10 lipca 2012

Ryszard Hop-Zaplątane anioły

Tytuł: Zaplątane anioły
Autor: Ryszard Hop
Liczba stron: 184
Wydawnictwo: Wydawnictwo Salwator

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

Powieść sensacyjna z wątkiem kryminalnym!
Roman Gromski od dłuższego czasu nie mógł pozbyć się wrażenia, że ktoś go śledzi. Początkowo starał się lekceważyć swoje przeczucia. Kiedy jednak analiza zdjęć wykazała, że jest obserwowany, nie miał wątpliwości, że znowu nastaje dla niego gorący czas. Próbując odkryć, kim są osoby na zdjęciu, nie podejrzewał nawet, że zaczyna się dla niego najbardziej niebezpieczna przygoda jego życia, w czasie której znajdzie się o krok od śmierci…

Moja recenzja książki:
 
Książka Ryszarda Hopa pod tytułem „ Zaplatane anioły” jest swoistym kryminałem i sensacją w jednym. Autor idealnie łączy te dwa wątki ze sobą.

Głównym bohaterem książki jest Roman Gromski, który jest detektywem. Kiedyś pracował w policji. Od pewnego czasu nie może on pozbyć się myśli, że jest obserwowany i śledzony. Na początku nasz główny bohater stara się to ignorować jednak napięcie wokół niego narasta z każdym dniem. Pewnego dnia podczas analizy zdjęć okazuje się że przeczucia Romana okazały się słuszne. Jest śledzony i obserwowany. Detektyw stara się odkryć kto go śledzi i dlaczego. Okazuje się że nasz główny bohater będzie musiał stawić czoła niebezpiecznemu gangowi, który handluje narkotykami. Od tego zależy jego życie...

Czy Romanowi uda się pokonać gang narkotykowy? Czy uratuje swoje życie? Dlaczego ktoś go śledzi i obserwuje? Jaki ma w tym cel?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Ryszarda Hopa pod tytułem „ Zaplątane anioły”.

Akcja książki jest niesamowita. Sięgnęłam po tę książkę w sobotni wieczór a w niedzielę rano wstałam nieprzytomna. Książka mnie wciągnęła to muszę przyznać. Przeczytałam ją w ciągu jednej nocy. Na początku gdy sięgałam po te pozycję miałam obawy czy warto zaprzątać sobie głowę taką książką. Oczywiście już po kliku stronach zmieniłam zdanie. Nie wiedziałam że w Polsce mamy tak wybitnych pisarzy. Powieść możemy zaliczyć do grona powieści kryminalnych i sensacyjnych. Autor pisze językiem zrozumiałym dla wszystkich. Opisy które towarzysza czytelnikowi są bardzo plastyczne i barwne. Postacie również zostały dobrze przedstawione. Cała fabuła jest dokładnie przemyślana. Nic nie dzieje się tu przypadkowo. Cała akcja i fabuła jest bardzo dobrze skomponowana, a intryga dodaje odpowiedniej pikanterii.

Jedynym minusem książki to jej objętość. Powieść zawiera tylko 181 stron. Uważam że to za mało na tak dobrze rozbudowaną fabułę.

 Podsumowując polecam książkę wszystkim osobom które mają ochotę przeczytać coś ciekawego i wciągającego a zarazem lekkiego i przyjemnego. Książka spodoba się również osobom lubiacym kryminalne zagadki i motyw detektywistyczny.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Salwator.


4 komentarze:

  1. Książka raczej nie dla mnie, więc sobie ją odpuszczę :]

    OdpowiedzUsuń
  2. A dla mnie tak - uwielbiam kryminały :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Brzmi ciekawie, więc kto wie, może dam jej szanse jak trafi w moje łapki :)

    OdpowiedzUsuń