18 października 2012

Basia Meder-Babcia w Afryce

Tytuł: Babcia w Afryce
Autorka: Basia Meder
Liczba stron: 280
Czas czytania: 2 dni
Seria: Poznaj świat
Wydawnictwo: Bernardinum

Ocena: 5/6

Moja recenzja książki:

„Babcia w Afryce” to kolejne książka podróżnicza Basi Meder,którą miałam przyjemność przeczytać. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Bernardinum i ukazała się w serii „Poznaj świat”.

Oczywiście nie będę się tu za bardzo rozwlekała nad fabułą książki,gdyż jest to pozycja podróżnicza. Tym razem autorka zabiera swoich czytelników do najróżniejszych zakątków Afryki.
Razem z autorką odwiedzimy takie miejsca jak: Madagaskar, Republikę Południowej Afryki, Królestwo Leshoto i Suzai,Namibie,Zimbabwe,Zambię,Bostwanę i inne ciekawe zakątki Afryki.
Wraz z Basią Meder udamy się do najciekawszych miejsc w RPA. Poznamy panujące tamy zwyczaje i obyczaje,regionalne potrawy i tańce. Autorka spotkała tam mnóstwo fantastycznych i przemiłych ludzi dzięki,którym ta wyprawa była dla niej jeszcze bardziej fascynująca.

Osobiście jestem pod wrażeniem,że autorka odważyła się samotnie wyruszyć na taką wyprawę i że była do tego aż tak zdeterminowana. Na uznanie zasługuje również fakt,że ludzie żyjący na terenach Afryki potrzebują mnóstwo rzeczy,często nie mają pracy,muszą walczyć o przetrwanie,jedzenie,utrzymanie swojej rodziny i mimo biedy potrafią w tak wspaniały sposób dzielić się tym co mają z przybyszami z Europy i innych zakątków świata. Dodatkowo na uwagę zasługują również piękne fotografię,które zdobią te książkę. Są one naprawdę przepiękne i dzięki nim czytelnik może przenieść się wyobraźnią w tamtejsze tereny. Najbardziej spodobał mi się rozdział o Nambii i Madagaskarze. Książkę czyta się lekko,szybko i przyjemnie. Język jest prosty,zrozumiały dla wszystkich czytelników.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim fanom książek podróżniczych. Jest to wspaniała lektura dzięki której przeniesiemy się w świat Afryki. Uważam,że jest to idealna pozycja na długie i deszczowe jesienne wieczory. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Bernardinum

 

3 komentarze:

 1. Uwielbiam podróze więc chętnie sięgnę po te pozycje

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam wcześniej o tej autorce, a że jestem łasa na literaturę podróżniczą - na pewno nadrobię:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam w planach, do tej pory książki tego wydawnictwa bardzo mi się podobały, mam nadzieję, że teraz też się nie zawiodę :)

  OdpowiedzUsuń