale najbardziej czekam na 4 tom powieści "Dziedziczka smoka" Lici Troisi. :)

  OdpowiedzUsuń