28 grudnia 2012

Giovanni del Ponte-Niewidzialni.Czarownica z Dark Falls

Tytuł: Niewidzialni. Czarownica z Dark Falls
Autor: Giovanni del Ponte
Czas czytania: 3 dni
Liczba stron: 288
Tom: 2
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Ocena: -5/6

Moja recenzja książki:

„Niewiedzialni. Czarownica Dark Falls” autorstwa Giovanniego Del Ponte to druga część przygód Douglasa,Crystal oraz Petera. Jakie tym razem czekają ich przygody? Przekonajcie się sami.

Nasz główny bohater przenosi się do nowej szkoły. Nie jest on tam akceptowany,nie ma żadnych przyjaciół. Bardzo tęskni za Crystal i Peterem. Chłopiec w okresie wielkanocnym wybiera się do małego miasteczka Dark Falls gdzie będzie mógł znów spotkać się ze swoimi przyjaciółmi.
Douglas,Peter oraz Crystal reaktywowali grupę o nazwie „Niewidzialni”. Pewnego dnia niespodziewanie znika jeden z członków grupy-Crystal. Peter oraz Douglas postanawiają rozpocząć jej poszukiwania. Podejrzenia padają na niejaką Maryann,która nie żyje od 300 lat ale jej przekleństwo nadal ciąży nad Dark Falls,a sfora psów-widm nadal zabija każdą osobę,która zacznie zagłębiać się w tę tajemnicę. Chłopcy,aby odnaleźć swoją przyjaciółką nie zawahają się przed niczym. Zagłębiają się w niebezpieczną część lasu,zaczynają odkrywać co raz więcej tajemnic. Gdyby tego wszystkiego było mało ich śladem zaczyna podążać niebezpieczna bestia. Jednak chłopcy popełnili jeden poważny błąd. Zamiast być myśliwymi stali się zdobyczą.

Czy Peterowi i Douglasowi uda się odnaleźć Crystal? Jaką tajemnicę kryje Maryann? Co takiego odkryła Crystal? Jaki błąd popełnili chłopcy? Jak zakończy się cała historia? Czy zdołają uchronić się przed niebezpieczną bestią?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w książce pod tytułem „Niewiedzialni. Czarownica Dark Falls” autorstwa Giovanniego del Ponte.

Niedawno na moim blogu pojawiła się recenzja pierwszej części przygód "Niewidzialnych". Tak samo jak pierwsza część tak i druga bardzo przypadła mi do gustu. Myślałam,że autor już niczym mnie nie zaskoczy,a jednak się myliłam. Osobiście uważam,że część druga jest ciekawsza niż część pierwsza. Zdecydowanie więcej tu zwrotów akcji i tajemnic do odkrycia. 

W tej części autor odkrywa przed czytelnikami tajemnicę o pewnej czarownicy Maryann z Dark Falls. Nasi bohaterowie reaktywują grupę "Niewidzialnych",jednak w tym samym czasie znika przyjaciółka Douglasa i Petera ,Crystal. Wszyscy w mieście są zaangażowani w sprawę odnalezienia dziewczynki,jednak chłopcy postanawiają posunąć się do naprawdę niebezpiecznych rzeczy,aby uratować Crystal. 

Jak już wspomniałam ta część jest o wiele lepsza od pierwszej. Autor pozwala czytelnikowi znów spotkać się z trójką młodych bohaterów,ale pozwala nam również odkryć ich nowe cechy charakteru. Douglas zaczyna mieć problemy w szkole,okazuje się,że nie jest akceptowany wśród swojej grupy rówieśniczej. Autor całą historię przedstawia nam w ciekawy i przejrzysty sposób. Język powieści jest prosty,zrozumiały dla wszystkich czytelników.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim młodym czytelnikom,oraz tym którzy przeczytali już pierwszy tom przygód Douglasa,Petera i Crystal. Jeśli spodobał Wam się tom pierwszy tym będziecie jeszcze bardziej zachwyceni. Gorąco polecam!

 
Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa

4 komentarze:

  1. Kolejna seria ciekawie się zapowiadająca :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Seria czeka u mnie na półce... muszę jak najszybciej się za nią zabrać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam pierwszego tomu, więc nie wypowiem się na temat kontynuacji.

    OdpowiedzUsuń