2 maja 2012

Księżyc w nowiu-Stephanie Meyer


Tytuł: Księżyc w nowiu
Autor: Stephanie Meyer

Ocena4/6

Oficjalny opis książki:

Na Księżyc w nowiu, dalszy ciąg bestsellerowego Zmierzchu, czekały z niecierpliwością tysiące czytelników z kilkudziesięciu krajów świata. Od wielu miesięcy obie powieści znajdują się w czołówce listy bestsellerów "New York Timesa”, a nakład trzeciej z cyklu osiągnął w USA milion egzemplarzy. Podobnie jak pierwsza powieść o nastoletniej Isabelli Swan Księżyc w nowiu jest połączeniem romansu z trzymającym w napięciu horrorem, w którym rozterki zakochanej dziewczyny przeplatają się z opisami mrożących krew w żyłach niesamowitych wydarzeń. Sądząc po popularności wszystkich tomów sagi, nie tylko jej bohaterka, ale i sama autorka ma duże szanse na nieśmiertelność. Edward Cullen to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Są parą i jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem. Wiosną Edward musiał bronić ukochanej przed swoim krwiożerczym pobratymcem, jesienią zakochani uświadamiają sobie, że był to dopiero początek ich kłopotów…

Moja recenzja:

 
Kolejna książka z cyklu o wampirze Edwardzie i jego ukochanej Belli – „Księżyć w nowiu” wprowadza nas coraz głębiej w świat magicznego, wprost nierealnego świata.
Edward i Bella wciąż są razem i darzą się ogromnym uczuciem. Nieuchronnie zbliżają się osiemnaste urodziny głównej bohaterki. Na przyjęciu urodzinowym dochodzi do katastrofy. Edward i jego rodzina muszą wyjechać z Forks. Jak przyjmie to Bella? Czy odnajdzie się w życiu bez Edwarda? Czy znajdzie nowych przyjaciół?
W książce przepięknie opisane są uczucia i emocje głównej bohaterki. Podczas czytania miałam wrażenie, że czytam pamiętnik. Autorka pokazuje nam w książce cudowny świat młodej dziewczyny Belli – szarej myszki, kiedy w jej życiu pojawia się książę – Edward Cullen. Bohaterka jest wpatrzona w niego jak w obrazek. Ma zaledwie 18 lat, a gotowa byłaby oddać za niego życie. Gdy dowiadujemy się o wyjeździe Cullenów serce samo zaczyna odczuwać żal, bo jak idealny i wspaniały Edward może opuścić swoją księżniczę? Tą samą, której przez rok nucił kołysanki do snu, którą codziennie fascynowała gojakimś nowym „człowieczym” zachowaniem?
W książce Księżyc w Nowiu dalej mamy do czynienia z przygodami przybranych rodziców Edwarda – Esme i Carlisla oraz jego rodzeństwa Rosalie, Emmeta oraz Alice i Jaspera. W „Księżycu w Nowiu” to właśnie Alice odgrywa jedną z głównych ról i popisuje się swoim sprytem i inteligencją, oraz odwagą i miłością.
Idealny świat uczuć, głębokich przyjaźni oraz... tych ciemniejszych, smutniejszych stron życia, bo przecież która z nas nie cierpiała po rozstaniu? Świat nieśmiertelności, brutalnych oraz „wegetariańskich” wampirów i niczego nie świadomych ludzi.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz