15 maja 2012

Za przystojny,za bogaty-Angela Cash


Tytuł: Za przystojny,za bogaty
Autor: Angela Cash

Ocena: 4/6

Oficjalny opis książki:

Szesnastoletnia Lexie Tucker z myślą o przyszłych studiach podejmuje pracę w luksusowym ośrodku wypoczynkowym Briar Tuck. Prowadzi konne wycieczki dla dzieci bogatych gości ośrodka, pomaga w stajni, przyjmuje dodatkowe zlecenia. I wręcz nie znosi "bogatych synalków", którzy patrzą z góry na wszystko i wszystkich - jak na przykład siedemnastoletni Max Bannemore. To antypatia od pierwszego...zderzenia. Żeby jakoś "usadzić" zarozumiałego młodzieńca, Lexie podaje się za córkę multimilionera, właściciela Briar Tuck. Kłopoty zaczynają się, gdy dziewczyna orientuje się, że Max jest zupełnie inny niż przypuszczała, że coraz bardziej jej się podoba...

Moja recenzja książki:

 Książka przede wszystkim wyróżniała się tytułem, wśród innych dzieł literackich , dostępnych w asortymencie biblioteki.
Przystojni i bogaci chłopcy to przecież perełki wśród innych osobników płci przeciwnej. Pożądani przez wszystkie nastolatki zadają się z najładniejszymi dziewczynami w szkole, więc dla której z Nas chłopak byłby zbyt przystojny, aby się z Nim zadawać?
A może właśnie On tak grzeszył urodą, że nawet modelki były Nim zachwycone, a zwykłe "śmiertelenice" nie śniły nawet o noszeniu jego bagaży?
Historia opowiadająca o nastolatce wychowującej się bez matki, która wraz z ojcem pracuje w luksusowym ośrodku dla bogaczy - czyli tych ludzi, którymi nigdy nie była i raczej nie będzie, którzy patrzą na takich jak ona z góry i pogardą, wstrząsnęła mną. Nic dziwnego, że główna bohaterka była uprzedzona do osób spędzających wakacje  w ów ośrodku wypoczynkowym. Napatrzyła się wiele na rozpieszczone nastolatki mające od życia tyle ile tylko sobie zapragną.
Uprzedzenie do chłopców z grubym portfelem stało się jednym z powodów dla których udawała kogoś kim nie była, tylko dla tego, by dogryźć jednej osobie... Z zachwytem obserwowałam początki wielkiej miłości, która wywołała te pożądane motylki w brzuchu.
Trudne początki przeplatane nienawiścią przez te przeklęte uprzedzenia, coraz to większe zaciekawienie  drugą osobą i pożądanie. Kiedy już wydawałoby się, że wszystko potoczyło się szczęśliwie by zakończyć niezbyt  dobre początki zwiastujące happy end, coś stanęło na drodze. Przeszkodą było kłamstwo.
Uwikłane na początku przez nastolatkę, która nie zdawała sobie sprawy z tego, iż ten bogaty, na pozór zarozumiały dzieciak stanie się chłopcem o którym śni każdej nocy, którego wielbi najwspanialszym uczuciem jakie może wypływać prosto z ludzkiego serca, a co najważniejsze - z odwzajemnieniem.
Czy miłość dwóch nastolatków pokona wszystkie problemy jakie staną na drodze do szczęścia? Czy historia, która ujęła moje serce zakończy się happy endem? 
Przekonajcie sie sami.

4 komentarze:

 1. O rany, ile książek z tej serii pochłonęłam w gimnazjum :D Fajne były :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Everything is very open with a really clear description
  of the challenges. It was truly informative.
  Your website is very useful. Thank you for sharing!

  Here is my site ... Payday Loans Online

  OdpowiedzUsuń