24 sierpnia 2012

Susan Crosby-Sekrety Los Angeles

Tytuł: Sekrety Los Angeles
Autorka: Susan Crosby
Czas czytania: 3,5 dnia
Liczba stron: 448
Wydawnictwo: Mira/Harlequin

Ocena: +5/6

Moja recenzja książki:

„Sekrety Los Angeles” autorstwa Susan Crosby to wciągająca książka,w której zostały zamieszczone trzy historię. Po książkę sięgnęłam,gdyż zaintrygował mnie tytuł oraz ciekawy opis znajdujący się na tyle okładki.

Bohaterami książki są Nate,Arianna i Sam. Wspólnie prowadzą agencję detektywistyczną w Los Angeles. Poznali się w wojsku. Ważna jest dla nich prywatność i anonimowość. Książka została podzielona na trzy osobne historię.

Zadanie dla dwojga” to historia Nate'a Caldwella,jednego ze wspólników agencji detektywistycznej. Nate otrzymuje zlecenie od pani Marbury,która podejrzewa swojego męża o zdradę. W tym zadaniu będzie mu pomagać Lyndsey McCord,która jest ich asystentką w biurze. Ich zadanie polega na tym,aby odegrali parę małżonków,służących i znaleźli dowody,że mąż klientki ma romans. Zakończenie tej historii nie będzie takie jakim by się mogło wydawać.

Listy bez podpisu” to historia Sama Remingtona. Sam udaje się na zjazd absolwentów i tam spotyka się ze swoją młodzieńczą miłością Daną Sterling,która zrobiła karierę i jest dość wysoko postawioną osobistością. Wspólnie spędzony czas i rozmowy znów zbliżają dwójkę tych ludzi do siebie. Pewnego dnia Dana zaczyna otrzymywać od kogoś anonimowe listy,które mogą zagrozić reputacji jej zmarłego męża oraz jej karierze. Sam postanowi pomóc Danie. Jednak to co odkryją zaskoczy wszystkich.

Zmowa milczenia” to ostatnia już historia zamieszczona w książce. Arianna Alvadaro jest prywatnym detektywem. Jej głównym celem jest poznanie prawdy o tajemniczej śmierci jej ojca. Prawdopodobnie było to zabójstwo. Z pomocą przyjdzie jej Joe Vincent,który może wiedzieć co zdarzyło się tamtego dnia,gdy zginął jej ojciec. Arianna nie zamierza ustąpić. Za wszelką cenę chce poznać prawdę. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę.

Czy Nate i Lyndsey odkryją prawdę? Czy mąż naprawdę zdradza żonę? Co połączy Nate'a i jego sekretarkę? Jak zakończy się cała historia? Czy Sam odnajdzie szantażystę? Dlaczego ktoś chce nastraszyć jego przyjaciółkę? Czy pozostaną przyjaciółmi? A może między nimi dojdzie do czegoś więcej? Kto tak naprawdę chce zaszkodzić Danie? Czy Arianna odkryję prawdę o śmierci ojaca? Kim dla niej będzie Joe? Jak zakończy się ta cała historia?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Susan Crosby pod tytułem „Sekrety Los Angeles”.

Książka jest naprawdę bardzo wciągająca. Na początku nie wiedziałam,że aż tak mnie pochłonie. Muszę przyznać,że bardzo mi się spodobała. Autorka oprócz wątków kryminalnych opowiada nam historię grupy trzech przyjaciół. W każdej historii znajdziemy nawiązanie do przeszłości głównego bohatera. Najbardziej wstrząsnęła mną historia Sama,któremu umarła matka,a ojciec przez całe życie winił go za to chociaż to właśnie on prowadził,a nie Sam. Nigdy nie był z niego dumny,zawsze go potępiał i był bardzo surowy. Dlatego właśnie Sam go nienawidził. W książce nie brak również momentów śmiesznych. Mamy z nimi do czynienia w części pod tytułem „Zadanie dla dwojga”. Zarówno Nate,jak i Lindsey w momencie,gdy musieli udawać małżeństwo ich zachowanie i rozmowy przyprawiały mnie o uśmiech. Dość duży dystans mam do postaci Arianny i szczerze mówiąc,nie wiem dlaczego. Na tle Sama i Nate'a nie jest ona wyrazista,a jej historia nie bardzo utkwiła mi w pamięci. Oprócz wspomnień z przeszłości,zagadek kryminalnych czytelnik znajdzie tu również miłość od pierwszego wejrzenia, młodzieńczą miłość oraz miłość córki do ojca,czyli wszystkie możliwe odcienie miłości jakie można sobie wyobrazić. To wszystko właśnie znajdziecie w tej powieści.

Autorka posługuje się barwnym,prostym i zrozumiałym dla każdego językiem. Zauważyłam,że stawia ona na dialogi i monologi wewnętrzne głównych bohaterów. Mało tu jest opisów,które niektórych nużą,co jest dodatkowym plusem powieści. Ciekawie skonstruowane watki kryminalne i miłosne na pewno przyciągną wielu czytelników i przypadną im do gustu.

Podsumowując książka jest bardzo wciągająca i warta przeczytania. Gdybym nie musiała nic innego robić przeczytałabym ją w dwa dni. Czytelnik może wraz z trójką przyjaciół prowadzić śledztwo i rozwiązywać zagadki kryminalne. Nic tu do końca nie jest jasne i takie oczywiste jak by nam się mogło wydawać. Często zakończenie zaskakuje czytelnika. Serdecznie polecam tę książkę wszystkim którzy szukają różnorodności tematycznej oraz ciekawej i przyjemnej lektury na ciepłe popołudnia. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mira/Harlequin.

 

5 komentarzy:

 1. Czytałam o tej książce i spodobał mi się opis, możliwe, że kiedyś ją przeczytam. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miałam możliwość przeczytania tej książki, ale postanowiłam wziąć się za "Smak hiszpańskich pomarańczy". Mój wybór okazał się dobry, aczkolwiek trochę żałuję, że nie sięgnęłam po "Sekrety Los Angeles". Może byłyby jeszcze lepsze... Mam nadzieję, że kiedyś je zdobędę i przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. No nie wiem, moja lista książek do przeczytania jest już ciut za długa.. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie średnio się spodobała, bo ostatnie dwie historie były za mało fajerwerkowe, za bardzo cukierkowe ;)

  OdpowiedzUsuń