24 lipca 2012

Językowo: Hiszpański.500 słów i mówisz

Tytuł: Hiszpański.500 słów i mówisz
Autor: opracowanie zbiorowe
Liczba stron: 99
Seria: 500 słów i mówisz
Dodatki: 2 płyty CD
Wydawnictwo: LektorKlett/Pons

Ocena: -5/6

Oficjalny opis książki:

 Aby mówić, potrzebujesz słów. Ale czy wiedziałeś, że znajomość zaledwie 500 słów języka obcego pozwala na porozumiewanie się w tematach, stanowiących aż 80% codziennych rozmów? Teraz najpopularniejsze angielskie słówka możesz poznać dzięki serii 500 słów? i mówisz. Z nią lepiej wyrazisz swoje myśli w obcym języku, zapamiętasz słowa w kontekście oraz zostaniesz zrozumiany przez rozmówców. Prawie 4 godziny nagrań na dwóch płytach CD umożliwi naukę poprawnej wymowy języka. Ćwiczenia zamykające rozdział utrwalą znajomość słów, a ciekawostki językowe czy kulturowe uprzyjemnią naukę języka z serią PONS.

Moja recenzja książki:

Język hiszpański podobał mi się od bardzo dawna. Było to zasługą hiszpańskich piosenek,które kiedyś słuchałam i nawet czasem do nich powracam. To właśnie wtedy zapałałam miłością do tego języka. Bardzo się ucieszyłam,gdy otrzymałam do recenzji książkę "Hiszpański. 500 słów i mówisz."

Dzięki tej książce mogłam nauczyć się ciekawych i nowych słówek oraz zwrotów. Książeczka ma niewielką objętość i z łatwością możemy zabrać ją do torebki, np. gdy wyjeżdżamy do Hiszpanii i jeszcze nie bardzo znamy język. Ta niewielka książeczka na pewno nam se przyda. Zanim zaczniemy swoją przygodę z językiem hiszpańskim warto zapoznać się ze wstępem który znajduje się na samym początku książki. We wstępie zostały zamieszczone informację jak powinniśmy korzystać z książki. Zostały również tam przedstawione piktogramy,za pomocą których łatwiej będzie nam odnaleźć się podczas nauki.

Książeczka została podzielona na trzy części. Część pierwsza zatytułowana "Dzień jak co dzień", część druga "Idziemy na imprezę" oraz część trzecia "Ruszamy w drogę". Każdy z tych części zawiera takie dwa podrozdziały, a mianowicie bank cennych słów oraz ćwiczenia czynią mistrza. Dodatkiem który dopełnia całość są dwie płyty CD. Na pierwszej płycie została zawarta cała nauka słownictwa,natomiast na drugiej płycie mamy materiały dodatkowe,które pomogą nam w nauce tego języka.Na końcu książki możemy również znaleźć stronę na zapisanie nowych lub potrzebnych nam dodatkowo słówek.

W książce pod tytułem "Hiszpański.500 słów i mówisz" znajdziemy mnóstwo przydatnych słówek,które pomogą nam w życiu codziennym i nie tylko. Wymowa wszystkich słówek znajduje się na płycie więc nie ma problemu z tym aby nauczyć się wymowy danego słówka. Dodatkowo w książce znajdziemy elementy gramatyki języka hiszpańskiego,które zostały wyjaśnione w bardzo prosty i zrozumiały sposób. Kolejnym ciekawym aspektem książki o którym muszę wspomnieć to ciekawostki o Hiszpanii,języku i kulturze które również zostały zamieszczone i oznaczone w postaci ramek i zatytułowane Warto wiedzieć.Po każdym dziale musimy rozwiązać kilka ćwiczeń,dzięki którym sprawdzimy ile się już nauczyliśmy,a co jeszcze musimy poćwiczyć.

Podsumowując,uważam że nauka języków obcych w dzisiejszych czasach jest bardzo przydatna. Im więcej wiemy tym lepiej. Książkę serdecznie polecam wszystkim którzy chcą nauczyć się tego języka od podstaw lub wybierają się na urlop do Hiszpanii i chcą podszkolić język.

Za możliwość nauki języka hiszpańskiego serdecznie dziękuję Wydawnictwu LektorKlett/Pons.

9 komentarzy:

 1. Po roku nauki hiszpańskiego umiem już chyba więcej niż 500 słów, więc być może nie jest to propozycja dla mnie, ale jeżeli ktoś dopiero zaczyna, myślę, że to bardzo dobry pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. I coś dla mnie.Język hiszpański bardzo się przyda szczególnie latem .

  P.s Do Bezrobotnej - Jak kiedyś jechałam do Włoch do pracy 500 słów umiałam w jeden dzień - trzeba się trochę przyłożyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak na razie uczę się Japońskiego,może kiedyś wezmę się za Hiszpański ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. coś takiego poproszę, ale do angielskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hiszpańskiego chciałabym się nauczyć, w przyszłości.. kto wie? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Uczę się z takiej ksiązki tylko, że francuskiego i musze powiedziec ze jestem zadowolona :)

  Wpadnij do mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. nie se przyda tylko się przyda zgubiłaś i.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i Każda zamiast każdy. Drobne błędy ale widoczne.

   Usuń