7 lipca 2012

Alonso Cueto-Niebieska godzina

Tytuł: Niebieska godzina
Autor: Alonso Cueto
Liczba stron: 332
Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

Adrian Ormache, 40-letni, powszechnie szanowany prawnik, wiedzie spokojne i dostanie życie w Limie. Przypadkowo poznaje mroczną historię z okresu, kiedy jego ojciec - oficer peruwiańskiego wojska - walczył ze Świetlistym Szlakiem. Wbrew płynącym ze wszystkich stron ostrzeżeniom postanawia odnaleźć pewną kobietę, świadka tamtych wydarzeń, która odegrała tajemniczą rolę w życiu ojca. Adrian nie tylko odkrywa wstrząsającą prawdę, ale i podejmuje decyzje, które całkowicie odmieniają jego życie.
Niebieska godzina to opowieść o kondycji ludzkiej natury, okrucieństwie wojny i potrzebie miłości, którą odczuwa każdy człowiek. Historia o goryczy zdobywania wiedzy o sobie samym, która zamienia się w słodycz odkrywania pełni człowieczeństwa.

Moja recenzja książki:
 
O serii Wydawnictwa WAM zatytułowanej Labirynty słyszałam sporo dobrego. Swoją przygodę właśnie z tą serią postanowiłam rozpocząć od książki „Niebieska godzina” autorstwa Alonso Cueto.

Głównym bohaterem powieści jest Adrian Ormanche,40-letni prawnik. Akcja powieści toczy się w Limie. Jego życie jest uporządkowane. Jest szczęśliwym mężem i ojcem. Wszystko ulega zmianie gdy Adrian odkrywa , że jego nieżyjący ojciec, który był oficerem walczył z komunistyczna organizacją zwaną Świetlistym Szlakiem. Aby zaspokoić swoją ciekawość główny bohater chce odkryć całą prawdę, jednak inni mu to kategorycznie odradzają. Mimo to Adrian nie daje za wygraną i zaczyna swoje własne śledztwo od odszukania Miriam, kobiety o której wspomniał tuż przed śmiercią jego ojciec.

Jak zakończy się ta historia? Jaki będzie miała wpływ na życie głównego bohatera? Jaką tajemnicę skrywał ojciec Adriana? Czy odkryje całą prawdę?

Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce zatytułowaną „Niebieska godzina” autorstwa Alonso Cueto.

Książka jest bardzo ciekawa i wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Ciekawa fabuła i wartka akcja to kolejne plusy całej powieści. Książka stanowi ciekawe połączenie wielu wątków i motywów. Kolejnym pozytywnym aspektem książki jest różnorodność tematyczna. Autor porusza nie tylko problemy ludzi,ale również walkę żołnierzy z sowietami oraz przełamanie własnych słabości i dążenie do poznania prawdy o sobie i swoich najbliższych. Całość opisana jest przystępnym językiem, więc czytanie nie sprawia trudności. Akcja jest utrzymana na dobrym poziomie. Są momenty dynamiczne, jak i nieco bardziej spokojne,które wprowadzają czytelnika w stan zamyślenia się nad własnym życiem.

Ogólnie książka spodobała mi się. Po przeczytaniu książki każdy człowiek znajdzie tu coś dla siebie. „Niebieska godzina” to wielowątkowa powieść o odpowiedzialności za własne czyny, i swoich bliskich, szukaniu siebie, przeznaczeniu, niełatwych wyborach i ich bolesnych konsekwencjach czy też dramacie wojny. Książkę serdecznie polecam osobom które lubią powieści z odkrywaniem tajemnic. Serdecznie polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM.

 

9 komentarzy:

 1. Powieść z odkrywaniem tajemnic... to może być coś dla mnie. Jeśli będę miała taką okazję to sięgnę po tę książkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Po pierwsze, bardzo ładna okładka. Od razu rzuciła mi się w oczy.
  Po drugie, początkowo tak przeczytałam nazwisko autora, że myślałam, iż to Coelho.

  Książka prezentuje się idealnie na lato. Przypuszczam, że lektura przypadłaby mi do gustu, gdybym tylko miała możliwość jej przeczytania.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie do końca zrozumiałam o co chodzi w tej książce, chyba sobie podaruję.

  OdpowiedzUsuń
 4. historia w sam raz dla mnie z tego co widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Intrygująca fabuła pełna tajemnic? To w sam raz dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Może kiedyś, na razie podziękuję ;)

  OdpowiedzUsuń