8 sierpnia 2012

Językowo: Angirlski w 1 miesiąc i Ekspresowa gramatyka dla początkującyhc.FrancuskiTytuł: Angielski w 1 miesiąc
Autor: praca zbiorowa 
Liczba stron: 177
Seria: w 1 miesiąc
Dodatek: płyta CD

Ocena: +5/6

„Angielski w 1 miesiąc” to kolejna książka z serii „w 1 miesiąc”,która tak jak inne książki z tej serii jest bardzo praktyczna i przydatna. Języka angielskiego uczymy się praktycznie w każdej szkole i mamy z nim do czynienia na co dzień. Dlatego uważam,że znajomość tego języka jest bardzo przydatna w dzisiejszych czasach.

Na samym początku książki znajdziemy 3 podstawowe informacje z którymi powinniśmy się zapoznać przed rozpoczęciem nauki a mianowicie: charakterystyka kursu,jak korzystać z kursu oraz struktura kursu. Pomocne będzie również zapoznanie się ze strukturą lekcji,w której znajdują się piktogramy informujące nas z czym będziemy mieć do czynienia w danym dziale. Cała książka została podzielona na 10 różnych tematycznych działów.

Każdy z działów został podzielony na trzy części,np. 1a,1b oraz 1c. W każdym rozdziale znajdziemy przydatne dialogi oraz słówka,których musimy się nauczyć. W bardzo dobry sposób została wyjaśniona i przedstawiona gramatyka. Wszystko jest bardzo przejrzyste i można to szybko zrozumieć. W zrozumieniu gramatyki i słownictwa pomagają ćwiczenia. Do książki została również dołączona płyta CD z nagraniami i ćwiczeniami. Dodatkowym atutem książki jest dział „Rozmawiasz po angielsku”,w którym znajdziemy przydatne zwroty oraz sformułowania które możemy użyć podczas rozmowy lub na wyjeździe.

W książce znajdziemy również ciekawe informacje o kraju, ludziach i obyczajach. Na końcu każdego rozdziału zostały zamieszczone ćwiczenia utrwalające. Dzięki nim możemy zobaczyć czego nauczyliśmy się,a co musimy jeszcze podszkolić. Na końcu książki autorzy zamieścili kilka przydatnych dodatków takich jak: pojęcia gramatyczne,gramatyka,słowniczek oraz charakterystyka bohaterów całego podręcznika.

Książka jest bardzo przydatna. Dzięki niej nauczyłam się nowych przydatnych rzeczy i utrwaliłam swoje wiadomości na temat języka angielskiego. Pozycję polecam osobom,które dopiero zaczynają nauke lub mają jakieś niedociągnięcia i chcą się podszkolić. 


Tytuł: Ekspresowa gramatyka dla początkujących.Francuski
Autor: praca zbiorowa
Seria: naucz się sam
Liczba stron: 180

Ocena: +4/6
 
„Ekspresowa gramatyka dla początkujących. Francuski” to idealna pozycja dla wszystkich,którzy mają problem z gramatyką tego języka i muszą się w szybki i łatwy sposób przyuczyć jej.

Książka jest cienka,zawiera tylko 179 stron,jednak to nie przeszkadza w tym aby zawrzeć wszystkie potrzebne dla nas informacje na temat gramatyki języka francuskiego. Zanim rozpoczniemy naukę z książką musimy zapoznać się ze wstępem, w którym znajdziemy takie informacje jak zbudowany jest podręcznik oraz zapoznamy się z oznaczeniami obrazkowymi,dzięki którym nauka będzie łatwiejsza i przyjemniejsza.

Książka podzielona jest na 10 modułów. Każdy moduł został jeszcze podzielone na osobne tematy,np. Liczba pojedyncza i mnoga,pytania i przeczenia, czy określenie czasu. W książce znajdziemy tylko i wyłącznie gramatykę,dzięki czemu możemy podszkolić się z całej gramatyki lub tylko z danego niezrozumiałego dla nas działu. Po zapoznaniu się z teorią od razu możemy przejść do praktyki. Autorzy umieścili w książce mnóstwo ciekawych i przydatnych ćwiczeń gramatycznych. Dzięki tym ćwiczeniom możemy utrwalić sobie naszą wiedzę lub podszkolić to czego jeszcze nie za bardzo umiemy.

Na końcu książki znajduje się klucz rozwiązań do zadań,słownik oraz część gramatyczna. Autorzy zostawili również czytelnikowi dużo miejsca na robienie własnych notatek. Jedynym minusem jest brak płyty CD,ponieważ książka była dość dawno wydawana a teraz wydawnictwo myśli nad wznowieniem jej do druku.

Uważam,że książka jest przydatna. Na pewno powinny sięgnąć po nią osoby,które mają problemy z gramatyką języka francuskiego i chcą się w niej podszkolić.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwo LektorKlett/Pons.
 
 

3 komentarze:

  1. Francuski miałam w LO więc raczej nie sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie bym się bliżej zapoznała z gramatyką francuską, właśnie jestem na etapie szukania podobnej książki :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń