3 września 2012

Randy Alcorn-Listy lorda Foulgrina

Tytuł: Listy lorda Foulgrina
Autor: Randy Alcorn
Seria: Labirynty
Liczba stron: 336
Czas czytania: 2,5 dnia
Wydawnictwo: WAM

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

„Listy lorda Foulgrina” to powieść autorstwa Randy Alcorna. Inspiracją do napisania tej książki były „Listy starego diabła do młodego” autorstwa C.Lewisa. Książka ta pochodzi również z mojej ulubionej serii Labirynty.

Bohaterem powieści jest Jordan Fletcher. Ma on żonę Dianę ,dorastającą córkę Jillian oraz czternastoletniego syna Daniela. Ich życie wydaje się być spokojne i szczęśliwe,jednak pozory bardzo często mylą. Jordan jest bardzo specyficznym mężczyzną. Pasjonuje go praca,w której nie zawsze gra uczciwie,a od żony bardziej zainteresowany jest swoją asystentką i sekretarką Patty. Główny bohater zaniedbuje rodzinę,jest mu wszystko obojętne,nie ma czasu dla dzieci oraz często bywa agresywny. Jego myśli biegną ku złemu,zaczyna ulegać przeróżnym pokusom,a wszystko to za sprawą mrocznych sił oraz Lorda Foulgrina,który jest jakby prawą ręką szatana. Siły ciemności i siły niebieskie zaczynają toczyć bój o dusze Jordana.

Kto wygra tę walkę? Czy będą to siły dobra? A może jednak zwycięży zło? Jakie zasadzki czekają na Jordana? Jak zniesie to jego rodzina? Czy to wszystko odbije się na jego rodzinie? Jak zakończy się cała historia?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Randy'ego Alcorn'a pod tytułem „Listy Lorda Foulgrina”.

Muszę przyznać,że książka przypadła mi do gustu. Uwielbiam takie powieści. Autor przedstawia czytelnikom dwa światy: dobry i zły. A to jaki wybierzemy zależy tylko od nas. Od samego początku możemy zobaczyć nawiązanie do dzieła C. Lewisa pod tytułem „Listy starego diabła do młodego”. Sam autor przyznaje że właśnie to dzieło zainspirowało go do napisania tej powieści.
Ciekawy,barwny język to kolejny atut powieści. Momentami jest on trudny do zrozumienia,lecz jest to dodatkowe wyzwanie dla czytelnika i uważam to za duży plus. Autor sprytnie przeplata fabułę właściwą z listami tytułowego Lorda Foulgrina. Dzięki temu możemy dowiedzieć się w jaki sposób szatan i jego słudzy próbują kierować naszym życiem i sprowadzić nas na złą drogę. Pisarz porusza w powieści problemu próby opętania oraz zniewolenia przez szatana ludzi w dzisiejszym świecie. Możemy dowiedzieć się,że czasem to co nam wydaje się dobre okazuje się być jednym wielkim podstępem i wcale takie dobre nie jest. Ciekawi skonstruowani bohaterowie to kolejny plus tej powieści. Zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. To właśnie psychika głównego bohatera odgrywa tu znaczna rolę.

Reasumując książkę polecam wszystkim fanom tego typu literatury oraz osobom,które chciałyby przeczytać ciekawą i pełną szatańskich intryg powieść. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM

 

3 komentarze:

  1. Nie słyszałam, ale wydaje się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że mogłabym się wciągnąć, więc poszukam :)

    OdpowiedzUsuń