26 października 2012

Patricia Briggs-Zrodzony ze srebra

Tytuł: Zrodzony ze srebra
Autorka: Patricia Briggs
Tom: 5
Liczba stron: 388
Czas czytania: 4 dni
Wydawnictwo: Fabryka słów

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

„Zrodzony ze srebra” to piata część serii opowiadająca o przygodach Mercedes Thompson autorstwa Patricii Briggs. Swoją przygodę z tą serią i tą autorką rozpoczęłam właśnie od piątego tomu. Czy zostałam zachęcona do przeczytana poprzednich czterech tomów? Tego dowiecie się z mojej recenzji.

Główną bohaterką jest Mercedes Thompson,która jest zmiennokształtną kojotką. Zamieszkuje ona na terytoriach wilczych. Jednak jej otoczenie nie chce zaakceptować faktu,że Mercy spotyka się Adamem,który jest alfą lokalnej sfory. Do tego wszystkiego najlepszy przyjaciel dziewczyny przechodzi poważne załamanie nerwowe i próbuje popełnić samobójstwo. Jednak to dopiero początek. Pewnego dnia do Mercy przychodzi stary antykwariusz i oddaje dziewczynie na przechowanie starą księgę. Po pewnym czasie antykwariusz znika,a Mercedes wie,że to nie wróży niczego dobrego. Ksiegę w swoje posiadanie chce zdobyć zła Królowa Wróżek. Aby ocalić siebie i swoich przyjaciół Mercedes musi udać się do magicznej krainy i przeprowadzić rozmowę z Królową Wróżek, a następnie wydostać się stamtąd w ciągu godziny.

Czy misja się powiedzie? Jak zakończy się cała historia? Czy otoczenie Mercy zaakceptuje to,że spotyka się ona z Adamem? Czy pomoże swojemu przyjacielowi pokonać depresję? Co kryje się w starej księdze? Jaką tajemnicę skrywa ta księga? Dlaczego Królowej Wróżek tak bardzo na niej zależy? Czy Mercy uda się wydostać z krainy wróżek w ciągu godziny?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę Patricii Briggs pod tytułem „Zrodzony ze srebra”.

Jak wspomniałam na samym początku swoją przygodę z tą książką rozpoczęłam właśnie od piątego tomu. Na początku miałam obawy czy odnajdę się w całej fabule oraz czy nie pogubię się między postaciami. Jednak bardzo szybko odnalazłam się w treści książki,a główną bohaterkę bardzo polubiłam. Całą historię czytało mi się bardzo przyjemnie i dość szybko. Od lektury ciężko było mi się oderwać. Autorka wykreowała ciekawe postacie,które przemawiają do czytelnika. Mercedes jest kojotką,która żyje w związku z Adamem,który jest alfą lokalnej sfory. Jednak otoczenie naszej głównej bohaterki nie bardzo akceptuje jej chłopaka. Mercy w tej części musi zmierzyć się z problemami miłosnymi,problemami swoich przyjaciół,depresją no i oczywiści znów musi ochronić otoczenie przed niebezpieczeństwem. Atutem głównej bohaterki jak i całej książki jest jej silna osobowość,dzięki której Mercy nie odpuszcza,walczy do końca i za wszelką cenę dąży do osiągnięcia wyznaczonego jej celu. Język powieści jest prosty,barwny,zrozumiały dla wszystkich czytelników. Jak już wspominałam książkę czyta się szybko,miło i przyjemnie. Możemy przy niej mile spędzić swój czas,

Podsumowując „Zrodzony ze srebra” jest książką wartą uwagi dla wszystkich osób które są fanami gatunku urban fantasy i ogólnie fantastyki. Ja na pewno sięgnę po poprzednie tomy cyklu o przygodach Mercedes Thompson. Serdecznie zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję. 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję portalowi zksiazkami.pl oraz wydawnictwu Fabryka słów.

 

4 komentarze:

  1. Słyszałam, zastanawiałam się, ale dalej nie jestem przekonana, chociaż Twoja recenzja kusi ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią. O serii słyszałam. Jednak nie miałam okazji czytać książek wchodzących w jej skład. Ale to się nadrobi :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja tam bym zaczęła od części pierwszej :D Chociaż nie, zaraz... ja też czytałam tę serię, a raczej tylko jedną książkę - tom 2 :D :D Ale na półce czekają już i 1 i 2.

    OdpowiedzUsuń