31 maja 2012

Hyperversum-Cecila Randall


Autorka: Cecilia Randall
Tytuł: Hyperversum
Wydawnictwo: Esprit
Ilość stron: 750

Ocena: -6/6

Oficjalny opis książki:

Rodzice ostrzegali cię przed spędzaniem całego wolnego czasu w wirtualnym świecie gier komputerowych? Mieli rację…
Sześcioro przyjaciół: Ian, Daniel, Jodie, Martin, Donna i Carl, wskutek tajemniczej burzy przenosi się poprzez zaawansowaną technologicznie grę RPG do XIII-wiecznej Francji. Droga powrotna wydaje się zamknięta na zawsze, zatem muszą szybko nauczyć się, jak przetrwać w średniowiecznym świecie.
Tymczasem udaje im się przede wszystkim zyskać nowych wrogów – już drugiego dnia trafiają do więzienia, schwytani przez znanego z okrucieństwa angielskiego szeryfa Jerome’a Derangale’a znanego jako Sans-pitié… A to dopiero początek przygody.
Ian, najstarszy z całej grupy, musi przyjąć na siebie rolę opiekuna swoich towarzyszy. Czy jednak uda mu się ustrzec przyjaciół przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają, skoro sam wplątał się w intrygę na najwyższym szczeblu?
Oszałamiający świat średniowiecznych turniejów, pościgi i pojedynki na miecze, polowania, dworski przepych, spisek zdrajców korony i niemożliwa miłość… teraz możesz przeżyć to naprawdę.
Hyperversum. Daj się wciągnąć.

Moja recenzja książki:

 
Powieść „Hyperversum” autorstwa Cecili Randall opowiada o szóstce przyjaciół, którzy podczas grania w grę RPG przenoszą się do czasów średniowiecznej Francji. Podczas grania w grę, w wyniku niespodziewanej awarii Ian,Daniel,Jodi,Martin,Carl i Donna przenoszą się o 800 lat w przeszłość. W tym momencie gra staje się prawdziwym życiem. Podczas sztormu szóstka przyjaciół zostaje rozdzielona. Przyjaciele muszą pogodzić się z otaczającą ich rzeczywistością i poradzić sobie ze spotykającymi ich niebezpieczeństwami. Ian,Jodi,Daniel i Martin trzymają się razem i za wszelką cenę próbują odnaleźć dwójkę zaginionych przyjaciół .Młodzi przyjaciele muszą poradzić sobie z brakiem znajomości języka francuskiego i obyczajów panujących w epoce w której się znajdują. Najlepiej przystosowany do życia w średniowieczu okazuje się Ian,który jest studentem historii. Czwórka przyjaciół już drugiego dnia pobytu w grze zostaje pojmana przez angielskiego szeryfa. Następnie dostają się oni na dwór hrabiego Guillama de Ponthieu,który obiecuje zająć się Ianem i jego przyjaciółmi w podzięce za uratowanie życia jego podopiecznej Isabeu. Ian szybko zyskuje zaufanie hrabiego. Ian w obronie Isabeu musi zabić jedną z ważniejszych postaci-Jeana de Ponthieu. Następnie na prośbę hrabiego przejmuje jego tożsamość. Cała historia która została opowiedziana przez Cecilię Randall sprowadza się do Bitwy pod Bouvines.

Jakie losy czekają szóstkę przyjaciół? Czy przystosują się do epoki w której się znaleźli?Czy uczucie Iana zostanie odwzajemnione?Czy Ian zmienił bieg historii? Czy przyjaciele się odnajdą? I najważniejsze...czy szóstce przyjaciół uda się powrócić do domu?
Odpowiedź na te i inne pytania otrzymacie sięgając po powieść „Hyperversum”.

Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Autorka bardzo barwnie opisuje każdą z postaci oraz miejsca w których się znajdują,co pobudziło od razu moją wyobraźnię. Zawarte zostały bardzo ciekawie rozbudowane wątki-zarówno miłosne jak i rycerskie. Cecilia Randall ukazuje w swojej powieści siłę przyjaźni i zmagania bohaterów ze swoim strachem oraz pokonywanie czekających na nich trudności. Powieść jest fascynująca i wciąga czytelnika. Gdy zacznie się ją czytać wprost nie można się od niej oderwać. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Nie brak tu intryg,spisków,romansu i nienawiści. Postacie są bardzo barwne. Oprócz bohaterów literackich możemy poznać również postacie historyczne. W powieści możemy znaleźć również ciekawe opisy pojedynków rycerskich.
Serdecznie polecam tę książkę wszystkim którzy kochają książki fantastyczne i przygodowe. Na mnie wywarła ona ogromne wrażenie. Zakończenie książki daje nadzieję na kontynuację,co mnie bardzo cieszy,gdyż z wielką przyjemnością sięgnę po kolejne przygody Iana i jego przyjaciół.

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Esprit.
 

15 komentarzy:

 1. Mnie również książka bardzo się podobała, warto ją przeczytać:)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mnie ciekawi ta książka, mam nadzieję, że będę miała okazję ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja zrecenzuję najpóźniej w niedzielę :) jak na razie odczucia mam bardzo dobre :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w trakcie czytania. Również bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czeka na półce, ale jej grubość mnie z lekka przeraża O.o

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest świetna i zapada na długo w pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Właśnie mam zamiar wziąć się za tę książkę jeszcze w tym miesiącu. Czuję, że będzie to niesamowita lektura :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam i bardzo mi się podobała. Już nie mogę się doczekać kontynuacji :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ksiązka jest jedną z lepszych jakie do tej pory czytałam.Wspaniała.Polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka niesamowita.Czyta się ją jednym tchem .

  OdpowiedzUsuń
 11. czytałam - polecam
  ZAPRASZAM NA MOJĄ PIERWSZĄ ROZDAWAJKĘ

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam dużo pozytywnych opinii na temat tej powieści, więc skuszę się na pewno :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Na mnie ta książka również wywarła ogromne wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Od dawna chcę przeczytać, ale niestety nie miałam jeszcze ku temu okazji...

  OdpowiedzUsuń
 15. Książka jest wspaniała.Polecam ją wszystkim.

  OdpowiedzUsuń