29 września 2017

Anna Harłukowicz - Niemczynow - W maratonie życiaAutor: Anna Harłukowicz - Niemczynow
Tytuł: W maratonie życia
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Videograf

Ocena: +4/6

"To nie jest kolejna książka o bieganiu. To powieść o tym, że życie jest jak maraton, królewski dystans, w trakcie którego wszystko może się zdarzyć. Każdy z nas jest w stanie dotrzeć do upragnionej mety, po przekroczeniu której wszystko może być tylko dobre."

Zazwyczaj moje recenzje są inne. Zaczynają się od krótkiego wprowadzenia w fabułę oraz w to co spotka czytelnika w danej powieści. Jednak tym razem recenzja będzie miała odmienny charakter niż zwykle. Gdybym zaczęła opowiadać Wam szczegółowo fabułę powieści "W maratonie życia" to było by równoznaczne z tym, abyście nie sięgali po książkę, ponieważ wszystko byście już wiedzieli.

"W maratonie życia"  to książka opowiadająca o losach Matyldy, która zawsze miała pod górkę. Matylda to ten typ bohaterki, która wiele przeszła, życie jej nie rozpieszczało, a jedyna osoba, która darzyła ją prawdziwym uczuciem jest jej babcia. Główna bohaterka doświadczyła nieodwzajemnionej miłości, co najmniej dwa razy źle ulokowała swoje uczucia, a także będąc matką nie mogła nacieszyć się tą rolę zbyt długo. Czy to na szczeblu prywatnym, miłosnym, zawodowym, a nawet emocjonalnym życie nie rozpieszcza Matyldy.

Anna Harłukowicz - Niemczynow w swojej powieści ukazuje czytelnikowi trud życia oraz to, że  życie nie zawsze jest kolorowe i toczy się tak jak tego chcemy. Główna bohaterka jest typowym przykładem kobiety, która nie panuje nad swoim życiem i wszystko pozostawia losowi. Warto również zauważyć, że z każdym upadkiem, z każdym niepowodzeniem Matylda stara się walczyć. Podnosi się, odbija od dna i działa dalej. Z czasem główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że to jak potoczy się jej życie zależy od niej, od tego jakich dokona wyborów, z kim zaplanuje przyszłość, jaki będzie miała stosunek do innych ludzi. "W maratonie życia" to książka typowo obyczajowa, poruszająca trudne tematy dotyczące życia. Jednak warto zauważyć, że znajduje się w niej wiele cennych rad oraz złotych myśli wartych zapamiętania. W książce na czytelnika czeka również wiele interesujących retrospekcji z życia Matyldy. Bohaterka często wraca we wspomnieniach do przeszłości, do ludzi, z którymi żyła, do swoich dawnych wyborów. 

Autorka nie opisuje życia jako kolorowej, wspaniałej sielanki. Ukazuję ten aspekt, z którym mierzy się każdy człowiek, jednak nie zawsze chce o tym mówić na głos. Matylda to również przykład silnej kobiety, która uczy się na błędach z przeszłości i pokazuje jak walczyć o siebie, o swoje życie, o to kim się jest, z kim się jest, a przede wszystkim uczy jak spełniać marzenia.  

Podsumowując serdecznie polecam książkę Anny Harłukowicz - Niemczynow pod tytułem "W maratonie życia". Jest to książka obyczajowa, przeznaczona przede wszystkim dla kobiet oraz dojrzałych czytelników. Młode osoby również wiele wyniosą z tej powieści, jednak mogą jej do końca nie zrozumieć. Jeśli szukacie ciekawej książki, która skłoni Was do pewnych przemyśleń, a jednocześnie napędzi do działania to koniecznie sięgnijcie po "W maratonie życia". 

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Videograf3 komentarze:

 1. To może być coś ciekawego. Będę wypatrywać tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi ciekawie, ale nie wiem czy sięgać po nią już teraz, czy może lepiej za parę lat? Ale wtedy o niej pewnie zapomnę.
  justmajka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Może dziewczynom z Jeży przypadnie do gustu, one czasami lubią takie rzeczy. :D
  Podpowiem im na przyszłość, kupię na Boże Narodzenie, czy coś.

  Pozdrawiam
  Nikodem z https://zaczytanejeze.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń