1 listopada 2012

Philippa Gregory-Wieczna księżniczka

Tytuł: Wieczna księżniczka 
Autorka: Philippa Gregory
Liczba stron: 552
Czas czytania: 6 dni
Wydawnictwo: Grupa Publicat/Książnica

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

„Wieczna księżniczka” to historyczna powieść autorstwa Philippy Gregory. Jak zapewne większość z Was wie bardzo lubię czytać książki o tematyce historycznej,a o tej autorce słyszałam dużo dobrego. Dlatego właśnie postanowiłam sięgnąć po słynny cykl Tudorski.

Akcja powieści toczy się w XV i XVI-wiecznej Anglii. Główną bohaterką jest Catalina-Katarzyna Aragońska. Jest ona infantką hiszpańską i córką Izabeli Kastylijskiej i Ferdynanda Aragońskiego. Od trzeciego roku życia zaręczona jest z synem Henryka Angielskiego Arturem,księciem Walii. Gdy była małą dziewczynką na własnej skórze doświadczyła co to wojna. Gdy Catalina osiąga odpowiedni wiek wyrusza do Anglii i tam poznaje swojego przyszłego męża. Początkowo nie mają oni ze sobą dobrego kontaktu, jednak miłość przychodzi dopiero z czasem. Gdy między Arturem,a Katarzyną zaczyna rodzić się uczucie i szczęście mąż umiera. Katarzyna wychodzi za mąż za brata Artura Henryka VIII. Chcąc nie chcąc nasza główna bohaterka staje się silną,niezależną i wiedzącą czego chce kobietą.

Jak zakończy się ta historia? Czy Katarzyna pokocha brata Artura? A może Artur był jej jedyną miłością? Czy między Katarzyną,a Henrykiem zrodzi się uczucie? A może to tylko małżeństwo z przymusu? Jak zmieni się nasza główna bohaterka? Jakie jeszcze zmiany zajdą w jej życiu?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po powieść pod tytułem „Wieczna księżniczka” autorstwa Philippy Gregory.

Jak wspomniałam na początku bardzo lubię czytać książki o tematyce historycznej. Powieść Philippy Gregory wciągnęła mnie bez reszty. Książka jest naprawdę interesująca i napisana w ciekawy sposób. Mamy tu do czynienia tak jakby z dwoma typami narracji. Pomiędzy normalny tekst narratora zostaje wpleciony pamiętnik Katarzyny Aragońskiej. Pozwala to czytelnikowi na lepsze i dokładniejsze zrozumienie tego co dzieje się w danym momencie powieści. Dzięki temu zabiegowi czytelnik może również dokładniej przyjrzeć się głównej bohaterce,emocjom jej towarzyszącym i przemyśleniom. Czytelnik podczas lektury może również obserwować zmianę w zachowaniu i osobowości głównej bohaterki.

Osobiście uważam,że autorka napisała naprawdę dobrą i ciekawą powieść. Wszystkie postaci historyczne oraz wydarzenia historyczne są bardzo rzetelnie opisane. Na końcu powieści możemy znaleźć źródła na których opierała się autorka pisząc tę powieść. Kolejnym atutem,który zachęca do sięgnięcia po tę książkę to przepiękna okładka przedstawiająca główną bohaterkę.

Język powieści jest bogaty oraz łatwy do zrozumienia dla każdego czytelnika. Książkę czyta się naprawdę lekko i przyjemnie. Nie sposób się przy niej nudzić,a dodatkowo możemy poznać historię Anglii.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim miłośnikom książek historycznych. Naprawdę uważam,że warto sięgnąć i zapoznać się z tą historią. To książka opowiadająca o miłości,rozstaniach, problemach związanych z życiem osobistym i panowaniem na tronie Anglii. Jeszcze raz serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po tę powieść. 


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Grupie Publicat i Wydawnictwu Książnica

 

5 komentarzy:

 1. Jejku, mam taką ochotę na książki Philippy, ale ceny są powalające... Może kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. nie tak dawno się szarpnęłam i kupiłam cały ten cykl, ale jeszcze nie miałam czasu przeczytać. Nie mam wątpliwości, co do tego, że to były dobrze wydane pieniądze:D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiazkę mam w planach, świetna autorka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Intryguje ;) Wiec poszukam i z chęcią przeczytam w wolnym czasie

  OdpowiedzUsuń
 5. dużo dobrego wszędzie czytuję na temat twórczości autorki
  będę musiała w końcu zapoznać się z jej książkami

  OdpowiedzUsuń