28 czerwca 2012

Cykl o Martusi: Martusia przeprowadza się i Martusia chce mieć pieska

Tytuł: Martusia przeprowadza się
Tekst polski: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Pierre Couronne
Liczba stron: 48

Ocena: 5/6

W skład książeczki wchodzą trzy opowiadania:
1.Martusia przeprowadza się.
2. Martusia nad morzem.
3.Martusia i latawiec
Książeczka o Martusi jest przepełniona nowymi,wspaniałymi przygodami małej dziewczynki. Gdy podarowałam książeczkę swojej chrześnicy i zaczęłam jej ją czytać była ona po prostu zachwycona. Książeczka obfituje w przepiękne ilustracje. Dziecko może z niej wynieść dużo pozytywnych emocji i czegoś się nauczyć.
Książeczka zarówno mnie jak i mojej chrześnicy bardzo się spodobała. Twarda oprawa i duże litery są dodatkowym atutem tej pozycji, gdyż dziecko które uczy się czytać samo może próbować swoich sił w czytaniu i poznawać przygody dziewczynki. Powyższą książeczkę polecam osobom które mają dzieci i uwielbiają z nimi spędzać czas podczas czytania ciekawych książeczek.Opowiadania są naprawdę ciekawe i dziecko słucha ich  z uwagą.


Tytuł: Martusia chce mieć pieska
Autorka: Patrycja Zarawska
Ilustracje: Pierre Couronne 
Liczba stron: 48

Ocena: 5/6

W skład już drugiej książeczki o przygodach małej Martusi wchodzą również trzy opowiadania:
1.Martusia chce mieć pieska
2.Martusia na wsi
3.Martusia w cukierni
 Tym razem nasza mała bohaterka bardzo pragnie mieć swojego pieska i robi wszystko aby do tego doprowadzić. Tak jak w przypadku poprzedniej części książka jest przepełniona pięknymi ilustracjami Pierra Couronne'a . Podczas czytania tej książeczki dziecko może utożsamiać się z główną bohaterką i brać z niej przykład. Na pewno wiele dzieci pragnie mieć jakieś swoje zwierzątko, a nasza mała bohaterka dąży do tego za wszelką cenę.Książeczka jest bardzo ładnie wydana. Twrda oprawa i wielkie litery to dodatkowy plus książki. Należy również wspomnieć o okładkach które w obu przypadkach są pięknie zilustrowane.
Podsumowując książeczki polecam osobom które mają dzieci i uwielbiają spędzać razem czas podczas czytania.

Za możliwość przeczytania książeczek serdecznie dziękuję Wydawnictwu Debit.


7 komentarzy:

 1. i kolejna pozycja dla mojej córci do poczytania :) zabraknie jej miejsca na półeczce ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna seria. Muszę się za nią rozejrzeć. Mojej podopiecznej pewnie się bardzo spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba i ja muszę zainteresować się tą książką, a jest dla kogo. Mój ponad 2-letni siostrzeniec z niszczyciela książek, przemienił się w stałego "czytelnika" książeczek. I tylko każe czytać sobie kolejne pozycje książkowe:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tylko ze względu na urocze okładki kupiłabym dziecku książeczki. A kiedy dochodzi Twoja pozytywna recenzja - nic tylko rozglądać się za opowiadaniami.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba wznowili wydanie, bo czytano mi je jak byłam przedszkolakiem, a że było to jakieś 18 lat temu... :D W każdym razie, wspominam je bardzo dobrze ;) Do tej pory zresztą stoją u mnie na półce :D
  Aż z ciekawości poszłam sprawdzić i moje wydania różnią się trochę, mają więcej opowiadań w środku. Mam trzy książki i każda ma po sześć opowiadań. Pewnie wydawnictwo postanowiło trochę dorobić i wydać więcej książek z mniejszą ilością opowiadań ;)
  Tak czy siak, jako była czytelniczka tych książeczek polecam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że i mojej chrześnicy mogłaby się spodobać;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Seria jest fantastyczna! Wychowałam się na pierwszym wydaniu i byłam zachwycona. Zarówno opowiadaniami jak i cudownymi ilustracjami. Leży teraz zachomikowane i czeka na kolejne pokolenie :)

  OdpowiedzUsuń