21 lipca 2012

Językowo: Niemiecki w 1 miesiąc

Tytuł: Niemiecki w 1 miesiąc
Cykl/Seria: W 1 miesiąc
Autorka: Angelika Lundquist-Mog
Liczba stron: 170
Dodatki: 2 płyty
Wydawnictwo: LektorKlett/Pons

Ocena:+5/6

Oficjalny opis książki:

 Kurs językowy z nagraniami dla początkujących
* Wydanie 2012 - z dwukolorowym podręcznikiem i w wygodnym formacie
* Doskonały materiał na szybki początek lub powtórkę
* Dzięki praktycznemu słownictwu i dialogom nauczysz się podstawowej komunikacji w języku obcym
* Poznasz podstawy gramatyki, objaśnianej po polsku
* Dzięki licznym przykładom nauczysz się, co powiedzieć w określonych sytuacjach
* Powtórzysz zdobytą wiedzę dzięki ćwiczeniom z kluczem 

Moja recenzja książki:

Języka niemieckiego uczę się równolegle z językiem angielskim w szkole,chyba jak większość z nas. Bardzo ucieszył mnie fakt, że będę mogła zrecenzować książkę pod tytułem "Niemiecki w 1 miesiąc". O całej serii "w 1 miesiąc" słyszałam bardzo dużo dobrego i sama postanowiłam spróbować nauki z tą serią książek. Osobiście uważam,że w dzisiejszym świecie języki obce są nam niezbędne,dlatego warto wiedzieć z czego można ich się wygodnie i szybko nauczyć.

Książka jest bardzo przejrzysta i czytelna. Na samym początku mamy wprowadzenie do nauki oraz ładne piktogramy,które oznaczają nam z czym w danym rozdziale będziemy mieć do czynienia. Książka przypadnie do gustu osobom,które dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim jak i tym które język ten już znają i chcą sobie go przypomnieć lub podszkolić. Książka podzielona jest na 9 różnych działów tematycznych. Natomiast każdy dział podzielony jest jeszcze odpowiednio na krótkie podrozdziały o różnym stopniu trudności np. 1a,1b i 1c.

W książce znajdziemy zarówno zasady gramatyki jak i ćwiczenia leksykalne. Części gramatyczne książki zostały bardzo jasno i przejrzyście przedstawione. Są bardzo klarowne i zrozumiałe. Jeśli chodzi o część leksykalną to znajdziemy tu mnóstwo przydatnych słówek i co najważniejsze zwrotów przedstawionych w postaci juz pełnych,gotowych do zapamiętania zdań. Dodatkowo w tym podręczniku możemy znaleźć dialogi,które przydają sie w codziennych sytuacjach jak np. rozmowa w sklepie czy wizyta u lekarza. W książce nie brakuje ćwiczeń gramatycznych. Kolejnym aspektem o którym muszę wspomnieć są ciekawostki o Niemczech,zarówno o kraju,ludziach jak i obyczajach i przyzwyczajeniach.

Na końcu tego podręcznika możemy znaleźć tłumaczenie dialogów i klucz do ćwiczeń, obszerną listę czasowników i słowniczek. Kolejną rzeczą o której muszę wspomnieć są dwie mapy które zawarte są również na końcu podręcznika oraz alfabet niemiecki wraz z wymową. Mapy przedstawiają rzekę Ren oraz kraje niemieckiego obszaru językowego. Do całości dołączone są dwie płytki z nagraniami.

Podsumowując książka "Niemiecki w 1 miesiąc" bardzo przypadła mi do gustu i mile spędziłam z nią czas. Z książki bardzo łatwo i przyjemnie się uczy. Tak jak wspomniałam na samym początku książka spodoba się zarówno osobom rozpoczynającym naukę niemieckiego jak i tym którzy ten język już znają. Jeszcze raz gorąco polecam Wam tę książkę!

Za możliwość nauki tego języka serdecznie dziekuję Wydawnictwu LektorKlett.

 

 

4 komentarze:

 1. Akurat tego języka nie mam w planach się uczyć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Never ever niemiecki!
  W szkole uczyłam się oczywiście angielskiego, a jako drugi język wybrałam francuski :) Teraz natomiast będę miała angielski i łacinę :D Nigdy, nigdy czegokolwiek związanego z Niemcami.

  OdpowiedzUsuń
 3. uczyłam się tego języka 4 lata swego czasu w LO... to było wieki temu, nigdy nie chciałam się go uczyć, ale tak wypadło na profil w mojej klasie - jako drugi język poza tym, który był ciągnięty dalej po podstawówce
  wrrrr nie lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety uczę się go, ale nienawidzę :D

  OdpowiedzUsuń