23 lipca 2012

P.C.Cast-Wybranka bogów cz.2

Tytuł: Wybranka bogów
Autorka: P.C. Cast
Kolejność w serii:druga
Czas czytania: 3 dni
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Mira

Ocena: 6/6

Oficjalny opis książki:

Życie Shannon Parker zmieniło się w jednej sekundzie. Skromna nauczycielka jest teraz boginią, która rządzi mitycznym Partholonem. Z czasem odnalazła się w nowym świecie i w nowej roli. Zasmakowała w nieograniczonej władzy, ale też wie, jak z niej korzystać. Z każdym dniem zdobywa coraz większe zaufanie i miłość poddanych. Ku jej zaskoczeniu zaaranżowane małżeństwo z szamanem ClanFintanem okazało się nad wyraz udane. Tymczasem magiczną przygodę zakłócają mroczne siły. Do granicy Partholonu zbliżają się okrutni Fomorianie. Gdy rozpocznie się decydujące starcie, Shannon przekona się, ile tak naprawdę jest w niej zwykłej nauczycielki, a ile walecznej bogini…

Moja recenzja książki:
 
Niedawno na moim blogu pojawiła się recenzja pierwszej części „Wybranki bogów”. Jak zapewne się domyślacie dzisiaj czas na drugą część wspaniałych przygód Shannon Parker,a raczej Wybranki Epony Rhiannon.

Akcja tomu drugiego rozpoczyna się w tym samym momencie, w którym zakończył się tom pierwszy. Rhiannon jest szczęśliwą małżonką,jednak jej szczęściu zaczyna coś zagrażać. W murach zamku,wśród służby i nie tylko zaczyna rozprzestrzeniać się epidemia ospy. Wybranka Epony stara się temu zapobiec i sama również opiekuje się chorymi. Rhiannon zaczyna co raz częściej mieć magiczne sny. W jednym z takich snów widzi jak Fomorianie gwałcą kobiety i planują atak na Świątynię Muz. Zdeterminowana Rhea za wszelką cenę chcę chronić kobiety z świątyni i planuje atak na Fomorian. Rozpoczyna się prawdziwa wojna. Gdyby tego wszystkiego było mało Rhiannon widzi wazę za pomocą której została przeniesiona do nowego świata.

Jaki przebieg będzie miała wojna? Kto zwycięży? Czy Epona pomoże Rhiannon? Jaki wpływ na Rhiannon będą miały magiczne sny? Czy uda się zwalczyć epidemię ospy? Czy Shannon/Rhiannon zostanie i będzie walczyć? A może powróci do współczesnego świata?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po drugi tom przgód Shannon Parker autorstwa P.C.Cast pod tytułem „Wybranka bogów”.

Druga część książki jest o wiele lepsza od poprzedniej części. Cała historia nabiera tempa.Książkę pochłonęłam jednym tchem. Podczas czytania tej części nie sposób się nudzić. Tutaj akcja dzieje się przez cały czas. Czytelnik nie ma chwili oddechu. Cały czas coś się dzieje. Nie jesteśmy w stanie odłożyć tej książki nawet na moment. Kończąc jeden rozdział chce się od razu przejść do następnego. Fabuła została bardzo dobrze skonstruowana. Wszystko jest ze sobą spójne i tworzy naprawdę ciekawą historię. Dodatkowym plusem książki są bohaterowie,którzy przyciągają uwagę czytelnika. W tej części możemy zauważyć,że Shannon już przyzwyczaiła się do bycia Wybranką Epony. Jednak nie jest ona typową królową, wokół której wszyscy skaczą a ona tylko rozkazuje. Jest to postać bardzo pozytywna. Sama opiekuje się chorymi na ospę,naraża się na niebezpieczeństwo i co najważniejsze dba o swój lud. Ciekawą postacią okazał się również mąż Rhiannon ClanFintan. W drugiej części zyskał on moją sympatię. Autorka pisze prostym,zrozumiałym i barwnym językiem. Mamy tu do czynienia z opisami,ale są one ciekawe i bardzo realistyczne. Tak jak w pierwszym tomie również i w tym mamy do czynienia z fantastycznymi postaciami.

Podsumowując książka bardzo mi się spodobała. Gdyby była taka możliwość z chęcią przeczytałabym kolejne losy Shannon Parker. Książkę możemy zaliczyć do fantastyki,jednak powinna się ona spodobać nie tylko fanom tego działu literatury,ale i innym. Książkę serdecznie polecam wszystkim którzy chcą przeżyć piękną,fantastyczną,momentami nawet wzruszającą i pełną tajemnic przygodę.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mira/Harlequin.

 

6 komentarzy:

 1. Miałam podobne odczucia. Drugi tom "o niebo" lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. czytałam obie części i drugi tom jest o wiele ciekawszy od pierwszego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę najpierw zapoznać się z pierwszym tomem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wiem czy się zapoznam z tą serią, ale z autorką na pewno :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę przeczytać pierwszą część. Już nie mogę się doczekać kiedy dostanę ją w swoje ręce ;D

  OdpowiedzUsuń