17 czerwca 2012

Scarlett.Pocałunek demona-Barbara Baraldi

Tytuł: Scarlett. Pocałunek demona
Autorka: Barbara Baraldi
Ilość stron: 335
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Ocena:+5/6

Oficjalny opis książki:

Kontynuacja popularnej w Polsce książki „Scralett”, która opowiada perypetie nastoletniej Włoszki. Miłość, przyjaźń oraz szkolne problemy to najważniejsze tematy poruszane na łamach publikacji.
Autorka – Barbara Baraldi – przez wielu uważana jest za najważniejszą pisarkę nowego nurtu włoskiej powieści.
 
Moja recenzja książki:
 
Scarlett. Pocałunek demona” to powieść, która porywa czytelnika do przepięknych Włoch, gdzie toczy się akcja całej książki. Niebezpieczna i zakazana miłość, tajemnice oraz walka dobra ze złem to zaledwie trzy element, które stanowią całość książki.

Akcja powieści rozpoczyna się od powrotu głównej bohaterki z wakacji. Nowy rok szkolny, nowe przygody, przyjaźnie i niebezpieczeństwa. Mikael jest pół-demonem Strażnikiem, który uratował życie młodszego brata Scarlett. Teraz musi odpowiedzieć za ten czyn przed radą. Główna bohaterka bardzo tęskni za swoim chłopakiem. Całe wakacje spędza u babci w Londynie. Po powrocie cieszy się ze spotkania z przyjaciółmi, ale jednocześnie wszystko przypomina jej Mikaela. Od pewnego czasu Scarlett miewa również bardzo dziwne i mroczne sny. Główną bohaterkę zaczynają napawać objawy o swojego chłopaka. Gdyby tego wszystkiego było mało na imprezie szkolnej dla licealistów kończącej wakacje główna bohaterka staje się świadkiem kłótni Vincenta również pół-demona z dziewczyną która na drugi dzień zostaje znaleziona martwa. Teraz gdy przy Scarlett nie ma Mikaela w momencie gdy grozi jej jakieś niebezpieczeństwo zawsze w pobliżu pojawia się Vincent.

Kim jest i czego tak naprawdę chce Vincent? Czy Scarlett coś grozi? Co było przyczyną tajemniczej śmierci? Czy Mikael powróci cały i zdrowy? Czy Scarlett zazna szczęście i spokój?

Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się sięgając po powieść Barbary Baraldi pod tytułem „Scarlett. Pocałunek demona.”

Książka autorstwa Barbary Baraldi przypadła mi do gustu. Całą historię poznajemy z perspektywy Scarlett , głównej bohaterki. To właśnie ona jest osobą, która prowadzi narrację. Dzięki temu możemy bardzo dokładnie poznać jej myśli, uczucie i rozterki jakie przeżywa. Całe środowisko jakie otacza Scarlett jest bardzo barwnie przedstawione. Jej przyjaciele to normalni nastolatkowie przeżywający własne problemy, pierwsze randki i zauroczenia,pierwsze miłości i rozstania.
Dodatkowym aspektem, o którym muszę koniecznie wspomnieć to miłość Scarlett i Mikaela. Nie jest ona idealna. Autorka postanawia wystawić ich miłość na próbę.
Kolejnym plusem jest stosowanie przez autorkę bardzo dokładnych opisów, które pobudzają wyobraźnie czytelnika. Autorka pisze językiem prostym i bardzo barwnym. Należy tu również wspomnieć o wydaniu, które już na pierwszy rzut oka zachęca do sięgnięcia po tę książkę.

Nie mogę również nie wspomnieć o minusach. Jest on tylko jeden ale jednak muszę o nim wspomnieć. Taką rzeczą, która mi nie bardzo się spodobała było to w jaki sposób Scarlett mówi i myśli o sobie. Przedstawia ona swoją postać jako nic nie znaczącą i niczym się nie wyróżniającą. Uważam, że dziewczyna niczym się nie wyróżniająca i nie zaskakująca nie miałaby tylu chłopaków zainteresowanych jej osobą już przy pierwszym spotkaniu.

Podsumowując polecam tę książkę wszystkim osobom, które lubią książki typu paranormal romance, lekko obyczajowe i fantastyczne. Osobiście uważam, że po książkę warto sięgnąć. Czytałam ją z wielką przyjemnością. Mam również nadzieję, że w niedługim czasie ukaże się trzecia część przygód Scarlett po którą sięgnę z wielką ochotą.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa.
 


14 komentarzy:

 1. Myślę, że za dużo już mamy wampirów i wilkołaków w literaturze. Teraz wszystko zależy od tego jak książka będzie napisana. Tej zdecydowanie podziękuję. I nie, nie dam się uwieść okładce! :3

  OdpowiedzUsuń
 2. przymierzam się do tej książki
  do wampirów mam swoisty sentyment i chętnie przeczytam wszystko, co na ten temat wyjdzie ;]

  OdpowiedzUsuń
 3. Książkę czytałam i mi się bardzo podobała

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam ochotę na całą serię :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro tak zachęcasz, to na pewno przeczytam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię książek o wampirach i w ogóle tej tematyki, ale nigdy nie mów nigdy i może kiedyś przeczytam ową książkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam zamiar przeczytać w najbliższym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem bardzo ciekawa tej serii. Tym bardziej, że lubię książki z gatunku paranormal romance :) Muszę w końcu nadrobić zaległości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio ją przeczytałam i nie oceniam "Scarlett" tak wysoko jak ty. Niedługo pojawi się u mnie recenzja :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo fajna książka mnie się bardzo podobała i 1 i 2 część.

  OdpowiedzUsuń
 11. Kurczę zaczynam się zastanawiać nad pierwszym tomem :) zainteresował mnie drugi i przez to mam dylemat ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Na razie wolę unikać paranormal romance, ale może polecę koleżance. Ona lubi takie klimaty. Powinno ją to zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 13. Na pewno przeczytam,słyszałam o tej książce i wydaje się ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeszcze nie czytałam części pierwszej, więc póki co i po tę pozycję nie sięgnę, ale może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń