28 lipca 2012

Frank E.Peretti-Synowie buntu

Tytuł: Synowie buntu
Autor: Frank E.Peretti
Czas czytania: 5 dni
Liczba stron: 432
Wydawnictwo: Vocatio

Ocena: -6/6

Oficjalny opis książki:

"Synowie buntu" to kontynuacja "Władców ciemności", kolejny bestseller Franka E. Peretti'ego. "To mogło zdarzyć się wszędzie. Bacon's Corner nie jest żadnym nadzwyczajnym miejscem - jedno z wielu rolniczych miasteczek na dalekiej prowincji, maleńkie kółeczko na mapie samochodowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Automobilistów. A jednak zaczęło się właśnie w Bacon's Corner."
To książka o dwóch światach: postrzegalnym oraz niematerialnym, które się wzajemnie przenikają i uczestniczą w walce dobra ze złem.

Moja recenzja książki:
 
„Synowie buntu” to kolejna książka autorstwa Franka E. Perettiego uznana za światowy bestseller. Autor w książce kontynuuje tematykę rozpoczętą w powieści pod tytułem „Władcy ciemności”. Gdy tylko zobaczyłam tę książkę uznałam,że muszę ją mieć ponieważ poprzednia częścią byłam zachwycona. Również ta książka mnie nie zawiodła.

Książkę możemy uznać za drugi tom powieści. Autor porusza tematykę walki dobra i zła. Główną bohaterką powieści jest Sally Beth Roe,młoda dziewczyna uwikłana w sprawę morderstwa. Akcja książki ma miejsce w niewielkim miasteczku Bacon's Corner. Tym razem demony ciemności chcą zaatakować struktury społeczne oraz władze oświatowe. Główna bohaterka stara się za wszelką cenę ratować swoje życie. Tylko za jaką cenę? I jakimi sposobami? Na ratunek naszej głównej bohaterce zostaje wysłany Zastęp Niebieski na czele z Nathanem,Guilem,Armothem oraz Talem.

Czy i tym razem Zastęp Niebieski wygra walkę siłami zła? Jak zakończy się historia Sally? Czy ktoś jej pomoże? Jaki to będzie miało wpływ na jej dalsze życie? Czy demony znów zapanują nad miasteczkiem?

Odpowiedzi na te i inne nurtujące Was pytania znajdziecie zaczytując się w książce autorstwa Franka E.Perettiego pod tytułem „Synowie buntu”.

Książka jest fantastyczna. Bardzo mi się spodobała. Uważam, że jest jeszcze ciekawsza niż jej poprzedniczka. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Wartka akcja i wciągająca fabuła to kolejne pozytywne cechy tej pozycji. W tej części mamy do czynienia z nowymi bohaterami,jednak nie brakuje również bohaterów poznanych w poprzedniej części pod tytułem „Władcy ciemności”. Nowa bohaterka Sally jest bardzo ciekawą i złożoną postacią. W powieści mamy do czynienia zarówno ze światem realistycznym jak i nadprzyrodzonym. Spotkamy tu również dobre anioły jak i złe i bardzo mściwe demony z Niszczycielem na czele. Dodatkowym plusem o którym należy wspomnieć jest przepiękny język którym posługuje się autor. Jest on prosty,barwny,bogaty w opisy i zrozumiały dla wszystkich czytelników. Autor w ciekawy i bardzo barwny sposób opisuje zachowania i wewnętrzne przeżycia bohaterów. W książce został nam przedstawione to w jaki sposób plotki i negatywne działanie innych ludzi może mieć wpływ na człowieka. Czytelnik znajdzie tu również opis okultystycznej grupy. Może to być przestrogą dla młodych ludzi.

Jeśli chodzi o tematykę książki,nie jest ona religijna. Poza postaciami aniołów i wewnętrznego głosu Boga nie znajdziemy tu więcej elementów powiązanych z religią. Moim zdaniem jest to bardzo ciekawy kryminał,a nawet thriller. Nie mogę tu wspomnieć o żadnych negatywnych aspektach powieści,ponieważ takowych nie znalazłam.

Podsumowując książka jest fantastyczna. Serdecznie polecam ją wszystkim bez względu na wiek. Wartka akcja i bardzo wciągająca fabuła zainteresują każdego czytelnika bez względu na upodobania literackie. Walka dobra ze złem oraz potyczki demonów i aniołów o duszę ludzi zainteresują wszystkich czytelników. Jeszcze raz gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Vocatio

 

6 komentarzy:

 1. Książka zapowiada się co najmniej intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam ani pierwszej, ani drugiej książki, ale myślę, że warto się zapoznać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno sięgne

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo! Coś dla mnie :) Ciekawy opis i dobra recenzja, trzeba poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj, czuję, że to dobra lektura dla mnie ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam ani pierwszej, ani drugiej, ale widzę, że warto się z nimi zapoznać ;)

  OdpowiedzUsuń