2 maja 2012

Bez odwrotu-Jane Frey


Tytuł: Bez odwrotu
Autor: Jane Frey

Ocena: 4/6

Oficjalny opis książki:

Najpierw była romantyczna miłość, która się spełniła. Wkrótce potem piętnastoletnia Lilli stwierdza, że jest w ciąży. Nie jest na to przygotowana - przecież sama jest jeszcze dzieckiem. Czy umie być odpowiedzialną matką? Czy jej chłopak dojrzał do roli ojca? Pytan ia się mnożą, problemy narastają... Każde rozwiązanie jest trudne.

Moja recenzja:

 Autorka Jana Frey w książce ‘Bez Odwrotu’ po raz kolejny opisuje Nam prawdziwą historię z życia wziętą.
Książka jest opowieścią o piętnastoletniej Lilli, która w tak młodym wieku zachodzi w ciążę. Wszystko zaczyna się, gdy główna bohaterka zakochuje się ze wzajemnością w Dawidzie. Chłopaku dwa lata starszym od niej. Para tak bardzo zapatrzona jest w sobie, że nie widzą świata poza sobą. Matka dziewczyny kilkakrotnie rozmawia z córką na temat antykoncepcji, dziewczyna nie wyciąga żadnych wniosków z tej rozmowy. Z biegiem wydarzeń, dziewczyna zachodzi w ciążę. Dla niej, jej matki i dla chłopaka jest to szokująca wiadomość. Wszyscy wokół chcą by Lilii usunęła ciążę. Dziewczyna rozmyśla nad słowami prababci swojej najlepszej przyjaciółki - Annaleny: Nikt nie może za ciebie decydować. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, każda będzie właściwa! Jaką decyzje podejmie główna bohaterka? Tego już nie zdradzę.
Jana Frey pisząc swe książki stwarza poczucie realności, wydaje Nam się jakbyśmy uczestniczyli w wydarzeniach życia bohaterów. Również w tym przypadku możemy przeżyć wszystkie wydarzenia razem z nimi. Książka niesamowicie wciąga .  Treść jest przejmująca, chwilami można pozwolić sobie na kilka łez.
Co do książki to jestem nastawiona pozytywnie i jeśli będę miała taka możliwość na pewno sięgnę po inne książki tej autorki.Tę książkę znalazłam w bibliotece kilka tygodni temu.Zaciekawiła mnie okładka i opis,dlatego postanowiłam ją przeczytać.
Serdecznie polecam książkę osobom,które lubią historię z życia wzięte i oparte na prawdziwych wydarzeniach.

1 komentarz:

  1. Ciekawa książka na pewno po nia sięgne.

    OdpowiedzUsuń