6 maja 2012

Jeszcze mnie polubicie-Meg Cabot


Tytuł: Jeszcze mnie polubicie
Autor: Meg Cabot

Ocena:+4/6

Oficjalny opis książki:

Chcesz być lubiana? Pytanie?! Każdy chciałby - a już na pewno Amy Landry. Amy jest najmniej lubianą dziewczyną w klasie. Ale zaplanowała sobie, że w tym roku dołączy do paczki lubianych i popularnych. Ma tajną broń - poradnik pod tytułem "Jak zdobyć popularność. Co trzeba zrobić, żeby być lubianą?
Wystarczy, że Amy wykorzysta wskazówki z poradnika, a zaraz zacznie imprezować z najpopularniejszymi osobami w szkole (włącznie z rozgrywającym szkolnej drużyny, Markiem Finleyem). Na razie jednak w każdy sobotni wieczór wpatruje się w gwiazdy w towarzystwie swojej nieco dziwnej przyjaciółki Becki i jeszcze dziwaczniejszego Jasona, z którymi łączyła ją kiedyś pasja do astronomii.
Ale na co komu astronomia, kiedy można być zapraszanym na najbardziej odlotowe imprezy?

Moja opinia o książce:

 
Książka autorstwa Meg Cabot Jeszcze mnie polubicie! opowiada o losach nielubianej dziewczynie z Liceum Bloomville, Amy Landry. Amy w pierwszej klasie gimnazjum wylała big red super big glup na białą spódnicę najpopularniejszej dziewczyny Lauren Moffat. Od tego czasu Lauren i jej elita, oraz z przyzwyczajenia inni, mówią „ale Amy odwaliłaś!’’, „’nie rób z siebie takiej Amy!’’, „no już większej Amy nie mogłaś zrobić’, „typowa Amy!” i inne złośliwe komentarze.
Dziewczyna ma również dwójkę zwariowanych i dziwacznych przyjaciół. Jasona, z którym łączyła ją kiedyś pasja do astronomii oraz Becce z nadwagą i różnymi dziwnymi problemami. Nazywana „Kręciołkiem” przez Jasona, z powodu kręconych włosów, za to, powinna go nienawidzić jeszcze bardziej, mimo wszystko nadal był jej najlepszym przyjacielem. Zakochana po uszy w najpopularniejszym chłopaku, Marku Finleyu. Od następnego roku szkolnego chce dołączyć do grona „najlepszych’’, dzięki podręcznikowi, babci Jasona „Jak zostać lubianym?’’. Amy próbuje za wszelką cenę stać się popularna oczywiście według wskazówek z poradnika. Nie zauważa prawdziwych problemów wokół siebie, pochłonięta popularnością i imprezami, choć próbuje, zapomina o swoich prawdziwych znajomych. Już nie ma czasu na leżenie na Wzgórzu, nie bawi ją „Wesołych Świąt panie Potter!’’, stała się całkiem inna, nie zauważa tego, ale jej przyjaciele owszem. Jak wmawia jej książka oni są tylko zazdrośni, ale tak nie jest. Czy Amy uświadomi sobie coś? Czy dalej będzie to ciągnęła? Czy książka całkowicie nad nią zapanuje? Otrząśnie się czy stanie się taka, jak nigdy nie chciała być, taka jak Lauren? Na te pytania odpowie wam ta książka! Serdecznie polecam dla młodzieży i dorosłych!
 Książkę przeczytałam jednym tchem, nie mogłam się oderwać. Porusza problem, który niestety dotyka coraz większej ilości społeczeństwa, niestety. Dzisiaj już nie wszyscy są tak samo traktowani. Najbardziej interesujący moment zaczyna się wówczas, gdy zaczyna tę swoją ‘’akcję’’. Na samym początku są opisywane różne momenty z jej życia, a później życia w szkole. Warta polecenia, można zrozumieć wiele ważniejszych rzeczy niż tylko sława i dobry makijaż.

6 komentarzy:

 1. nie znam tej książki, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja książkę znam, byla chwalona przez moje koleżanki, jako typowa młodzieżowka.;) Jednak ja się do niej nie przekonałam...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hej :3 Książka chyba nie do końca dla mnie, gdyż nie gustuję w tego typu gatunkach, aczkolwiek bardzo fajna recenzja, dodaję cie do obserwowanych :3 Serdecznie zapraszam na mojego bloga z recenzjami: http://extinctdreams.blogspot.com/ Pozdrawiam! Avenix

  OdpowiedzUsuń
 4. Książki nie znam choć autorka jest mi znana.Czytałam inne książki tej autorki i mnie wciągły.Jak będę miała okazję to sięgne po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. stanowczo już wyrosłam z tego typu książek, zatem raczej nie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie dla mnie ;) Ale dodam do obserwowanych, a może kiedyś znajdę coś dla siebie. ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń