16 sierpnia 2012

Consilia Maria Lakotta-Nocna rozmowa

Tytuł: Nocna rozmowa
Autorka: Consilia Maria Lakotta
Czas czytania: 3,5 dnia
Liczba stron: 218
Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Ocena: -5/6

Moja recenzja książki:

O Consili Marii Lakottcie autorce kolejnej książki, którą miałam przyjemność dla Was recenzować usłyszałam od mojej przyjaciółki. Sama postanowiłam zacząć przygodę z tą autorką od powieści pod tytułem „ Nocna rozmowa”. Muszę przyznać,że był to bardzo dobry początek.

Akcja książki toczy się w Nowym Jorku w 1965 roku. Jednak nie jest to kolejna książka historyczna,jak by się mogło zdawać. Głównym bohaterem powieści jest Gregory Bower, Amerykanin niemieckiego pochodzenia oraz oficer. Gdy zabrakło światła trafia on do baru,gdzie pracuje jego dawna znajoma. Spotyka tam również czarnoskórego duchownego. Gregory postanawia opowiedzieć im swoją historię. Główny bohater zapoznaje czytelnika ze swoją opowieścią. Opowiada bardzo szczegółowo historię swojego małżeństwa z Judith oraz swoje relacje z bratem Ablem. Gregory jest chrześcijaninem,zaś Judith pochodzi z rodziny ortodoksyjnych Żydów. Gdy główny bohater wyjeżdża do pracy jego żona postanawia poprowadzić antykwariat rodziców. Właśnie w tym momencie zaczyna zbliżać się do niej Abel,brat naszego głównego bohatera. W małżeństwie zaczyna się coś psuć.

Czy Judith zdradziła męża? A może Judith i Abla łączy tylko przyjaźń i wspólne rozmowy? Dlaczego Gregory został sam? Jakie potoczą się losy Judith i Gregorego? Czy praca okaże się ważniejsza od żony? Czy będą mieć w końcu upragnione dziecko? Jaki wpływ na życie Judith będzie miała wizyta w Ziemi Świętej?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Consili Marii Lakotty pod tytułem „ Nocna rozmowa”.

Książka jest genialna. Mnie się bardzo spodobała. Może dlatego,że ja od zawsze interesowałam się takimi tematami jakie są poruszane w tej powieści. Autorka mówi tu nie tylko o problemach sercowych głównych bohaterów. Został tutaj poruszony również problem biedy, choroby,różnic wynikających z wyznania religijnego oraz motyw moralny i duchowy. Autorka w ciekawy i barwny sposób przedstawia nam małżeństwo chrześcijanina o dziesięć lat starszego od swojej partnerki,która pochodzi z rodziny ortodyksyjnych Żydów. Bardzo urzekła mnie cała historia. Wydaje się ona bardzo realna,jakby miała miejsce w naszym prawdziwym świecie. W ciekawy i barwny sposób została nam przedstawiona główna postać Gregorego Bowera. To właśnie z jego perspektywy poznajemy treść książki. Oceniając postawę bohaterów nie jesteśmy do nikogo wrogo nastawieni. Wręcz przeciwnie,możemy w obiektywny sposób wydać własny osąd nad każdą postacią. Prosty,barwny i przystępny dla wszystkich czytelników język to kolejne pozytywne atuty tej powieści. Nie mogę również wspomnieć o okładce,która jest bardzo klimatyczna i przyciąga wzrok czytelnika.

Reasumując historia przedstawiona w książce bardzo mi się spodobała. Zapewne jest to również spowodowane tym,że mnie interesują takie historie. Jednak nie wszystkim mogą one przypaść do gustu. Książkę serdecznie polecam wszystkim osobom,które chciałyby przeczytać ciekawą historię i zapoznać się z twórczością Consili Marii Lakotty. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu M.

7 komentarzy:

 1. Ciekawa tematyka nie słyszałam o tej autorce ale chyba nadrobie zaległości

  OdpowiedzUsuń
 2. spodobała mi się tematyka, być może przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 3. Możliwe że sięgnę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Historię, historią, historię... Problemy, problemach...
  Książka mnie zaintrygowała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie każda z tego typu książek trafia w mój gust, więc będę musiała się zastanowić :)

  OdpowiedzUsuń