23 października 2012

Jaye Wells-Złotousta diablica

Tytuł: Złotousta diablica
Autorka: Jaye Wells
Tom: 4
Liczba stron: 448
Czas czytania: 5 dni
Wydawnictwo: Rebis

Ocena: -5/6

Moja recenzja książki:

„Złotousta diablica” to czwarty tom serii o przygodach Sabiny Kane autorstwa Jaye Wells. Gdy przeczytałam wcześniejsze trzy tomy od razu wiedziałam,że muszę sięgnąć po kolejny tom.

Bohaterką powieści jest Sabina Kane,która jest połączeniem maga i wampira. Po wyczerpującej wojnie,unicestwieniu babki Lawinii oraz uwolnieniu swojej siostry Sabina i jej przyjaciele powoli wracają do normalnego życia. Sabina zaczyna myśleć o swojej przyszłości i skupia się na związku ze swoim chłopakiem Adamem Lazarusem. Również Gighul napawa się spokojem. Siostra Sabiny Maisie powoli dochodzi do siebie po traumatycznych przeżyciach pod okiem ciotki Adama. Dziewczynka boi się zasnąć,gdyż nawiedzają ją straszne koszmary. Jednak spokój nie trwa wiecznie. Pewnego dnia Sabina wyczuwa zapach krwi na ulicy. Podążając tym zapachem dziewczyna trafia w miejsce strasznej zbrodni. Wszystko wskazuje na to,że zabójstwa dokonał wampir. Jednak nie będzie to jedyna ofiara. Tanith i Orfeusz zlecają Sabinie nowe zadanie. Ma za wszelką cenę odkryć prawdę o dokonanych zbrodniach i znaleźć winnego. Musi się spieszyć,gdyż w niedługim czasie ma zostać podpisany pokój pomiędzy magami a wampirami.

Czy Sabinie uda się odnaleźć sprawcę morderstw? Czy uda jej się ochronić miejscową ludność od śmierci? Kim okaże się tajemniczy zabójca? Jaki ma cel w tym co robi? Czy dojdzie do podpisania pokoju między wampirami a magami? Jak zakończy się cała historia?

Odpowiedź na te i inne nurtujące Was pytania znajdziecie w książce Jaye Wells pod tytułem „Złotousta diablica”.

Po przeczytaniu poprzednich trzech tomów wiedziałam,że moja przygoda z tą autorką będzie trwać dłużej. „Złotousta diablica” wciąga czytelnika już od pierwszych stron i sprawia,że nie możemy się oderwać od książki. Przy książce możemy naprawdę miło spędzić czas. Autorka w ciekawy i barwny sposób wykreowała postać Sabiny oraz jej przyjaciół. Nasza główna bohaterka jest bardziej pewna siebie,zdeterminowana do działania i za wszelką cenę chce odnaleźć tajemniczego zabójcę,który grasuje po mieście. Nie chce dopuścić,aby walka między magami,a wampirami znów się rozpętała. Autorka przedstawia czytelnikowi mroczny świat oraz ciche zakamarki Nowego Jorku. Znajdziemy tu zarówno zwykłych ludzi jak i postacie fantastyczne. Cała akcja toczy się dość szybkim tempem,a fabuła jest tak skonstruowana,że nie sposób się nudzić.

Język powieści jest zrozumiały dla wszystkich czytelników. Autorka wplotła również w dialogi pomiędzy bohaterami wulgaryzmy,jednak ich zastosowanie w tym przypadku jest jak najbardziej uzasadnione. Znajdziemy tu mnóstwo opisów,dzięki którym powieść jest jeszcze ciekawsza. Dodatkowym atutem książki jest okładka,która przyciąga wzrok czytelnika,zachęca do sięgnięcia po lekturę i jest spójna z poprzednimi częściami całego cyklu.

Reasumując książkę serdecznie polecam wszystkim fanom Sabiny Kane oraz autorki Jaye Wells. Podczas czytania nikt nie będzie się nudził. Jest to książka dzięki której miło możemy spędzić czas i na chwilę oderwać się od codziennej rzeczywistości. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis

 

5 komentarzy:

  1. Na razie tom pierwszy przede mną, a potem zobaczymy ^^

    OdpowiedzUsuń
  2. już 4 tom? o matko... a ja nadal w rękach nie miałam pierwszego..

    OdpowiedzUsuń
  3. Chyba nie sięgnę . Nie moje klimaty ; D

    OdpowiedzUsuń