17 sierpnia 2012

Frank Peretti-Nawiedzenie

Tytuł: Nawiedzenie
Autor: Frank Peretti
Liczba stron:  498
Czas czytania: 4,5 dnia
Wydawnictwo: M

Ocena: -5/6

Moja recenzja książki:

Po przeczytaniu dwóch książek autorstwa Franka Perettiego postanowiłam sięgnąć po kolejne. Książki tego autora bardzo przypadły mi do gustu. Tym razem książka po która sięgnęłam nosi tytuł „Nawiedzenie”.

Akcja powieści toczy się w pozornie spokojnym miasteczku Antiochia w stanie Waszyngton. Bohaterka powieści jest Sally Fordyce oraz Travis Jordan,były pastor,który chce ukryć swoją przeszłość. Jednak jak się później okaże będzie on musiał stawić jej czoła. W miasteczku zaczynają dziać się dziwne rzeczy nadprzyrodzone. Ludzie widzą anioły,mają dziwne wizje apokalipsy, a na krzyżach pojawiają się prawdziwe łzy. Gdyby tego wszystkiego było mało pewnego dnia do miasteczka przybywa człowiek,który zwie siebie prorokiem i przynosi bardzo ciekawe przesłanie. Okazuje się,że osób zamieszanych w całą historię jest znacznie więcej. Miasteczko staje się prawdziwą atrakcją. Zaczynają tam przybywać dziennikarze,ciekawscy turyści i największe stacje telewizyjne. W końcu dochodzi do konfrontacji z nadprzyrodzonymi siłami.

Czy Travis Jordan zapomni o swojej przeszłości? Co tak naprawdę chce ukryć? A może jednak będzie musiał stawić czoła swojej przeszłości? Kto jeszcze jest zamieszany w całą historię? Jak rozwiążą się sprawy z siłami nadprzyrodzonymi? Czy miasteczku coś grozi? Kim jest tak zwany prorok? Czy mówi prawdę?

Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po książkę autorstwa Franka Perettiego pod tytułem „Nawiedzenie”.

Fanką książek Franka Perettiego zostałam po przeczytaniu „Władców ciemności” oraz „Synów buntu”. Gdy tylko otrzymałam taka okazję aby sięgnąć po kolejne książki tego autora postanowiłam od razu ją wykorzystać. Bardzo lubię taką tematykę książek jaką porusza Peretti. Jest to pomieszanie kilku stylów: thrillera,sensacji,kryminału i odrobiny fantastyki. Wszystkiego po trochę. Ta książka została nazwana przez samego autora thrillerem chrześcijańskim. I z tym mogę zgodzić się w 100 procentach. Autor porusza bardzo ciekawe tematy. W powieści zostały przedstawione barwne postacie,dzięki którym z łatwością możemy przenieść się do małego miasteczka Antiochii i barć czynny udział w życiu bohaterów oraz zmagać się z ich problemami. Ciekawą postacią jest Travis Jordan,pastor który za wszelką cenę chce zapomnieć o swojej przyszłości. Jednak jak się potem okaże nie będzie to bardzo takie łatwe jak by się mogło wydawać.

W książce znalazłam kilka niedociągnięć jeśli chodzi o korektę,jednak nie są to bardzo duże błędy,które przeszkodziłyby mi w czytaniu. Nie ma ich wiele. Jest to zaledwie kilka naprawdę drobnych błędów.

Podsumowując książka spodobała mi się tak jak inne powieści tego autora wciąga już od pierwszych stron i zaciekawia czytelnika. Cała fabuła jest bardzo dokładnie przemyślana. Tutaj naprawdę bardzo dużo się dzieje,dzięki czemu nikt nie powinien się nudzić. Jest to połączenie sensacji,kryminału,fantastyki i thrillera. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gorąco polecam!

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu M.

 

4 komentarze:

  1. To chyba nie moja bajka.. Może to dziwne, ale jestem niesamowicie uczulona na tematy chrześcijaństwa, czy ogólnie religii.

    OdpowiedzUsuń
  2. Perettiego znam tylko z "Przysięgi" i "Domu", obie książki bardzo mi się podobały, dlatego kupiłam też "Władców ciemności" :). Autor pisze w sposób bardzo klimatyczny a jego chrześcijańskie thrillery dają mocno do wiwatu. Prezentowaną przez Ciebie książkę postaram się zapamiętać i oczywiście przeczytać, dobrych książek nigdy dość.

    OdpowiedzUsuń
  3. A mnie w miarę zaciekawiła ta pozycja, może nie tak strasznie mocno, ale jednak. W wolnym czasie z chęcią na nią zerknę ;)

    OdpowiedzUsuń