20 lipca 2012

Przedpremierowo: P.C.Cast-Wybranka bogów

Tytuł: Wybranka bogów
Autorka: P.C.Cast
Liczba stron: 411
Czas czytania: 3 dni
Książka z serii: część 1
Data premiery: 25.07.2012
Wydawnictwo: Mira

Ocena: +4/6

Oficjalny opis książki:

Jedyną atrakcją, jakiej Shannon Parker spodziewa się podczas letnich wakacji, jest wyprawa na aukcję niezwykłych przedmiotów. Nie wie jeszcze, że to początek największej przygody w jej życiu. Kupiona przez nią antyczna waza nagle ujawnia swoje magiczne moce. Shannon zostaje przeniesiona do mitycznego Partholonu, gdzie przez wszystkich jest traktowana jak bogini. W dodatku bardzo wybuchowa i nieprzewidywalna… Wczoraj była przeciętną nauczycielką, a dziś jest Wielką Kapłanką i wybranką bogini Epony. W jednej chwili wszystko stanęło na głowie. Oszołomiona Shannon szuka racjonalnego wyjaśnienia, ale przyznaje, że takie życie jest kuszące. Która kobieta nie lubi czuć się jak królowa? Jednak szybko okazuje się, że życie bogini nie jest usłane różami. W najbliższym otoczeniu budzi paniczny strach i wrogość, a Partholon staje na krawędzi wojny. Na domiar złego Shannon musi wziąć rytualny ślub. Postanawia więc za wszelką cenę znaleźć drogę powrotną do domu. W Partholonie zarówno jej życie, jaki i zdrowe zmysły są nieustannie zagrożone…

Moja recenzja książki:
 
„Wybranka bogów” autorstwa P.C. Cast to pierwszy tom opowiadający historię Shannon Parker. Z autorką tej powieści miałam już do czynienia przy okazji czytania „Naznaczonej”. Jednak ta pozycja zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie niż reszta książek tej autorki. Ale zacznijmy od początku.

Główną bohaterką książki jest Shannon Parker, trzydziestopięcio letnia nauczycielka angielskiego. Akcja książki rozpoczyna się w wakacje. Nasza główna bohaterka wybiera się na aukcję starych,unikatowych przedmiotów. Tam w jej oko wpada antyczna waza z wizerunkiem bogini Epony. Kim jest owa bogini? Shannon udaje się wylicytować wazę za drugim razem. Podczas powrotu do domu główna bohaterka ma wypadek. Budzi się w całkiem innym świecie. Dlaczego? W jednej z dziewcząt które ją otaczają rozpoznaje swoją przyjaciółkę Suzannę,jednak ona przedstawia się jako Alana. Okazuje się że Shannon przeniosła się do innego,starożytnego świata i tym samym stała się teraz Wielką Kapłanką Rhiannon. Dlaczego właśnie ona? Dowiaduje się również że lada dzień ma poślubić ClanFintana.

Jak zaczęła się cała przygoda? Jak na wszystko zareaguje Shannon? Czy zgodzi się poślubić obcego jej mężczyznę? Jak cała przygoda się zakończy? Jak potoczą się dalsze losy Shannon? Czy zdoła powrócić do własnego świata?

Książka bardzo mi się spodobała. Już od pierwszych stron wiedziałam,że czeka mnie wspaniała przygoda podczas czytania tej powieści. Muszę przyznać,że nawet polubiłam twórczość P.C. Cast.
Autorka pisze łatwym,zwięzłym językiem zrozumiałym dla każdego czytelnika. Barwne i niedługie opisy są dodatkowym atutem o którym należy tutaj wspomnieć. Przy czytaniu książki nie można się nudzić. Wspaniale wykreowane postacie pobudzają wyobraźnię czytelnika. Spotkamy się tutaj nie tylko z boginią, czy zwykłą dziewczyną,ale również z nimfami,centaurami i dziwnymi stworzeniami o nazwie Fomorianie. Piękne zamki,ogrody,salony oraz gro służących-to wszystko otacza naszą główną bohaterkę po przeniesieniu się do nowego świata. Na samą uwagę zasługuje również główna postać-Shannon Parker. Po wypadku gdy budzi się w obcym dla niej świecie i dowiaduje się że jest Wielką Kapłanką możemy zauważyć zmianę jaka zachodzi w jej zachowaniu.
Całą historię poznajemy z perspektywy głównej bohaterki. A to oznacza że mamy do czynienia z narracją pierwszoosobową. Należy również wspomnieć o bardzo ładnym wydaniu książki pod względem graficznym. Okładka przyciąga uwagę czytelnika.

Nie znalazłam żadnych poważnych minusów czy niedociągnięć o których musiałabym wspominać. Jednym minusem tej książki są literówki które czasem się zdarzyły. Jednakże nie ma ich wiele.

Te wszystkie elementy o których wspomniałam składają się na bardzo ciekawą i intrygującą powieść. Ciekawa fabuła i wartka akcja to tylko nieliczne elementy które przyciągną Was do lektury. Książka wciąga czytelnika już od pierwszych stron,a akcja oraz chęć poznania dalszych losów Shannon nie pozwala nam odłożyć książki na półkę. Książkę serdecznie polecam wszystkim osobom,które lubią powieści fantastyczne i chcą poznać losy Shannon. Jednak osobiście książkę zaliczyłabym do lekkiej fantastyki,którą czyta się bardzo przyjemnie. Jeszcze raz gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mira/Harlequin.

 

7 komentarzy:

 1. Czytałam i również jestem zachwycona

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie sięgnę po tę ksiażkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach zapoznać się z autorką :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z wielką chęcią przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam ochotę na lekką fantastykę więc na pewno sięgne

  OdpowiedzUsuń
 6. Piszę w sprawie Twojego pytania dotyczącego mojego szablonu. Nie pobierałam go z żadnej strony - pochodzi z blogspota, tylko przerobiłam go po swojemu. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wybrałam szablon "Rewelacja" - w nim wszystko jest w ramkach. Jedynie kolory tła, linków itd. dobrałam po swojemu. :)

  OdpowiedzUsuń