13 sierpnia 2012

Angela Musolesi i Czesław Ryszka- Świadectwo Egzorcysty i Spotkania z egzorcystami

Tytuł: Świadectwo egzorcysty. Wywiad z ks. Gabrielem Amorthem
Autorka: Angela Musolesi
Czas czytania: 1 dzień
Liczba stron: 184
Wydawnictwo: Salwator

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

„Świadectwo egzorcysty” to nie jest zwykła książka nad którą po jej przeczytaniu można przejść do porządku dziennego i nie przemyśleć sobie różnych rzeczy. Jak mówi dopisek na okładce jest to wywiad ze sławnym na świecie egzorcystą ks. Gabrielem Amorthem.

Nie będę tutaj przedstawiać fabuły książki jak to robię zazwyczaj,gdyż treści wywiadu nie da przedstawić się w skrócie. Tym razem postanowiłam,że od razu przejdę do sedna sprawy,czyli do oceny książki. Autorką wywiadu jest Angeli Musolesi. Podczas rozmowy z księdzem Gabrielem Amorthem pyta ona go o rzeczy związane z egzorcyzmami. Książka podzielona jest na: część pierwszą,część druga oraz aneks. W części pierwszej autorka oraz jej rozmówca skupiają się na wszystkim co jest związane z egzorcyzmami. Poruszają takie tematy jak między innymi: Piekło,demony i dusze potępione,Czarownicy i magia,czarne msze,Hitler i dzieci. W części drugiej zostały nam przedstawione tak jakby artykuły autorstwa różnych osób duchownych. Natomiast w aneksie zostały zawarte świadectwa osób opętanych oraz różne modlitwy w obronie przed opętaniem.

Uważam,że książka jest warta przeczytania. Mnie zawsze bardzo ciekawiły i nadal ciekawią takie tematy jak egzorcyzmy. Dodatkowo do sięgnięcia po tę książkę skłonił mnie fakt,że jest to wywiad z księdzem Gabrielem Amortem z którym również oglądałam film. Moim zdaniem książka jest przeznaczona dla wszystkich osób: zarówno tych wierzących jak i nie wierzących. Każdy z czytelników znajdzie tu coś dla siebie,dowie się,że zły duch może opętać nie tylko osoby wierzące i praktykujące,ale też tych niepraktykujących. Osobiście uważam,że książka jest warta przeczytania. Pomyślałam,że tym razem nie będę jej polecać wszystkim. Polecam tę książkę osobom,które czują potrzebę sięgnięcia po tę książkę lub chcą zaspokoić swoją ciekawość.


  Tytuł: Spotkania z egzorcystami
Autor: Czesław Ryszka
Czas czytania: 3 dni
Liczba stron: 292
Wydawnictwo: Salwator

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

Książka pod tytułem „Spotkania z egzorcystami” autorstwa Czesława Ryszka to kolejna pozycja,
która miała za zadanie zaspokoić moją ciekawość na temat egzorcyzmów. I tak się stało. Po przeczytaniu tej książki wiem już wszystko co chciałam wiedzieć,znam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie do niedawna pytania.

W tej książce nie jestem w stanie przedstawić fabuły. Nie ma tu wartkiej akcji i wciągającej historii,która poruszy czytelnika do łez. Jest to książka bardzo pouczająca i w doskonały sposób zaspokaja naszą wiedzę na temat egzorcyzmów. Książka została podzielona na cztery części. Część pierwsza zatytułowana „ Zaczęło się od kuszenia w raju” porusza sześć tematów,dość ogólnych jak np. Grzech aniołów,Chrystus i diabeł czy Kościół o szatanie. W części drugiej zatytułowanej „XX stulecie pod znakiem szatana” autor porusza siedem zagadnień,bardziej szczegółowych takich jak: Walka na niebie i na ziemi, Na służbie szatana czy Kult zła w muzyce. Jednak dla mnie najbardziej ciekawa jest część trzecia zatytułowana „ Między magią a opętaniem”. W tej części autor porusza najbardziej interesujące,moim zdaniem zagadnienia jak np. Opętani,Zaczarowani, Wróżbici czy Okultyści. Część czwarta zatytułowana „Rozmowy z egzorcystami” jest równie ciekawa jak część trzecia. Autor skupia się tu na egzorcyzmach i pracy egzorcystów oraz wszystkich skutkach. Znajdziemy tu takie tematy jak: Zasadzki demonów,Ataki na miejsca i przedmioty,Misja egzorcysty.

Uważam,że książkę naprawdę warto przeczytać. Każdy kto interesuje się egzorcyzmami znajdzie tu odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Każdy rozdział zaczyna się bardzo ciekawym wstępem. Jest to zazwyczaj prawdziwa historia opętania. Przed każdym rozdziałem możemy przeczytać prawdziwą historię opowiedziana przez egzorcystę. Autor nie posługuje się łatwym językiem,gdyż są tu niektóre ciężkie do zrozumienia definicje. Język jest bardzo bogaty. Autor skupia się na najważniejszych częściach i tematach związanych z egzorcyzmami. Osobiście uważam,że książkę warto przeczytać. Można z niej wiele wynieść. Możemy dowiedzieć się rzeczy o których niegdy nie wiedzieliśmy i nie mieliśmy pojęcia.Serdecznie polecam.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Salwator.

 6 komentarzy:

 1. Ciekawa tematyka na pewno sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmmmm.... Zainteresowałaś mnie szczególnie tą pierwszą książką więc czemu nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsza książka jest bardzo ciekawa jednak ta druga zawiera więcej historii z życia ludzi opetanych,którzy juz mają to za sobą.

   Usuń
 3. Oooo coś dla mnie! :) uwielbiam takie historie ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze interesowały mnie zarówno filmy jak i książki o egzorcyzmach. Jeśli książki wpadną w moje łapki na pewno przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 5. This is one of the most popular ways to conduct research.
  Regular CCTV systems work just as effectively as domed or wireless versions
  and can be purchased for reasonable amounts. Some are rather cheap,
  but the very best will cost over a hundred dollars and sometimes more than a thousand dollars.


  Here is my web-site ... rapid deployment cctv

  OdpowiedzUsuń