19 czerwca 2012

Władcy ciemności-Frank.E Peretti

Tytuł: Władcy ciemności
Autor: Frank.E Peretti
Liczba stron: 534
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio

Ocena: -6/6

Oficjalny opis książki:

 Małe, niepozorne miasteczko uniwersyteckie staje się celem wysłanników szatana. W okolicy zaczynają się gromadzić dwie niewidzialne armie, reprezentowane przez najznakomitszych wojowników wszech czasów. Przeciw armii ciemności zostaje wysłany doborowy korpus armii światłości. Tymczasem okultystyczna mafia stopniowo przejmuje władzę nad Ashton. Początkowo nikt nawet nie podejrzewa, jakie niebezpieczeństwo zawisło nad miastem. Życie płynie w miarę zwyczajnie, jednak z czasem coraz częściej dochodzi do dziwnych zdarzeń, a sprawiedliwość staje się tylko nic nieznaczącym słowem. Ludzie, którzy próbują przeszkodzić w osiągnięciu celów sił ciemności, w tajemniczy sposób znikają z miasta. Mieszkańcy bardziej podatni na manipulacje stają się narzędziami w rękach szatana, który sprytnie wnika do ich podświadomości za pomocą niewinnie prezentujących się przewodników duchowych. Tylko garstka wierzących ludzi zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa grożącego miastu i ludzkości. Szatan jednak jest już pewien swojego zwycięstwa. Czy modlitwa niewielkiej grupy może coś jeszcze zmienić?

Moja recenzja książki:

 
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału,
lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom,
przeciw władcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym
zła na wyżynach niebieskich.”

Akcja powieści „Władcy ciemności” rozgrywa się w pozornie spokojnym miasteczku Ashton. To właśnie tu anioły ciemności-demony i anioły światła toczą zacięty bój między dobrem a złem.
Nikt z mieszkańców spokojnego dotąd miasta nie przypuszcza jakie siły gromadzą się nad miasteczkiem. Niektórzy zaczynają zauważać dziwne zjawiska i przypadkowe zbiegi okoliczności jakie zachodzą w miasteczku. Ludność jest podzielona na dwie grupy: osoby modlące się w miejscowym kościele o uratowanie miasta oraz osoby działające w mafii,podatni na wpływy Szatana. Osoby,które stoją na drodze mafii w niewyjaśnionych okolicznościach znikają z miasta. Część mieszkańców Ashton,która jest podatna na manipulację staje się narzędziem w ręku Szatana.
Szatan zaczyna działać w mieście.

Czy zastępy Tala- kapitana niebiańskiego uratują miasto? Kto zwycięży walkę pomiędzy dobrem a złem? Dlaczego mieszkańcy miasteczka znikają i co się z nimi dzieje? Czy demony zapanują nad miastem?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Franka. E Perettiego pod tytułem
„Władcy ciemności”.

Do książki podeszłam z rezerwą, ale już po kilku stronach byłam bardzo mile zaskoczona. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Akcja jest dynamiczna i nie ma takich momentów, gdzie tej akcji by zabrakło. Autor bardzo dokładnie przemyślał całą fabułę książki. Akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach: wątki w których przeczytamy o demonach i aniołach przeplatają się z codziennym życiem mieszkańców i z tajemniczymi wydarzeniami , które mają miejsce w Ashton.
Dodatkowym plusem jest to, że nie mamy dokładnie określonego głównego bohatera. Na początku może się wydawać że jest tylko jeden bohater-miejscowy dziennikarz. Jednak zagłębiając się w lekturę odkryjemy jeszcze więcej znaczących dla całej powieści postaci, jak np. miejscowy pastor czy oficer policji.
Dodatkowym plusem książki jest przemyślana intryga, która z czasem przeradza się w szeroko zakrojony spisek. Autor barwnie przedstawił postacie występujące w powieści, zarówno te ziemskie jak i te które pochodzą z odległego świata.

Jedynym minusem ,który może kogoś zniechęcić jest zbyt religijna postawa niektórych postaci występujących w powieści. Jeśli już wspominam o minusach to naprawdę nic więcej nie rzuciło mi się w oczy.

Powieść bardzo mi się spodobała. Czytało się ją szybko i tak jak już wspomniałam wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Książkę serdecznie polecam osobom, które lubią horrory,zagadki kryminalne i wątki oparte na walce między dobrem a złem. Powieść polecam również młodzieży, która mając jakieś życiowe problemy nie potrafi odnaleźć się we współczesnym świecie.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Oficynie Wydawniczej Vocatio.
 
 

11 komentarzy:

 1. brzmi całkiem zachęcająco :)
  wszelkie książki o siłach nadprzyrodzonych mogą być pewne, że je prędzej czy później przeczytam - mam jakąś dziwną słabość ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak wysoka ocena mówi sama za siebie;) Nie jestem fanką tego typu książek, ale zaciekawiłaś mnie, więc jeśli będę miała okazję - chętnie sięgnę po "Władców ciemności" :)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba odpuszczę. Nie przeczytałam jeszcze żadnej typowo anielskiej książki, chyba że nieukończone "Dary anioła" się liczą :D Zamierzam ewentualnie zacząć od pani Fizpatrick i jeśli mi się spodoba - być może sięgnę po kolejne książki w podobnym guście.

  Pozdrawiam,
  Angie
  www.zrecenzujemy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. I znowu nie do końca mój gatunek, ale tym razem chyba dam się skusić. :) I to nie tylko za sprawą wysokiej oceny. Odpowiada mi tematyka. Chętnie czytam o satanistycznych i sekciarskich środowiskach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka w sam raz dla mnie. Fajnie, że ma wysoką ocenę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ło ho ho, jestem mile zaskoczona, może się nawet skuszę na tę książkę ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyznam, że mnie zainteresowałaś;) Religijna postawa postaci, myślę że by mi nie przeszkadzała, więc w najbliższym czasie sięgnę;)

  OdpowiedzUsuń
 10. No,no muszę przeczytać skoro tak ją zachwalasz ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. No, wydaje się ciekawa. Bardzo podoba mi się ten "szeroko zakrojony spisek", to coś co przyciąga mnie jak magnes ;)

  OdpowiedzUsuń