10 lipca 2012

Charles Foster-Dochodzenie w sprawie "Jezus"

Tytuł: Dochodzenie w sprawie "Jezus"
Autor: Charles Foster
Liczba stron: 340
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator

Ocena: -4/6

Moja recenzja książki:

Książki Charlesa Fostera pod tytułem „Dochodzenie w sprawie JEZUS” nie potrafię w żaden sposób zrecenzować, gdyż jest to w pewnym sensie śledztwo prowadzone przez autora.
Treści tej książki choćbym chciała nie potrafię opowiedzieć bo jak już wspomniałam są to rozważania na temat śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Postanowiłam że najprościej będzie jeśli wyrażę tylko swoje zdanie na temat tej pozycji.

Dzieło Charlesa Fostera to książka dotycząca okoliczności śmierci Jezusa na krzyżu oraz jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpienia. Autor książki jest adwokatem i jak sam informuje czytelnika chrześcijaninem. W książce opisuje on wszystkie okoliczności na podstawie źródeł biblijnych a następnie popiera je rozmowami i komentarzami przeciwnika i zwolennika wiary w zmartwychwstanie i śmierć Jezusa. Jego rozmówcy są oznaczeni odpowiednio X i Y.
Czytelnik zagłębiając się w książkę ma możliwość dojścia do własnych wniosków. Nie ma tu żadnej akcji ani głównego bohatera. Książka jest swoistą rozprawą, rozmową między zwolennikiem i przeciwnikiem wiary chrześcijańskiej. Tej książki na pewno nie da się czytać lekko przy popołudniowej kawie. Należy ją dogłębnie przestudiować i przeanalizować. Czytelnik musi być skupiony na tym co czyta. Osoby wierzące które będą czytały tę książkę mogą zwątpić,ale już po chwili będą mogły odnaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Podsumowując książka nie należy do lekkich, co mogę stwierdzić z całą stanowczością. Książkę mogę polecić osobom które mają problem z wiarą, mają wiele nurtujących pytań na temat wiary i chcą otrzymać odpowiedź wraz z dowodem na nią. Książka będzie również dobrą lekturą dla osób interesujących się Kościołem i jego historią. 

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Salwator.

 

4 komentarze: