6 lipca 2012

Alyxandra Harveya-Krwawiące serce

Tytuł: Krwawiące serce
Autorka: Alyxandra Harvey
Liczba stron: 302
Wydawnictwo: Akapit Press

Ocena: +5/6

Oficjalny opis książki:

Drake’owie i ich przyjaciele zostaną poddani próbie, kiedy plaga groźnych wampirów zagrozi Violet Hill. Kuzynka Lucy, Christabel, mieszka w Violet Hill od niedawna, a przyzwyczajenie się do życia w małym górskim miasteczku, zupełnie różnego od tego, które wiodła dotąd w wielkim mieście, jest wystarczająco trudne. Rygorystyczne godziny powrotów do domu narzucane przez rodziców Lucy są dla niej najgorsze. Przecież w tak małym mieście nie może zdarzyć się nic groźnego. Jednak uwagi Christabel nie umknęły pewne tajemnicze wydarzenia; wydaje jej się, że Lucy, jej chłopak Nicholas i jego brat Connor dzielą sekret, którego Christabel nie rozumie – a który prawdopodobnie jest śmiertelnie niebezpieczny. Choć Christabel nie chce tego przyznać, bardzo chciałaby dzielić jakikolwiek sekret z Connorem Drake’em. Kiedy zostaje porwana przez brutalne wampiry Hel-Blar, Violet Hill staje w obliczu poważnego zagrożenia, więc Lucy i Connor wprowadzają ją wreszcie w sprawy nieumarłych. Razem muszą znaleźć sposób, by ostatecznie wytępić Hel-Blar.

Moja recenzja książki:
 
„Krwawiące serca” to książka o wampirach autorstwa Alyxandra Harveya. Do przeczytania książki zachęciła mnie poniekąd ładna i estetyczna okładka.

„Krwawiące serce” to książka z cyklu Kroniki Rodu Drakeów. Mimo iż nie czytałam poprzednich części postanowiłam sięgnąć właśnie po tę książkę. Akcja książki toczy się w miasteczku Viollet Hill. Nowa mieszkanka tego miasteczka,kuzynka Lucy Christabel próbuje zaaklimatyzować się w nowym miejscu i poznać nowych ludzi. Dla Christabel która cały czas mieszkała w dużym mieście śmieszne wydają się zakazy rodziców. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa że Lucy, jej chłopak Nicholas i jego brat Connor ukrywają jakiś sekret. Dziewczyna próbuje się dowiedzieć o co chodzi,jednak bez skutku. Gdy dziewczyna zostaje porwana przez wampiry Hel-Blar Lucy i jej przyjaciele muszą wprowadzić ją w sekret.

Jaki sekret skrywają Lucy i jej przyjaciele? Czu uda się uratować Christabel? Czy Lucy i jej znajomi dadzą radę pokonać wampiry z Hel-Blar? Czy uda im się ocalić miasteczko?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się sięgając po książkę „Krwawiące serce” autorstwa Alyxandra Harveya.

Mimo iż nie czytałam poprzednich części książka spodobała mi się. Na pewno jest to po części spowodowane tym że lubię powieści fantastyczne pod każdą postacią. Autor używa barwnego i zrozumiałego dla wszystkich czytelników języka. Ciężko jest mi porównywać tę część do poprzednich gdyż pierwszy raz usłyszałam o tej serii i pozostałych części nie czytałam. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Uważam że z ta książką nie można się nudzić. Autor używa tak wyrazistego języka że z łatwością możemy przenieść się w świat Lucy i jej przyjaciół.
Książka podzielona jest na rozdziały,a każdy z tych rozdziałów jest pisany z perspektywy innej postaci co jest kolejnym plusem książki, Historii nie poznajemy z punktu widzenia jednej osoby,lecz dowiadujemy się różnych rzeczy od innych osób.

W książce nie znalazłam żadnych minusów o których należałoby wspomnieć podczas pisania tej recenzji. Może jest to spowodowane tym że nie znam poprzednich tomów. I właśnie dlatego nie mam porównania.

Podsumowując swoją recenzję,książka bardzo mi się spodobała i chętnie sięgnę po wcześniejsze tomy. Powieść serdecznie polecam fanom wampirów oraz istot nadprzyrodzonych. Książka spodoba się również osobom które lubią książki fantastyczne oraz wszystkim fanom cyklu Kroniki Rodu Drakeów.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Akapit Press

 

10 komentarzy:

 1. Może sięgnę po książkę jak ogarnę swoje stosy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ponownie wampiry, więc ponownie mówię pas. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wampirom (w takim wydaniu) mówię zdecydowane: raczej nie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ksiązki o wampirach ? nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jeśli książka traktuje o wampirach, to nie potrafię przejść obojętnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Z chęcią przeczytam tą książkę,ale zacznę od pierwszej części ;D

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja również nie czytałam żadnej z poprzednich części tej serii, ale Twoja recenzja brzmi naprawdę kusząco, więc może pora to zmienić :)

  OdpowiedzUsuń