21 lipca 2013

Biblia z soczewką powiększającą


Niedawno dostałam e-maila z propozycją recenzji Biblii z soczewką powiększającą. Od razu wydało mi się to bardzo interesujące i zgodziłam się. Gdy przyszła do mnie paczka z Biblią byłam zaskoczona tym co tam zobaczyłam. 

Biblia jest pięknie wydana. Jest dużego formatu i ma piękną, jasnobrązową okładkę ze złotymi zdobieniami dookoła. Zaraz po otworzeniu tej księgi na okładkach zarówno na początku jak i na końcu znajdziemy 4 mapy. Na początku znajdują się mapy Basenu Morza Śródziemnego oraz mapa Starożytnego Wschodu. Natomiast na końcu znajdziemy mapę Palestyny w epoce królów i za czasów Jezusa Chrystusa. 

Na kolejnej stronie czytelnik może znaleźć błogosławieństwo dla rodzin,które czytają Pismo Święte od Ojca Świętego Jana Pawła II. Kolejne strony to tak zwana Kronika Rodzinna. Znajduje się tu miejsce na nazwisko całej rodziny, miejsce zamieszkania i z jakiej okazji Biblia ta zagościła w naszym domu. Jest tu również miejsce na krótką dedykację, jeśli zechcemy dać Biblię komuś w prezencie. 

Następnie mamy wstęp do Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu w pięknym przekładzie pierwszego biskupa Warszawsko-Praskiego Kazimierza Romaniuka. Biblia ta została wydana z okazji Roku Wiary 2012/2013. Kolejne strony to już lektura Pisma Świętego i jego poszczególnych ksiąg. Każdą z ksiąg rozpoczyna krótsze bądź dłuższe słowo wstępu i wytłumaczenia o czym dana księga będzie i czego bęzie dotyczyć. 

Muszę również wspomnieć,że Biblia wypełniona jest pięknymi ilustracjami Gustava Dore'a. Czcionka mimo wszystko jak dla mnie jest idealna, nie za duża i nie za mała. Jednak wydawnictwo pomyślało również o osobach starszych i mających problem ze wzrokiem. Do Biblii dołączona jest duża soczewka powiększająca co z pewnością ułatwia czytanie. Jest ona duża, ma taki sam format jak kartka Pisma Świętego dzięki czemu nie musimy ciągle przesuwać soczewki. 

Podsumowując gorąco polecam Biblię z soczewką powiększającą nie tylko dla osób mających problemy z czytaniem i słabym wzrokiem,ale dla wszystkich rodzin. Warto zwrócić uwagę na przepiękne wydanie. Osobiście uważam, że może to być wspaniały prezent. 


Za możliwość recenzji serdecznie dziękuję Wydawnictwu M.1 komentarz:

  1. Mamy to wydanie Biblii w naszej rodzinnej skromnej biblioteczce i muszę przyznać, że nie widziałam dotąd tak pięknie wydanego Pisma Świętego. Robi wrażenie i przyciąga uwagę gości odwiedzających nasz dom. Poza tym bardzo dobrze się ją czyta a ilustracje wzmacniają efekt odbioru treści. Możliwość wpisania na pierwszych stronach informacji o rodzinie, do której należy Biblia powoduje, że staje się ona cennym elementem rodzinnego ogniska domowego.
    Naprawdę polecam.

    OdpowiedzUsuń