5 lipca 2012

Penelope Bush-Czas Alicji

Tytuł: Czas Alicji
Autorka: Penelope Bush
Liczba stron: 260
Wydawnictwo: Akapit Press

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

Los dał jej szansę, aby cofnąć czas i zmienić swoje decyzje.
Życie nastolatki Alice znalazło się w krytycznym punkcie. Jej rodzice się rozeszli, matka wymaga od niej zbyt wiele, ojciec żeni się po raz drugi, a Sasha, najpopularniejsza z koleżanek, nienawidzi jej serdecznie... I wtedy wydarza się coś naprawdę dziwnego. Alice budzi się znowu jako siedmioletnie dziecko. Rozgląda się oczyma nastolatki i odkrywa w swoim dawnym życiu nowe fakty, zaskakujące, trudne do zaakceptowania.
Ale czy potrafi wykorzystać tę wiedzę, żeby odmienić własną przyszłość?

Moja recenzja książki:
 
„ Czas Alicji” to ciekawa powieść dla nastolatków i nie tylko autorstwa Penelope Bush. Po przeczytaniu ciekawej opinii o tej książce postanowiłam, że sama ją przeczytam i napiszę co o niej sądzę.

Główną bohaterka powieści jest czternastoletnia Alicja,która jest zwykłą nastolatką. Żyje w rozbitej rodzinie, ma młodszego brata,wspaniałą przyjaciółkę i oczywiście denerwujących rodziców,szczególnie matkę, której ma serdecznie dość. Alicja obwinia młodszego brata o to że rodzice się rozeszli. Nie znosi go. Próbuje traktować go jak powietrze jednak ciągłe obowiązki jakie nakłada na nią matka jej na to nie pozwalają. Gdyby tego wszystkiego było mało Sasha popularna dziewczyna w szkole nie daje Alicji spokoju. Wszystko toczy się swoim naturalnym rytmem aż do dnia kiedy to Alicja znów budzi się jako siedmioletnia dziewczynka.

Jak poradzi sobie Alicja jako siedmioletnia dziewczynka? Czy pogodzi się z posiadaniem młodszego brata? Czy naprawi relacje z matką? Jak zakończy się ta przygoda?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej możecie się dowiedzieć sięgając po książkę „Czas Alicji” autorstwa Penelope Bush.

Książka spodobała mi się i przypadła mi do gustu. Książka podzielona jest na części. Na początku opisane jest życie 14-letniej ,rozkapryszonej dziewczyny , zaś w kolejnej części poznajemy 7-letnią dziewczynkę,jej problemy i powody dlaczego zachowuje się w taki a nie inny sposób. Alicja jest postacią egoistyczną, myśli tylko o sobie. Szczerze mówiąc uważam,że jest ona momentami dziwna. Jako 14-letnia dziewczyna potrafi rozmyślać o tym jak jej przyjaciółka ma wypadek i trafia do szpitala czy chociażby o pogrzebie swojego młodszego brata. Czasami miałam wrażenie że jest chora psychicznie. Jednak później następuje zmiana. Alicja znów jest 7-letnią dziewczynką.

Początkowo siedmioletnia Alice niewiele się różniła od tej 14-letniej, ale z czasem zaczęła się zmieniać, gdyż dostrzegała coś, czego wcześniej nie zauważyła. Na dodatek przy cofnięciu się do jej dziecinnych lat, dociera do czytelnika dlaczego bohaterka rozwinęła swój charakter w taki a nie inny sposób.

Na koniec muszę wspomnieć o minusach. Pierwsza część książki szczerze mnie nużyła i momentami denerwowała. Jednak tego samego nie mogę powiedzieć o części drugiej, która naprawdę wciąga czytelnika. Przyczyną tego jest to że znamy przyczyny zachowania się bohaterki gdy ta ma 14 lat.

Podsumowując książka spodobała mi się choć spodziewałam się po niej czegoś więcej. Książkę serdecznie polecam wszystkim zagubionym w życiu i nie tylko nastolatkom.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Akapit Press.

 

8 komentarzy:

 1. Mam ją na oku od dłuższego czasu. Widzę, że muszę się za nią zabrać szybciej, niż chciałam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam o tej książce, teraz wiem, że muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, chyba coś dla mnie - podobają mi się takie historie, kocham np film Dziś 13, jutro 30 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. mhmm historia brzmi całkiem ciekawie, mogłabym po nią sięgnąć i dać szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Również książka mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka nawet mnie zainteresowała. Niewykluczone, że niebawem po nią sięgnę, choć już wyrosłam z młodzieżówek.

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja spasuję, nie przekonuje mnie fabuła. Nie tym razem. Wiadomo, nie każdemu pasuje to samo.

  OdpowiedzUsuń