19 września 2017

Artur K. Dormann - Co zdarzyło się w Lake Falls?


Tytuł: Co zdarzyło się w Lake Falls?
Autor: Artur K. Dormann
Liczba stron: 396
Seria: Dark Lemon
Wydawnictwo: Lemoniada.pl

Ocena: 4/6 

"Co zdarzyło się w Lake Falls?" to debiut autorstwa Artura K. Dormanna. Musze przyznać, że do debiutów podchodzę z dużą rezerwą, jednak po przeczytaniu opisu książki stwierdziłam dać tej pozycji szansę. 

Główna bohaterka Victoria ma trzydzieści lat i jest lekarzem. Kobieta przechodzi w swoim życiu bardzo ciężki okres. Victoria wraz z córką Kat odeszła od swojego męża, który jednym słowem był psychopatą. Kobiety przenoszą się do małego, ale malowniczego miasteczka Lake Falls. Główna bohaterka jest pewna, że właśnie tam ona i jej córka odnajdą upragniony spokój. Jak się później okazuje to tylko złudzenie. Nie jest dane kobietom wieść spokojne życie. Victoria dowiaduje się, że jej córka jest śmiertelnie chora, a lekarze nie dają jej zbyt dużych nadziei. To właśnie w tym momencie rozpoczyna się cała przygoda. Pewnego dnia przed drzwiami Victorii staje nieznajomy mężczyzna, który oferuje kobiecie pakt, którego ceną będzie życie jej córki.


Jak potoczą się losy Victoii oraz jej córki? Kim jest tajemniczy nieznajomy? Jak obecność nieznajomego wpłynie na Victorię? Co jeszcze czeka główną bohaterkę i jej córkę? Tego wszystkiego dowiecie się sięgając po książkę Artura K. Dormanna pod tytułem "Co zdarzyło się w Lake Falls?"

Do książki podchodziłam z dużą rezerwą. Rzadko sięgam po debiuty, raczej stawiam na książki znanych autorów lub na te pozycje, które mają dobrą opinię. Jednak dałam szansę tej książce. Muszę przyznać, że motyw wampirów znam jedynie z książek Stephanie Meyer. To były jedyne pozycje o wampirach, z którymi się zapoznałam. Już od jakiegoś czasu moda na wampiryzm w literaturze zszedł na drugi plan, dlatego również to było powodem, dla którego wahałam się nad książką.

Autor stworzył ciekawy świat, jednak momentami wydawało mi się, że nie wszystko jest ze sobą spójne. Książka jest ciekawa, czyta się ją szybko. Główna bohaterka Victoria z zawodu jest lekarką i niejedno w życiu przeszła. Najpierw ciężkie dzieciństwo, później mąż psychopata, a na sam koniec nieuleczalna choroba córki i tajemniczy nieznajomy. Artur K. Dormann stworzył ciekawą historię. Jedyne co mogę zarzucić to, że czasami nużyły mnie zbyt długie rozmyślania bohaterki. Osobiście lubię, gdy w tego typu książkach się coś dzieje. Owszem akcja jest, ale czasami miałam wrażenie, iż fabuła jest rozwleczona. Na plus jest na pewno to, iż autor w niektórych momentach historii potrafi zaskoczyć czytelnika, i dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie. Muszę także zaznaczyć, że "Co zdarzyło się w Lake Falls?" jest książką przeznaczoną dla młodzieży. Starszych czytelników, którzy mieli do czynienia z mocniejszą literaturą fantastyczną, kryminalną książka może znudzić. Autor wprowadza również do całej historii wątek miłosny pomiędzy główną bohaterką, a tajemniczym nieznajomym.

Niemniej jednak historię czyta się przyjemnie oraz dość szybko. Książka jest lekka, ale równocześnie autor swoimi opisami wprowadza czytelnika w doskonały sposób w klimat całej powieści. Książka sprawdzi się na pewno dla młodzieży oraz dla osób, które lata młodości mają już za sobą, ale chcą przeczytać coś niezobowiązującego.

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lemoniada.pl 
4 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Książka jest naprawdę warta uwagi. Fakt, że to debiut, ale mam nadzieję, że kolejne książki tego autora będą bardziej dopracowane.

   Usuń
 2. o nie nie, ja nawet Zmierzchu ani nie czytałam, ani nie oglądałam :D No może kiedyś gdzieś kawałek w telewizji, ale wampiry to zupełnie nie moje klimaty. Sądząc po okładce, ja się nawet nie spodziewałam, że ta książka będzie o wampirach! Zaskoczyło mnie to :D
  Aczkolwiek to książka dla młodzieży i jeśli taki klimat autor postarał się stworzyć i w miarę mu wyszło to dobrze :)
  Jako, że to debiut trzeba liczyć na to, że kolejne książki autora będą coraz lepsze :)

  Pozdrawiam!
  Cass z Cozy Universe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ja też liczę na to, ze kolejne książki będą bardziej dopracowane.

   Usuń