1 maja 2012

Cena miłości-Lurlene McDaniel


Tytuł: Cena miłości
Autor:Lurlene McDaniel
 
Ocena:+5/6
 
Oficjalny opis książki:
 
 Ryan Piccoli właśnie rozpoczął naukę w pierwszej klasie liceum. Przystojny i bystry piętnastolatek wolny czas spędza ze znajomymi, najczęściej ze swoją najbliższą przyjaciółką, Honey. W ich liceum pojawia się nowa, piękna nauczycielka historii, Lori Settles. Lori zaczyna interesować się Rayanem, a on także nie pozostaje obojętny na jej wdzięki. Lori i Ryan zbliżają się do siebie. Chłopak jest rozdarty między sekretnym związkiem z nauczycielką, a tęsknotą za dawnym, spokojnym życiem. W pewnym momencie wszystko wymyka się spod kontroli. Ryan i Lori zmuszeni są stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów, które na zawsze zmienią ich życie. 
 
Moja recenzja:
 
 Kolejna książka od Lurlene McDaniel, która przykuła moją uwagę. Owa historia jest fikcją, ale w rzeczywistości istnieją i takie przypadki.
 Ryan rozpoczął naukę w liceum. Wolny czas spędza z najbliższą przyjaciółką Honey. Jednak w szkole pojawia się nowa i piękna nauczycielka historii Lori Settles, która zaczyna się interesować Ryanem. I o dziwo on też nie jest obojętny. Zaczynają się tajemnicze spotkania i miłe komplementy. Powoli rodzi się romans. Tymczasem owy Ryan jest rozdarty między dawnym życiem, a  związkiem z cudowną nauczycielką. Rówieśnicy zaczynają coś podejrzewać. Czy dowiedzą się o romansie ucznia z nauczycielką?
"Cena miłości" to powieść opisująca sytuację w jakiej znajduje się uczeń godząc się na romans z nauczycielką. Bohater przeżywa rozterki i nie do końca jest pewien czego naprawdę chce. Jedyne co wie to to, że uwielbia Lori i całkowicie jej pożąda. Jednak czy jest to dobry wybór? Co wyniknie z zaistniałej sytuacji? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w tej książce.
Fabuła i bohaterowie są od początku do końca fikcyjne, aczkolwiek myślę, że nie trudno byłoby znaleźć podobne przykłady w codziennym życiu.
Według mnie jest to książka pokazująca jedną z historii jakie mogą się dziać w naszym otoczeniu i pokazuje jakie mogą być tego konsekwencję. Książkę szybko się czyta i bardzo wciąga czytelnika. Polecam tym co lubią historię, które mogą się wydarzyć w naszym życiu.
_________________________________________________________
Książka jest ciekawa i szybko się ją czyta.Bardzo serdecznie polecam.Może macie jakieś propozycję albo macie jakis tytuł ksiązki który chcielibyście żebym zrecenzowała?Jeśli tak napiszcie w komentarzu.Postaram się zrecenzować Wasze propozycje.

 

4 komentarze:

 1. Hej :) Dodaję książkę do listy, odwiedzę bibliotekę jak najszybciej :)

  Co do książki... Może "Córka Krwawych"? - Anne Bishop :D
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka jest ciekawa.Czytałam ją kilka miesięcy temu.Bardzo fajny masz styl pisania.Czekam na więcej recenzji.

  OdpowiedzUsuń
 3. WOW! Książka może być ciekawa.Na pewno ją przeczytam bo bardzo lubię książki takie proste własnie o zyciu i o zdarzeniach które mogą przydarzyć sie każdemu z nas.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie zapowiada się książka.Jak tylko znajdę ją w bibliotece na pewno przeczytam.Super blog.Bardzo fajnie piszesz.Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń