16 czerwca 2016

Zapowiedzi wydawnicze na lato !!!

Lato zbliża się do nas co raz większymi krokami, a co za tym idzie rozpoczynają się długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje oraz sezon urlopowy. To świetny czas na nadrobienie książkowych zaległości oraz zapoznanie się z czymś całkowicie nowym. W dzisiejszym poście przedstawię najciekawsze według mnie propozycje książek jakie zostaną wydane w najbliższym czasie. Nie przedłużając zaczynamy przegląd zapowiedzi na nadchodzące miesiące.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1. Anna J. Szepielak - "Francuskie zlecenie"    
PREMIERA: 20.07.2016


Ewa, niedoceniana przez szefa fotograficzka, dostaje atrakcyjne zlecenie, które może wykonać tylko kobieta. Wiąże się ono z wyjazdem do malowniczej Prowansji oraz przygotowaniem zdjęć reklamowych ekskluzywnej kwiaciarni. Na miejscu bohaterka poznaje wyjątkową rodzinę, dla której tradycja była od wieków ostoją porządku i życiowym drogowskazem. Nestorce rodu, Konstancji, nie podobają się nowatorskie pomysły młodszego pokolenia. Kobieta chce pozostać wierna zasadom, którymi kierowały się wszystkie jej przodkinie, a jednocześnie próbuje zrozumieć siłę młodości. Jednak bolesna tajemnica odbiera jej trzeźwość osądu. Stare mury rodowej rezydencji skrywają zresztą znacznie więcej sekretów… Niespodziewanie dla samej siebie Ewa znajdzie się w centrum niezwykłych wydarzeń, których korzenie tkwią w odległej przeszłości. 
2. Marzena Mackiewicz - "Między kreskami"  
PREMIERA: 20.07.2016

"Między kreskami" to książka dla ciebie, jeśli szukasz zapomnienia w kolorowym świecie. To ty decydujesz, w jakich barwach go stworzyć. Niebieski kot, różowa żyrafa albo zebra w kolorowe paski? Czemu nie! Daj się ponieść wyobraźni, przecież ona nie ma granic. Chwyć za kredki, flamastry i pobudź do życia owady, ryby, gryzonie, ptaki, a nawet… lwa! Tylko uważaj – to uzależnia! Dzięki jednostronnemu drukowi możesz zastosować dowolne techniki kolorowania, a gotowy obrazek oprawić w ramkę.
3. Agnieszka Wojdowicz - "Niepokorne. Judyta"  
PREMIERA: 22.06.2016

Kiedy wiosną 1905 roku Judyta Schraiber, Klara Stojnowska i Eliza Wiebracht po latach rozłąki spotykają się w Krakowie, każda z nich wydaje się wieść spokojne życie. To jednak tylko pozory. Judyta nie potrafi odpędzić wspomnień. Czuje się rozdarta: sądzi, że Wiedeń nie jest jej miejscem na ziemi, lecz boi się, by zawiedziony w swych uczuciach Max, którego miłości nie potrafi odwzajemnić, nie odebrał jej córki. Przełom przyjdzie w Zakopanem, gdzie malarka pozna nowe prądy artystyczne swojej epoki… i spotka się z Maurycym. Klara również nie czuje się szczęśliwa. Nie pogodziła się z ojcem; jej niekonwencjonalny związek z Andrzejem i bunt przeciwko konwenansom stanowią przeszkodę w osiągnięciu porozumienia. Klara skrywa też pewną polityczną tajemnicę. Z jej powodu, mimo trudnej sytuacji w Kongresówce, wciąż musi odwiedzać Warszawę, choć jest to coraz bardziej niebezpieczne. Czy to możliwe, aby los sprzyjał jedynie Elizie?


Wydawnictwo Prószyński i S-ka

1. Virginia C. Andrews - "Tajemniczy brat"

PREMIERA: 05.07.2016


Ostatni tom sagi Dollangangerów ponownie przenosi nas w przeszłość. Z pozoru akcja nie ma związku z poprzednimi, w których młoda Kristin poznaje pamiętnik Christophera Dollangangera - najstarszego z czwórki dzieci, uwięzionych niegdyś na poddaszu rezydencji - znaleziony w ruinach Foxworth Hall. Młody chłopiec, podrzucony do szpitala, zostaje adoptowany przez bogatą rodzinę. Cierpi na amnezję – i jeszcze nie wie, że lepiej by było, aby nigdy nie przypomniał sobie przeszłości…
Starszy człowiek traci wnuka w tragicznym wypadku drogowym. To kolejne nieszczęście w jego życiu, gdyż wcześniej stracił już córkę i zięcia, a potem żonę. W tym samym czasie do szpitala trafia tajemniczy chłopiec, schorowany i nieszczęśliwy. Zrozpaczony dziadek postanawia zająć się nim i wziąć go pod swój dach, aby zastąpił mu utracone dziecko. Napotyka jednak na opór wnuczki. Nastoletnia Clara Sue traktuje chłopca jak intruza i najchętniej pozbyłaby się „tajemniczego brata”. Usiłuje dojść, kim jest, aby szybciej zwrócić go prawdziwej rodzinie. Mroczna przeszłość wkrótce odsłoni swoją ostatnią tajemnicę. 
Pierwsza przychodzi miłośćWydawnictwo ZNAK


1. Emily Giffin - "Pierwsza przychodzi miłość"
PREMIERA: 27.06.2016

Josie i Meredith to siostry. Josie jest bezdzietną singielką, Meredtih ma męża i córkę – ale żadna z nich nie jest szczęśliwa. Josie robi to, co chce, a Meredith to, co należy – ale żadna z nich nie ma tego, o czym marzy. Kiedyś miały brata. „Miały”, dlatego wszystko jest teraz takie pokręcone.

2. Elvira Menendez - "W sercu oceanu"
PREMIERA: 22.06.2016

W sercu oceanu

W XVI wieku Korona Kastylii prowadzi intensywny podbój Nowego Świata. Karol V pragnie wprowadzić chrześcijaństwo w odległych rejonach imperium. Aby zapobiec mieszaniu się krwi kolonizatorów z tubylcami, hiszpańska Rada do spraw Indii wysyła do Ameryki pierwszą ekspedycję kobiet w historii: osiemdziesiąt dziewcząt pochodzących z najznakomitszych rodzin szlacheckich, które utraciły swe fortuny na skutek kryzysu dotykającego wówczas Hiszpanię. Trudy podróży za ocean oraz „nieporządek” Nowego Świata wystawią je na niejedną próbę.

Wydawnictwo Publicat S.A  (Wydawnictwo Dolnośląskie)

1. Solmaz Kamuran - " Kiraze. Droga do sułtańskiego haremu"
PREMIERA: 06.07.2016

Kirâze, wywodząca się z rodziny sefardyjskich Żydów wygnanych z Hiszpanii, pracuje jako szafarka w haremie sułtańskim. Dzięki swojej ambicji, inteligencji i urokowi w niedługim czasie zdobywa przyjaźń żony Sulejmana Wspaniałego, słynnej Roksolany, a następnie zostaje powierniczką sułtanki Safiye, matki Mehmeta IV. Kirâze przeżywa także namiętną i nieszczęśliwą miłość do jednego z dowódców floty osmańskiej.  Oparta na faktach historycznych akcja toczy się na przełomie XV i XVI wieku w imperium osmańskim i południowej Europie. 

2. Solmaz Kamuran - "Kosem. Matka sułtanów"
PREMIERA:06.07.2016

Młodziutka Greczynka Anastazja, uprowadzona przez piratów z wyspy Tinos, zostaje sprzedana na targu niewolników w Konstantynopolu. Trafia do pełnego przepychu sułtańskiego haremu, gdzie wkrótce zyskuje imię Kösem, oznaczające przewodniczkę. Zauważona przez sułtana Ahmeda I staje się ulubienicą władcy i matką jego dzieci. Dzięki swojej bystrości i inteligencji uczy się zarządzania państwem, a po śmierci Ahmeda walczy o tron dla swoich synów, nie przebierając w środkach.
W dopracowanej historycznie powieści Solmaz Kâmuran przedstawia tragiczną opowieść o 
przemianie niewinnej, młodej dziewczyny w potężną i wpływową władczynię.

Na dzisiaj to już koniec zapowiedzi jest ich duuużo więcej, ja jednak zdecydowałam się przedstawić te najciekawsze i te na które ja czekam z niecierpliwością. A Wy na którą z tych książek czekacie najbardziej? A może czekacie na jakąś inną godną polecenia? 

6 komentarzy:

 1. cytrynowe_loove16 czerwca 2016 18:19

  Ja szczególnie czekam na Kiraze i Kosem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również z niecierpliwością czekam na te dwie książki gdyż jestem wielką fanką serialu Wspaniałe Stulecie

   Usuń
 2. Ja bardzo polubiłam książki Virginii Andrews i to właśnie na jej książkę nie mogę sie doczekać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również lubię książki Virginii Andrews

   Usuń
 3. Ostatnio na TVP 1 zaczęli emitować W sercu oceanu ciekawa jestem książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda serial zapowiada się ciekawie więc po książkę pewnie również sięgnę

   Usuń