1 maja 2012

Pamiętnik narkomanki-Barbara Rosiek


Tytuł: Pamiętnik narkomanki
Autor: Barbara Rosiek

Ocena:5/6

Oficjalny opis książki:

To prawdziwe notatki dziewczyny, później kobiety, w których zamkniętych zostało piętnaście lat życia na krawędzi, we wciąż na nowo podejmowanej walce z nałogiem. Jej przejmujące, niejednokrotnie bardzo drastyczne świadectwo rodzi prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie. Daty dzienne wyznaczają tu czas szkoły, pracy i wakacji, ale przede wszystkim czas życia i śmierci.

Moja recenzja:

 "Pamiętnik narkomanki" opowiada o autentycznych przeżyciach jego autorki, Barbary Rosiek. Uważam, że doskonale opisuje cały mechanizm uzależnienia i leczenia: od pierwszego wzięcia narkotyku do całkowitego wyleczenia, chociaż może o całkowitym wyleczeniu mówić nie powinniśmy. Ukazuje lata kłamstw i przestępstw, bo nie ma chyba rzeczy, której nie zrobiłby narkoman na głodzie, walki i ponownych upadków. Pobyty w szpitalach psychiatrycznych, na odtruciu, w więzieniu, i pierwsze kroki po odzyskaniu wolności kierowane do "chaty" - po narkotyki.
To bardzo przejmująca książka, nie da jej się przeczytać ot, tak. Trzeba nad nią posiedzieć, zastanowić się. Autorka dokładnie opowiada nam każdy dzień swojego życia w nałogu, strachu, niepewności. Książka jest na pewno warta przeczytania. Polecam ją każdemu. Myślę, że jest ona właśnie bardziej dla ludzi, którzy narkotykowemu światu przyglądają się z daleka niż dla prawdziwych narkomanów, bo przecież osoby uzależnione same dokałdnie wiedzą, co przeżywają, a osoby takie jak np. ja mogą dobrze poznać świat narkomanki. Książka podobała mi się ze względu na swoją prawdziwość, realistyczność. Byłam zachwycona, że osoba uzależniona może tak pięknie pisać i dokładnie opowiadać, co się działo w tym czasie, kiedy nie była w całości sobą. 

Moje zdanie:

Uważam że ta książkę warto przeczytać nie tylko ze względu na własna ciekawość ale na wzgląd przeżycia tego co przezywała ta dziewczyna.Czytając możemy poczuć to co ona czuła w danym momencie,gdy sięgała po narkotyki,gdy staczała się na sam dół.Polecam gorąco tę książkę wszystkim.
 

4 komentarze:

 1. Książka jest mega,Sama ja czytałam i szczerze ówiąc nie raz.Bardzo wzruszająca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś już czytałam recenzję na temat tej książki i przekonała mnie, jednak jakoś nie mogę się do tej pory zdobyć na jej przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 3. .....llliilla...1 maja 2012 14:43

  Książka spoko.Czytałam.Ale bardziej podoba mi się książka my dzieci z dworca zoo.Bardzo dobra książka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam i stwierdzam iż jest to bardzo fajna książka , zarazem wzruszająca.

  OdpowiedzUsuń