4 września 2012

Randy,Karina,Angela Alcorn-Spisek Ishbane'a

Tytuł: Spisek Ishbane'a
Autorzy: Angela,Karina,Randy Alcorn
Seria: Labirynty
Liczba stron: 528
Czas czytania: 4 dni
Wydawnictwo: WAM

Ocena: +5/6

Moja recenzja książki:

„Spisek Ishbane'a” to kontynuacja powieść zatytułowanej „Listy Lorda Foulgrina”. Tym razem Randy Alcorn napisał te powieść wspólnie ze swoimi córkami:Angela i Kariną. Po drugi tom sięgnęłam z jeszcze większym zaciekawieniem niż po tom pierwszy.

W książce mamy do czynienia z czwórką bohaterów: Jillian,Brittany,Ianem oraz Robem. Są to młodzi ludzie,którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie. Każda z tych młodych osób zmaga się z jakimiś problemami: narkotykami,alkoholem, spawami sercowymi czy problemami rodzinnymi,fascynacja okultyzmem czy doświadczanie własnej seksualności. Nie jest im łatwo. Każdy ma jakąś przeszłość. Nawet przeszłość kryminalną. Chcą oni szybko wkroczyć w świat dorosłych. Nie będzie to jednak takie łatwe. Znów do akcji wkroczą siły ciemności,które będą chciały zawładnąć młodymi bohaterami i wystawić ich na niejedną próbę.

Czy tym razem zwycięża siły zła? Czy szatan kiedykolwiek odpuści? A może zwycięży dobro? Jak poradzą sobie nastolatkowie? Co oznacza dla nich dorosłość? Czy na pewno chcą się z nią zmierzyć? Czy ich rodziny zauważą jakaś zmianę w ich zachowaniu? Jak potoczą się ich losy? Jak zakończy się cała historia?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgają po powieść „Spisek Ishbane'a” autorstwa Angeli,Kariny i Randy'ego Alcorna.

Tak jak w przypadku pierwszego tomu tak i ten przypadł mi do gustu. Muszę przyznać,że nawet bardziej mi się spodobał od poprzedniego. Jest tu zdecydowanie więcej akcji oraz bohaterów. Autor zastosował tu różnorodność. Sprawia,że czytelnik nie będzie się nudził,aż do samego końca. Każdy z bohaterów jest inny,ma inne przeżycia,odczucia i doznania co bardzo mi się spodobało. Brittany ma bardzo silną osobowość i nie potrafi nikomu zaufać,nawet najbliższym przyjaciołom. Jest bardzo ostrożna. Jillian jest bardzo piękną dziewczyną,natomiast boi się zranienia ze strony mężczyzn oraz obawia się porażki. Rob ma za sobą przeszłość przestępczą i zmaga się z wyrzutami sumienia oraz poczuciem winy. Stara się on zapomnieć i uporać ze swoją przeszłością. Natomiast Ian jest wspaniałym sportowcem,jednak ma bardzo niebezpieczne hobby. Bardzo interesuje się okultyzmem co w efekcie przynosi na niego nieszczęście. Muszę przyznać,że ta różnorodność charakterów głównych bohaterów bardzo mnie zaintrygowała. Każdy z nich wnosi do powieści cząstkę siebie co sprawia,że historię tę czyta się z jeszcze większym zaciekawieniem. Autor więcej miejsca poświęca fabule,jednak i tu znajdziemy kilka listów od sługi szatana.

Podsumowując polecam tę powieść wszystkim którym spodobał się tom pierwszy. Jest to powieść która ukazuje nam jak bardzo duży wpływ ma szatan nasze życie i czasem my nawet o tym nie mamy pojęcia. Skłania nas ona do refleksji i przemyśleń zarówno w sferze duchowej jak i naszej przeszłości. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu WAM

 

4 komentarze:

  1. Ciekawa recenzja bardzo fajnie piszesz może się skuszę

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam serię wydawniczą "Labirynty": mają wartościowe lektury w pięknych okładkach;) Chętnie przeczytam na początek „Listy Lorda Foulgrina”, nie wiem natomiast czy dotrwam do drugiej części - troje autorów mnie przytłacza;)

    Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń