22 grudnia 2012

Giovanni del Ponte-Niewidzialni.Tajemnica Misty Bay

Tytuł: Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay
Autor: Giovanni del Ponte
Liczba stron: 208
Czas czytania: 3 dni
Tom: 1
Wydawnictwo: Zielona Sowa

Ocena: +4/6

Moja recenzja książki:

Książka pod tytułem „Niewidzialni. Tajemnica Misty Bay” autorstwa Giovanniego Del Ponte jest pierwszą częścią przygód grupy nastolatków.

Głównym bohaterem powieści jest 12-letni chłopiec o imieniu Douglas. Chłopiec od pewnego czasu miewa sny w których widzi grupkę nastolatków działającą pod nazwą „Niewidzialni”. Początkowo nie wie on czy śni,a może to wszystko co wokół niego się dzieje jest prawdą? Takie pytania stawia sobie na samym początku. Kiedy przyjeżdża on do miasteczka o nazwie Misty Bay odkrywa pewną rodzinną tajemnicę oraz poznaję dziewczynę imieniem Crystal oraz Petera z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Okazuje się,że 60 lat wcześniej jego wujek Ken był członkiem „Niewidzialnych”. Gdyby tego wszystkiego było mało od pewnego czasu w niewyjaśnionych okolicznościach umierają przyjaciele wuja. Douglas, Crystal i Peter uważają,że za śmiercią tych osób stoi niejaki czarnoksiężnik Angus Scrimm. Postanawiają oni reaktywować grupę „Niewidzialnych” i odkryć wszystkie tajemnice.

Czy Douglas i jego przyjaciele poznają prawdę o grupie „Niewidzialnych”? Jak zakończy się cała historia? Kto stoi za tajemniczymi zgonami? Czy rzeczywiście jest to czarodziej Angus Scrimm? Jaką tajemnicę skrywa wuj Ken?

Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć sięgając po książkę autorstwa Giovanniego Del Ponte pod tytułem „Niewidzialni. Tajemnica Mity Bay”.

Początkowo muszę przyznać,że byłam do tej książki nastawiona sceptycznie. Byłam przekonana,że będzie to typowa historia dla dzieci. Jednak po tym jak rozpoczęłam ją czytać przekonałam się,że to wcale nie jest taka niewinna historia dla dzieci jak początkowo myślałam.

Autor przedstawia nam grupkę nastolatków,którzy podczas spędzania wspólnych wakacji odkrywają historię miasteczka Misty Bay i grupy która niegdyś istniała pod nazwą "Niewidzialni". Gdy w miasteczku zaczynają się niewyjaśnione zgony przyjaciół wuja Kena,Douglas i jego przyjaciele postanawiają reaktywować grupę "Niewidzialnych". Cała historia bardzo wciąga czytelnika już od pierwszych stron. Muszę przyznać,że autor naprawdę postarał się i wie jak czytelnika zachęcić do dalszego zgłębiania lektury. 

Czytelnik znajdzie w książce tajemnicę,zagadki,wątki kryminalno-śledcze oraz to co najważniejsze dla młodszych czytelników prawdziwą przyjaźń. Bohaterowie nie są sztuczni,okazują emocje,są opisani w bardzo ciekawy i interesujący sposób.

Książka nie jest objętościowo duża,gdyż zawiera 208 stron,ale akcja powieści trzyma cały czas w napięciu. Jedynym minusem o którym muszę wspomnieć to zachwianie się autora w przestrzeni czasowej oraz zbyt krótkie rozdziały. Jednak to nie przeszkodziło mi w zgłębianiu treści całej książki.

Podsumowując książkę serdecznie polecam wszystkim,którzy mają w domu dzieci w wieku szkolnym ,aby sięgnęli właśnie po tę powieść. Książka bardzo rozbudza fantazję i jest naprawdę lekka w czytaniu. Gorąco polecam.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa

4 komentarze:

  1. nie zapowiada się najgorzej :)
    będę miała na uwadze tę serię :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie słyszałam o tej ksiązce, a tu taka niespodzianka - zapowiada się sympatyczna lektura :)

    OdpowiedzUsuń