26 września 2012

Natalia Brożko-Azja moimi oczyma.Wspomnienia z podróży

Tytuł: Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży
Autorka: Natalia Borożko
Liczba stron: 129
Czas czytania: 2 dni
Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

Natalia Brożko to autorka książki podróżniczej pod tytułem „Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”. Jest ona absolwentką historii i społeczeństwa Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. To podróżniczka-pasjonatka,odbyła podróże w latach 2004-2011.

Kolejna książka podróżnicza i kolejne przygody. Bardzo lubię czytać o podróżach do różnych nowych miejsc oraz o poznawaniu tamtejszych obyczajów,kultury i ludzi. Dzięki książce „Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży.” mogłam poznać kontynent Azji. Ponieważ jest to książka podróżnicza nie będę przedstawiała jej fabuły,tylko pokrótce o niej opowiem.

Autorka książki swoje podróży opisane w tej książce odbyła w latach 2004-2011. Odwiedziła takie miejsca jak Myanmar,Wietnam,Tajlandia,Kambodża,Laos i Indie. W każdym z tych miejsc przeżyła niesamowite przygody,spotkała fantastycznych ludzi, poznała kulturę i tamtejsze obyczaje.

Autorka książki nie przedstawia całej swojej podróży w samych superlatywach. Pisze również o tym jak w pierwszych miesiącach swojej wyprawy zetknęła się z biedą,brudem i ogromną nędzą. Zdarzyły się również takie sytuację,że autorka została okradziona. Jednak mimo tego nie zniechęciła się i postanowiła przemierzać nieznany jej dotąd świat. Poznała ona niesamowitych ludzi,którzy mimo tego,że sami byli biedni,często nie mieli co jeść byli bardzo życzliwi i chętnie obdarowywali prezentami cudzoziemców.

W książce znajdziemy mnóstwo pięknych zdjęć,dzięki którym możemy wszystko dokładnie zobaczyć. Autorka opisała również panujące tam zwyczaje,obyczaje,przyzwyczajenia kulinarne,warunki mieszkalne. Na samym końcu już książki oprócz zdjęć zostały przedstawione ciekawostki na temat Indii.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim miłośnikom podróży oraz tym którzy marzą o podróżach. Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się,że wystarczy odrobina samozaparcia i nasze marzenia mogą stać się rzeczywistością. 


Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Warszawskiej Firmie Wydawniczej
 

3 komentarze:

  1. Uwielbiam Azję i książki podróżnicze, muszę zapisać sobie ten tytuł. Choć szkoda, że jest taka cieniutka, opowieści podróżnicze i zdjęcia chce się chłonąć i chłonąć ;)

    OdpowiedzUsuń